Projekt międzynarodowy we współpracy z Francją i Rumunią

09.05.2022

Delegacja gminy Ostróda w Rumunii w ramach projektu międzynarodowego we współpracy z Francją i Rumunią nakierowanego na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie promocji produktów lokalnych.

Projekt międzynarodowy we współpracy z Francją i Rumunią

Dary dla uchodźców z Ukrainy z Haltern am See

14.04.2022

Kolejne wsparcie akcji gminnej - pomocy Ukrainie. Dzięki inicjatywie Zbigniewa Reichelta do gminy Ostróda dotarły dary z Haltern am See w Niemczech dla uchodźców z Ukrainy, którzy otrzymali schronienie w naszej gminie. Transport zebranych darów możliwy był dzięki Wernerowi i Lei Bags. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc!

Dary dla uchodźców z Ukrainy z Haltern am See

Delegacja z Francji i Rumunii w Gminie Ostróda

27.09.2021

Gmina Ostróda gościła delegację z Francji i z Rumunii w ramach współpracy międzynarodowej nakierowanej na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie promocji produktów lokalnych.

Delegacja z Francji i Rumunii w Gminie Ostróda

Wizyta delegacji z Francji

22.12.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas spotkał się z przedstawicielami samorządu Ploeuc-L’Hermitage z Francji. Celem wizyty gości z Francji było nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy samorządami gminnymi związanej z promocją ziemniaka jako produktu lokalnego w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

Wizyta delegacji z Francji

Wizyta delegacji z Litwy i Ukrainy

17.07.2017

Gmina Ostróda gościła delegację z partnerskiego Rejonu Silute z Litwy oraz z Rejonu Korzec na Ukrainie. Celem wizyty było omówienie współpracy w sprawie współdziałania na rzecz rozwoju gospodarczego, turystycznego i kulturalnego regionów w ramach współpracy międzynarodowej. Goście podczas trzydniowej wizyty odwiedzili Urząd Gminy Ostróda, jak również poznali interesujące obiekty i instytucje, znajdujące się na terenie Mazur Zachodnich.

Wizyta delegacji z Litwy i Ukrainy
Współpraca zagraniczna

Gmina Ostróda podpisała umowę o współpracy partnerskiej z Rejonem Korzec na Ukrainie

14.07.2017

W Urzędzie Gminy Ostróda w Ostródzie miało miejsce uroczyste podpisanie umowy  o współpracy partnerskiej z Rejonem Korzec na Ukrainie. Porozumienie podpisali: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski oraz Przewodniczący Rady Rejonu Korzec Igor Homeńczuk i Przewodniczący Administracji Rejonu Korzec Siergiej Czernyj. Treść porozumienia określa m.in. podejmowanie wspólnych działań rozwijających w dziedzinach takich jak: gospodarka, oświata, kultura, sport i turystyka.

Wizyta delegacji z Chin

12.05.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas spotkał się z przedstawicielami delegacji z Chin. Podczas spotkania, które miało miejsce w Urzędzie Gminy Ostróda  Wójt zaprezentował delegatom ofertę inwestycyjną gminy Ostróda. Wizyta była okazją do rozmowy na temat ewentualnych możliwości inwestycyjnych.

Wizyta delegacji z Chin
Współpraca zagraniczna

Obchody 505 - lecia miasta partnerskiego Silute (Litwa)

02.06.2016

W dniach 28 - 29 maja 2016 roku delegacja Gminy Ostróda przebywała na Litwie w mieście partnerskim na zaproszenie Mera  Rejonu Silute Vytautasa Laurinaitisa z okazji uroczystych obchodów 505-lecia powstania Silute.

Obchody 505 - lecia miasta partnerskiego Silute (Litwa)

Klub sportowy z Silute z Litwy zadebiutuje w Ostróda CUP 2016

02.06.2016

10 czerwca br. w Ostródzie rozpocznie się III MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW U-13 OSTRÓDA CUP 2016 . W zawodach weźmie udział również drużyna z Silute z Litwy z Rejonu partnerskiego Gminy Ostróda. W roku bieżącym Gmina Ostróda odnowiła współpracę w ramach podpisanego 15 lat temu porozumienia. W wyniku spotkania Wójta Gminy Ostróda Bogusław Fijasa i Mera Rejonu Vytautasa Laurinaitisa w lutym br. zostały omówione wspólne przedsięwzięcia partnerskie planowane na rok 2016 na niwie oświaty, sportu, kultury i turystki. Udział naszej drużyny partnerskiej w Ostróda CUP 2016 zapoczątkuje kolejne działania w zakresie realizacji wspólnych projektów w ramach współpracy międzynarodowej między Gminą Ostróda a Rejonem Silute.

Klub sportowy z Silute z Litwy zadebiutuje w Ostróda CUP 2016

delegacje francuską z departamentu Côtes-d'Armor w Gminie Ostróda

15.04.2016

Gmina Ostróda na zaproszenie Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa gościła delegację francuską z departamentu Côtes-d'Armor. Przedstawiciele francuskiego regionu partnerskiego reprezentowali samorządy gminne (Ploeuc-L’Hermitage, Erquy), stowarzyszenie „Ploeuc-L’Hermitage-Europe, lokalną grupę działania „Pays de Saint-Brieuc” oraz szkołę rolniczą La Ville Davy z Quessoy.

Celem wizyty gości z Francji było nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy samorządami gminnymi, opracowanie założeń projektu współpracy poświęconego rozwojowi turystyki finansowanego z programu LEADER (PROW 2014-2020) pomiędzy lokalnymi grupami działania „Pays de Saint-Brieuc” oraz Związkiem Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki”.

delegacje francuską z departamentu Côtes-d'Armor w Gminie Ostróda