POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA I JUBILEUSZ 70-LECIA OSP TURZNICA

04.05.2017

Zapraszamy na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, połączone z 70-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Turznicy oraz 60-leciem Orkiestry Dętej OSP w Turznicy.Szczegóły na plakacie.

POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA I JUBILEUSZ 70-LECIA OSP TURZNICA
OSP

Podsumowanie konkursu „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

23.03.2017

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Pietrzwałdzie odbył się finał gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs ten odbywa się co roku w pięciu etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i centralnym.

Podsumowanie konkursu „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
OSP

Podsumowanie Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

30.12.2016

W sali sesyjnej Urzędu Gminy w Ostródzie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące gminny etap Konkursu Plastycznego ”Zapobiegajmy Pożarom”. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wręczył laureatom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. W spotkaniu uczestniczyli autorzy prac plastycznych z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda. Konkurs przeprowadzony został w następujących grupach - I grupa – przedszkolna 9 prac, II – klasy 1-3 szkół podstawowych 31 prac, III – klasy 4-6 szkół podstawowych 44 prace, IV – gimnazjum 17 prac. Na konkurs wpłynęło ogółem 101 prac.

Podsumowanie Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

POSIEDZENIE ZARZĄDU GMINNEGO ZWIĄZKU OSP RP W OSTRÓDZIE

19.12.2016

W sali sesyjnej Urzędu Gminy w Ostródzie Strażacy Ochotnicy podsumowali swoją działalność w 2016 roku podczas posiedzenia Zarządu Gminnego Związku OSP RP. Posiedzeniu przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP w Ostródzie Bogusław Fijas. Wzięli w nim udział przedstawiciele 12 OSP działających na terenie Gminy oraz zaproszeni goście reprezentujący instytucje i organizacje współpracujące na co dzień z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

POSIEDZENIE ZARZĄDU GMINNEGO ZWIĄZKU OSP RP W OSTRÓDZIE

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Brzydowie

22.06.2016

Strażacy - na co dzień ratują życie i mienie, 19 czerwca br. w Brzydowie po raz kolejny walczyli w widowiskowych zawodach o miano najlepszej Jednostki Gminy Ostróda w Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, który przywitał strażackie drużyny, biorące udział w zawodach oraz licznie przybyłych gości. W zmaganiach uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Ostróda – łącznie 24 drużyny.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Brzydowie

IX Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

13.06.2016

W niedzielę 12 czerwca br. strażacy Ochotnicy z Gminy Ostróda spotkali się na IX Zjeździe Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Ostródzie podczas którego podsumowano pięcioletnią kadencję oraz wybrano nowe władze Oddziału. Nowo wybranym  Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP został druh Bogusław Fijas.

IX Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

09.06.2016

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Powiatowe obchody dnia Strażaka

09.05.2016

W dniu 7 maja 2016r. podczas obchodów powiatowych Dnia Strażaka Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Olsztynie, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas został odznaczony Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa. Wójt Gminy jest członkiem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Ostródzie.

Brązowymi Medalami Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczono druhów z OSP Samborowo Zbigniewa Kwiatkowskiego, Mieczysława Butrykiewicza i Jerzego Szatkowskiego.

W dniu 8 maja br. podczas obchodów wojewódzkich dnia Strażaka Komendant Gminny Krzysztof Ruczyński  został odznaczony najwyższym medalem Związku OSP "Złotym Znakiem Związku".

Powiatowe obchody dnia Strażaka

Gminny Dzień Strażaka w Reszkach

02.05.2016

1 maja przy sprzyjającej pogodzie w Reszkach obchodzono uroczyście Gminny Dzień Strażaka oraz 70-cio lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszkach. Przed rozpoczęciem części oficjalnej uroczystości Wójt Gminy Bogusław Fijas i Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin oraz delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Ostróda złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na grobach strażaków z OSP Reszki pochowanych na cmentarzu w Reszkach.

Gminny Dzień Strażaka w Reszkach

Zapraszamy na zawody w Sportowych Rajdach Konnych