DELEGACJA HALTERN AM SEE Z WIZYTĄ W GMINIE OSTRÓDA

12.08.2013

W miniony piątek Samorząd Gminy Ostróda gościł delegację przedstawicieli z zaprzyjaźnionego miasta Haltern am See w Niemczech. Delegację przywitał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Sekretarz Gminy Ostróda Cezary Wawrzyński.

DELEGACJA HALTERN AM SEE Z WIZYTĄ W GMINIE OSTRÓDA

spotkanie z młodzieżą z Haltern am See

08.06.2012

4 czerwca br. w Urzędzie Gminy Ostróda Wójt Gminy Ostróda spotkał się z niemiecką młodzieżą z Joseph – König Gymnasium z Haltern. Tegoroczna wymiana młodzieży przebiega pod hasłem „W świecie nauki i sztuki”. Uczniowie podczas pobytu w gminie Ostróda uczestniczyć będą w warsztatach rzeźbiarskich, plastyczno – technicznych, sportowych, muzycznych oraz naukowych.

spotkanie z młodzieżą z Haltern am See

wizyta delegacji z Haltern am see w Gminie Ostróda

18.08.2011

W dniach 5 – 7 sierpnia na terenie Gminy Ostróda przebywała 10 osobowa delegacja z Haltern am See / Niemcy z Burmistrzem na czele. Była to wizyta poglądowa zmierzająca do podpisania umowy partnerskiej między Haltern am See a Gminą Ostróda. Podczas wizyty zostały poruszone tematy dotyczące możliwości współpracy i realizacji ewentualnych, wspólnych projektów.

wizyta delegacji z Haltern am see w Gminie Ostróda

wolontariusze z północnej karoliny w stanach zjednoczonych w urzędzie gminy

04.08.2011

21 lipca 2011 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miało miejsce spotkanie Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina z wolontariuszami, którzy przylecieli z Północnej Karoliny w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie już po raz piąty odwiedzili Gminę Ostróda. W ramach realizowanego projektu ponad stu uczniów uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach w czasie wakacji. Zajęcia miały na celu naukę języka angielskiego w sposób przystępny dla każdego poprzez sport, zabawy, gry, śpiew,  taniec i typowe lekcje języka angielskiego.

wolontariusze z północnej karoliny w stanach zjednoczonych w urzędzie gminy

delegacja z Grafenried-Fraubrunnen/Szwajcaria

16.06.2011

W dniach 14-18 maja 2011r. na terenie Gminy Ostróda przebywała 8 osobowa delegacja z Grafenried-Fraubrunnen/Szwajcaria. Była to wizyta poglądowa, zmierzająca do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Fraubrunnen a Gminą Ostróda.

delegacja z Grafenried-Fraubrunnen/Szwajcaria
Współpraca zagraniczna

Obchody 500 - lecia miasta partnerskiego Silute (Litwa)

02.06.2011

W dniach 27 - 29 maja 2011 roku delegacja Gminy Ostróda przebywała na Litwie w mieście partnerskim na zaproszenie Mera  Rejonu Silute Virgilijusa Pozingisa z okazji uroczystych obchodów 500-lecia powstania Silute. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem głównymi ulicami miasta w kierunku Starego Rynku, gdzie miały miejsce okoliczne przemówienia zaproszonych gości.

Obchody 500 - lecia miasta partnerskiego Silute (Litwa)

delegacja samorządowców Osterode am Harz

30.08.2010

Dnia 28 sierpnia br. Wójt Gminy Ostróda spotkał się z delegacją samorządowców  Osterode am Harz  z Burmistrzem Klausem Beckerem na czele. Spotkanie z władzami samorządowymi gminy Ostróda było jednym z elementów wizyty partnerskiej w Ostródzie.

delegacja samorządowców Osterode am Harz

Delegacja z Haltern

26.07.2010

24 lipca 2010 roku o godz. 12:00 Urząd Gminy Ostróda odwiedziła 8-osobowa delegacja z Haltern. Podczas spotkania Sekretarz Gminy Ostróda przekazał na ręce Pastora Henschela dyplom i medal pamiątkowy dla Pana Adolfa Nowińskiego HONOROWEGO OBYWATELA GMINY OSTRÓDA.

Delegacja z Haltern

Wizyta w szkole partnerskiej Joseph-König Gymnasium w Haltern

26.05.2010

Dobiegła końca pięciodniowa wizyta nauczycieli Gimnazjum w Durągu w szkole partnerskiej Joseph-König Gymnasium w niemieckim Haltern - Północna Nadrenia - Westfalia.

Dwunastu nauczycieli Gimnazjum w Durągu wspólnie z dyrektorem szkoły Grażyną Lipińską oraz pastorem Zbigniewem Reicheltem gościło w mieście Haltern.

Wizyta w szkole partnerskiej Joseph-König Gymnasium w Haltern