Turniej Wiedzy Pożarniczej

16.04.2014

3 kwietnia 2014 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Brzydowie został przeprowadzony finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W finale eliminacji wzięło udział 21 reprezentantów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Ostróda. Wszystkim uczestnikom Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wręczył nagrody i upominki. Finał przeprowadziła komisja sędziowska, składająca się z przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej KP w Ostródzie oraz Komendanta Gminnego Związku OSP RP.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

03.03.2014

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 realizowany jest projekt pn. „Wzrost bezpieczeństwa Gminy Ostróda poprzez zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze specjalistycznym wyposażeniem”. 17 lutego br. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę z wykonawcą na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze specjalistycznym wyposażeniem. Koszt zakupu samochodu wyniesie 680 000zł, w tym wysokość dofinansowania ze środków budżetu Unii Europejskiej w ramach RPO 2007-2013 wyniesie aż 80% tj. 544 000zł.

KONCENTRACJA GMINNA W SAMBOROWIE

21.10.2013

18 października 2013r. na terenie Zespołu Szkół w Samborowie odbyły się ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Ostróda.  Koncentracja miała na celu doskonalenie współpracy w działaniach ratowniczo-gaśniczych poszczególnych jednostek, zaś zdobyte umiejętności pozwolą na podniesienie gotowości bojowej jednostek OSP z terenu miasta i gminy Ostróda.

KONCENTRACJA GMINNA W SAMBOROWIE

ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE W SMYKÓWKU

13.06.2013

Strażacy - na co dzień ratują życie i mienie, 9 czerwca br. w Smykówku po raz kolejny walczyli w widowiskowych zawodach o miano najlepszej Jednostki Gminy Ostróda w Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE W SMYKÓWKU

WIKINGOWIE POJECHALI PO RAZ DZIEWIĄTY

04.06.2013

1 czerwca 2013r. o godz. 1100 w Turznicy rozpoczął się IX Rajd Wikingów współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Turznicy.

WIKINGOWIE POJECHALI PO RAZ DZIEWIĄTY

VI zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda

05.10.2011

W Kaczorach na terenie Klubu Strzeleckiego GARDA  24 września 2011r. odbyły się  już VI Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawicieli firm i instytucji, współpracujących z Gminą Ostróda. Strażacy oraz zaproszeni goście rywalizowali w dwóch konkurencjach:

VI zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda

ewekuacja budynku Urzędu Gminy Ostróda

07.07.2011

W dniu 30 czerwca br. miała miejsce ewakuacja budynku Urzędu Gminy Ostróda w związku z przeprowadzonym ćwiczeniem PPOŻ w zakresie doskonalenia procedur na wypadek pożaru. Ewakuacja pracowników Urzędu przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki ratowniczo-gaśnicze Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i OSP Ornowo.

ewekuacja budynku Urzędu Gminy Ostróda

Złoty Znak Związku OSP RP dla Wójta Gminy Ostróda

03.06.2011

Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Dniu Św. Floriana Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin został odznaczony Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Złotym Znakiem Związku.

Złoty Znak Związku OSP RP dla Wójta Gminy Ostróda

Gminny dzień strażaka

03.06.2011

29 maja br. przy sprzyjającej pogodzie w Starych Jabłonkach obchodzono Gminny Dzień Strażaka. Strażacy Ochotnicy z miasta i gminy Ostróda uroczystości rozpoczęli mszą świętą w Kościele Parafialnym pod Wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. Po mszy świętej kolumna składająca się z pocztów sztandarowych jednostek OSP Reszki, Turznica, Pietrzwałd, Brzydowo, zaproszonych gości, strażaków ochotników z wszystkich jednostek OSP na czele z orkiestrą Dętą OSP Turznica przemaszerowała na boisko sportowe, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Gminny dzień strażaka

"SUPERSTRAŻAK REGIONU"

04.05.2011

Zakończył się Plebiscyt Gazety Olsztyńskiej pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka. Konkurs obejmował 3 kategorie. Czytelnicy wybierali: najpopularniejszego strażaka powiatu, najpopularniejszego strażaka regionu oraz najpopularniejszą jednostkę OSP na Warmii i Mazurach. Tytuł Superstrażaka Regionu otrzymała Druhna Anna Makrocka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornowie.

"SUPERSTRAŻAK REGIONU"