OSP

festyn strażacki „OSP nasz drugi dom”

17.09.2010

Doceniając zaangażowanie i wkład Ochotniczych Straży Pożarnych w działalność na rzecz pomocy potrzebującym oraz aktywne włączanie sie w prace na rzecz społeczności lokalnej Gmina Ostróda zorganizowała festyn strażacki „OSP nasz drugi dom”, który odbył sie 4 września 2010 roku w Brzydowie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Działania Leader.

festyn strażacki „OSP nasz drugi dom”

Zaproszenie na Festyn Strażacki

24.08.2010

Zaproszenie na Festyn Strażacki

ćwiczenia Wojewódzkie Obrony Cywilnej

22.07.2010

W dniach 17,18 czerwca 2010r. w Ostródzie odbyły sie ćwiczenia Wojewódzkie Obrony Cywilnej zorganizowane na bazie Samorządu Gminy Ostróda. W ćwiczeniu tym brał udział pluton ratownictwa ogólnego przy Gminie Ostróda.

ćwiczenia Wojewódzkie Obrony Cywilnej

60-lecie OSP Brzydowo

13.07.2010

W dniu 11 lipca 2010 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Brzydowie uroczyście obchodziła 60-ciolecie swojego istnienie. W ramach obchodów jednostce wręczono ufundowany przez społeczeństwo Gminy Ostróda Sztandar. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej w Brzydowie, podczas której sztandar został poświęcony.  Uroczysta zbiórka odbyła się na placu przy Szkole Podstawowej w Brzydowie.

60-lecie OSP Brzydowo

Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

02.06.2010

W dniu 29 maja 2010 roku  na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu w Morągu odbyły się V Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody rozgrywane były w/g międzynarodowego regulaminu CTIF.

Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Zaproszenie na Obchody Gminnego Dnia Strażaka

29.04.2010

Zaproszenie na Obchody Gminnego Dnia Strażaka

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

23.04.2010

24 kwietnia 2010 roku delegacja Gminy Ostróda weźmie udział w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę.
Skład delegacji:
Poczet Sztandarowy OSP Pietrzwałd
Józef Walkowiak
Stanisław Woźniak
Jerzy Szczerbowicz
Jan Ciechanowicz - OSP Reszki
Zbigniew Florkowski - OSP Idzbark
Rafał Denik - OSP Brzydowo
Daniel Kuzioła - OSP Brzydowo.

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

Kolejne wsparcie OSP w Durągu

19.02.2010

W dniu 15.02.2010 roku w Durągu gmina Ostróda odbyło się spotkanie kierownictwa Nadleśnictwa Olsztynek z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Durągu. W spotkaniu uczestniczyli  Wójt  Gminy Ostróda Pan  Gustaw Marek Brzezin oraz  Przewodniczący Rady Gminy Pan Roman Nowakowski.We wrześniu  2009 roku OSP w Durągu otrzymała wóz strażacki Star 244 GBA. Do tej pory strażacy z Durąga na akcję udawali się strażackim Żukiem. Wyposażenie w profesjonalny wóz zostało zrealizowane w ramach wspomożenia jednostek ratowniczych w razie wypadków na przebiegającej w pobliżu drodze nr 7.

Kolejne wsparcie OSP w Durągu

IV Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda

27.10.2009

Dnia 3 października 2009 roku odbyły się IV Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Kierownikiem zawodów był Gustaw Marek Brzezin Wójt Gminy Ostróda, zaś Sędzią głównymPan Jerzy Cieśla s. kl. II.

IV Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda

Ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

22.09.2009

10 września 2009 roku na terenie gospodarstwa rolnego w Lichtajnach odbyły się ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Ostróda. W ćwiczeniach udział wzięły wszystkie jednostki OSP.

Ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych