obrazek news
Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w piłce nożnej

21.06.2022

Na orliku i boisku trawiastym w Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców i dziewcząt z rocznika 2009 i młodszych. W kategrorii dziewcząt turniej wygrały zawodniczki SP Szyldak, a wśród chłopców rozgrywki zdominowali uczniowie SP Lipowo.

Sport

'Gmina Ostróda też biega'

21.06.2022

W ubiegłą środę Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas spotkał się z grupą biegaczy z terenu naszej gminy. Podczas spotkania Wójt Gminy Ostróda przekazał specjalnie zaprojektowane koszulki dla gminnej grupy biegowej. Były również rozmowy o planach grupy i najbliższych startach.

18 czerwca, Jolanta i Marcin Brzózka wzięli udział w VIII Festiwalu Biegu Rzeźnika w Bieszczadach. Zawodnicy wystartowali w biegu górskim na dystansie 28 km. W biegu wystartowało 800 biegaczy, a nasi reprezentanci uplasowali się na 412 i 413 miejscu.

Sport

Spotkanie z przedstawicielami reprezentacji gminy w tenisie stołowym

15.06.2022

Dziś w Urzędzie Gminy miało miejsce miłe spotkanie Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa z przedstawicielami reprezentacji gminy Ostróda w tenisie stołowym. Przypomnijmy, że w minioną niedzielę tenisiści okazali się najlepsi w 63 edycji Masowego Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o Puchar Radia Olsztyn. Podczas spotkania reprezentanci gminy symbolicznie przekazali wywalczony puchar za I miejsce.

Sport

Reprezentacja SP Idzbark/Durąg zagrała w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej 'Z Podwórka Na Stadion' o Puchar Tymbarku!

14.06.2022

Już wszystkie pojedynki mają za sobą dziewczęta U12 z SP Idzbark/Durąg w finale ogólnopolskim Turnieju "Z Podwórka Na Stadion". Niestety nie udało się wygrać żadnego meczu, ale konkurencja była bardzo mocna. Dziewczęta zawzięcie walczyły w każdym meczu na miarę swoich możliwości i mierzyły się z najlepszymi akademiami piłkarskimi w Polsce. Mimo, że nie udało się wygrać żadnego meczu to drużynie należą się wielkie brawa i gratulacje, że znalazły się w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce!

Sport

LZS Gmina Ostróda na I miejscu w 63 Edycji Masowego Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym 2022 o PUCHAR RADIA OLSZTYN

13.06.2022

W Jezioranach rozegrano 63 Edycję Masowego Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym 2022 o PUCHAR RADIA OLSZTYN. Jedna ze sztandarowych imprez mniejszych środowisk  organizowanych przez Warmińsko - Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych nadal budzi duże emocje. Na podium nie mogło zabraknąć reprezentantów LZS Gmina Ostróda, którzy zespołowo zajęli I miejsce w województwie!

Sport

Mazurskie Tropy za nami!

13.06.2022

Mazurskie Tropy - rowerowa jazda na orientację oraz piesze orientowanie się w terenie – zawitały do gminy Ostróda. Ponad 400 zawodników w pięciu kategoriach rywalizowało wokół Idzbarka.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym

05.06.2022

Na hali sportowej w Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Dodatkowo rozegrany został turniej open, który zwyciężył Paweł Deska.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej

03.06.2022

Na boisku wielofunkcyjnym w Lipowie zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej drużyn mieszanych (3+3). W zawodach wystąpiło pięć zespołów  z Samborowa, Brzydowa, Durąga, Zwierzewa i Lipowa. Podobnie jak w latach ubiegłych najlepsi okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Zwierzewie, a podium uzupełniły drużyny SP Durąg i SP Samborowo.

Sport

Anna Gliszczyńska wicemistrzynią Polski w piłce nożnej!

30.05.2022

W niedzielę zakończyły się rozgrywki piłkarskiej Ekstraligi kobiet. Tytuł mistrzowski zapewniły sobie piłkarki TME UKS SMS Łódź. Na drugim miejscu uplasował się Górnik Łęczna, w którym występuje  stypendystka Wójta Gminy Ostróda i mieszkanka Tyrowa Anna Gliszczyńska. Młoda zawodniczka robi cały czas duże postępy. Przypomnijmy, że w kwietniu Ania zdobyła bramkę dla reprezentacji Polski kobiet do lat 16 w meczu z Irlandią Północną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sport

Artur Wiśniewski Międzynarodowym Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc!

29.05.2022

W dniach 27-29.05.2022 r. w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski XPC w wyciskaniu sztangi leżąc. Artur Wiśniewski, najsilniejszy człowiek z Gminy Ostróda startował w dwóch konkurencjach: klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc i masters ze specjalną gumą utrudniającą wykonanie ćwiczenia. Strongman z Wirwajd o medale walczył w kategorii open do 125 kg i służb mundurowych. W kategorii do 125 kg Artur wywalczył dwa brązowe medale, a w kategorii służb mundurowych wywalczył dwa tytuły mistrza Polski! Gratulacje!