Delegacja z Rejonu Silute w gminie Ostróda

25.02.2016

Gmina Ostróda gościła delegację z partnerskiego Rejonu Silute z Litwy z Merem Rejonu Silute Vytautasem Laurinaitisem na czele. Była to wizyta, która miała na celu odnowienie współpracy w ramach podpisanego 15 lat temu porozumienia. Jej celem było omówienie dalszej współpracy w sprawie współdziałania na rzecz rozwoju gospodarczego, turystycznego i kulturalnego obu regionów w ramach współpracy międzynarodowej.

W wyniku spotkania Wójta Gminy Ostróda Bogusław Fijasa i Mera Rejonu Vytautasa Laurinaitisa zostały omówione wspólne przedsięwzięcia partnerskie planowane na rok 2016 na niwie oświaty, sportu, kultury i turystki.

Delegacja z Rejonu Silute w gminie Ostróda

Wizyta partnerska w Silute

30.11.2015

W dniach 23 – 25 listopada 2015 roku delegacja Gminy Ostróda przebywała na Litwie w mieście partnerskim na zaproszenie Mera Rejonu Silute Vytautusa Laurinaitisa. Głównym punktem programu było podpisanie umowy partnerskiej w sprawie współdziałania na rzecz rozwoju gospodarczego, turystycznego i kulturalnego obu regionów w ramach współpracy międzynarodowej.

Wizyta partnerska w Silute

nawiązanie współpracy pomiędzy gminami związanymi z uprawą ziemniaków

05.10.2015

25 września br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko Mazurskiego Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Dyrektor Oddziału Szyldak Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka z siedzibą w Strzekęcinie Jan Rećko spotkali się z delegacją z Francji z Departamentu Côtes d’Armor w celu nawiązania współpracy pomiędzy gminami związanymi z uprawą ziemniaków (Gmina Ostróda i Ploec sur Lieu, Francja).

nawiązanie współpracy pomiędzy gminami związanymi z uprawą ziemniaków

20.06.2014

W dnaich 15.06.- 21.06.2014r. na terenie Gminy Ostróda przebywała dwudziestoosobowa grupa młodzieży partnerskiej szkoły – Joseph-König Gimnasium w Haltern. Wspólny projekt gimnazjalistów z Haltern i uczniów z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Duragu będzie nosił nazwę:” Komunikację na co dzień w języku polskim i niemieckim”. Chodzi o symulowanie zdarzeń codziennych, które mogą potencjalnie spotkać turystę. Uczniowie swoją wizytę rozpoczęli spotkaniem z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem w Urzędzie Gminy Ostróda.

DELEGACJA HALTERN AM SEE Z WIZYTĄ W GMINIE OSTRÓDA

12.08.2013

W miniony piątek Samorząd Gminy Ostróda gościł delegację przedstawicieli z zaprzyjaźnionego miasta Haltern am See w Niemczech. Delegację przywitał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Sekretarz Gminy Ostróda Cezary Wawrzyński.

DELEGACJA HALTERN AM SEE Z WIZYTĄ W GMINIE OSTRÓDA

08.06.2012

4 czerwca br. w Urzędzie Gminy Ostróda Wójt Gminy Ostróda spotkał się z niemiecką młodzieżą z Joseph – König Gymnasium z Haltern. Tegoroczna wymiana młodzieży przebiega pod hasłem „W świecie nauki i sztuki”. Uczniowie podczas pobytu w gminie Ostróda uczestniczyć będą w warsztatach rzeźbiarskich, plastyczno – technicznych, sportowych, muzycznych oraz naukowych.

wizyta delegacji z Haltern am see w Gminie Ostróda

18.08.2011

W dniach 5 – 7 sierpnia na terenie Gminy Ostróda przebywała 10 osobowa delegacja z Haltern am See / Niemcy z Burmistrzem na czele. Była to wizyta poglądowa zmierzająca do podpisania umowy partnerskiej między Haltern am See a Gminą Ostróda. Podczas wizyty zostały poruszone tematy dotyczące możliwości współpracy i realizacji ewentualnych, wspólnych projektów.

wizyta delegacji z Haltern am see w Gminie Ostróda

wolontariusze z północnej karoliny w stanach zjednoczonych w urzędzie gminy

04.08.2011

21 lipca 2011 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miało miejsce spotkanie Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina z wolontariuszami, którzy przylecieli z Północnej Karoliny w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie już po raz piąty odwiedzili Gminę Ostróda. W ramach realizowanego projektu ponad stu uczniów uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach w czasie wakacji. Zajęcia miały na celu naukę języka angielskiego w sposób przystępny dla każdego poprzez sport, zabawy, gry, śpiew,  taniec i typowe lekcje języka angielskiego.

wolontariusze z północnej karoliny w stanach zjednoczonych w urzędzie gminy

delegacja z Grafenried-Fraubrunnen/Szwajcaria

16.06.2011

W dniach 14-18 maja 2011r. na terenie Gminy Ostróda przebywała 8 osobowa delegacja z Grafenried-Fraubrunnen/Szwajcaria. Była to wizyta poglądowa, zmierzająca do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Fraubrunnen a Gminą Ostróda.

delegacja z Grafenried-Fraubrunnen/Szwajcaria
Współpraca zagraniczna

Obchody 500 - lecia miasta partnerskiego Silute (Litwa)

02.06.2011

W dniach 27 - 29 maja 2011 roku delegacja Gminy Ostróda przebywała na Litwie w mieście partnerskim na zaproszenie Mera  Rejonu Silute Virgilijusa Pozingisa z okazji uroczystych obchodów 500-lecia powstania Silute. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem głównymi ulicami miasta w kierunku Starego Rynku, gdzie miały miejsce okoliczne przemówienia zaproszonych gości.

Obchody 500 - lecia miasta partnerskiego Silute (Litwa)