Projekty edukacyjne w Gminie Ostróda

25.03.2024

W Gminie Ostróda znajduje się 10 placówek edukacyjnych. Nasze szkoły i przedszkola nieustannie poszerzają horyzonty, dzięki wsparciu i umiejętności pozyskiwania przez Gminę Ostróda środków zewnętrznych. Dzięki projektom edukacyjnym realizowanym ze środków unijnych, czy rządowych, nasze szkoły stały się miejscem innowacji, kreatywności i pozytywnej transformacji. Oto niektóre z projektów, które udało się nam zrealizować w ostatnim czasie, na które zostały pozyskane środki zewnętrzne w kwocie ponad 9 mln. zł:

Projekty edukacyjne w Gminie Ostróda

Ekodetektywi na tropie wiosny

22.03.2024

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odwiedzili przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych Gminy Ostróda w ramach akcji ekologicznej związanej z Pracownią Klimatyczną i Laboratorium Przyrodniczym. Dzięki podjętym działaniom edukacyjnym i warsztatowym nasi goście poznali możliwości wykorzystania nowo powstałych miejsc dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Olsztynie: zapoznali ekologiczne sposoby nawadniania roślin, badali pH wody deszczowej, w stacji pogodowej odczytywali wskaźniki, w części ogrodowej dokonywali nasadzeń przywiezionych roślin.

Ekodetektywi na tropie wiosny

Dzięki, że jesteś” oraz „Jesteśmy tu

22.03.2024

Data obchodów Trisomii 21 jest symboliczna. Przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie trzeci, dodatkowy chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach, powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Dzięki, że jesteś” oraz „Jesteśmy tu

Polska bez gotówki – w Polsce powinien zostać wprowadzony obrót bezgotówkowy

22.03.2024

29 lutego 2024 r. w szkole im. Janusza Korczaka w Brzydowie odbyła się pierwsza debata szkolna typu oksfordzkiego, w której uczestniczyli przedstawiciele klasy 8 jako strona propozycji i klasy 7 jako drużyna opozycji. Gospodynią debaty była Pani Marszałek, która w sposób godny i uroczysty czuwała nad jej porządkiem i przestrzeganiem regulaminu, zasad kulturalnej, merytorycznej i twórczej dyskusji. Sekretarz debaty wraz z opiekunami merytorycznymi Panią Wiolettą Ojrzyńską i Panią Dominiką Siemianowską czuwali nad dyscypliną organizacyjną i czasową debaty.

Polska bez gotówki – w Polsce powinien zostać wprowadzony obrót bezgotówkowy

BYĆ JAK IGNACY

21.03.2024

Mali naukowy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie wykonali już ostanie zadania i eksperymenty programu edukacyjnego BYĆ JAK IGNACY. Tym razem „Asy z pierwszej klasy” dowiedzieli się, czym jest energia atomowa oraz mogli porozmawiać na temat energii przyszłości.

BYĆ JAK IGNACY
Oświata

Ogromny sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku w konkursach przedmiotowych

19.03.2024

I Grunwaldzka Olimpiada Historyczna Juniorów

15.03.2024

W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem odbyła się I Grunwaldzka Olimpiada Historyczna Juniorów. Tematem konkursu była Wielka Wojna Zakonem Krzyżackim. Na Olimpiadę przybyło około 70 uczniów z województwa Warmińsko – Mazurskiego. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pietrzwałdzie reprezentowało czterech uczniów: Monika Grusanc, Tomasz Górczyk, Maciej Pawszyk oraz Franek Markowski. Uczestnicy zmierzyli się z 30 pytaniami. Bardzo dobrze poradził sobie z nimi Franek Markowski. Zdobył 30 punktów co dało mu trzecie miejsce w konkursie. Gratulujemy!

I Grunwaldzka Olimpiada Historyczna Juniorów
Oświata

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”

13.03.2024

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii” to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Dwunasty, już ostatni, etap programu Być jak Ignacy nosił tytuł „ Energia przyszłości ”

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”

EKODETEKTYWI NA TROPIE WIOSNY

13.03.2024

Akcja Ekologiczna w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.

Zapraszamy do udziału w wiosennej zabawie dla przedstawicieli  klas I-III

EKODETEKTYWI NA TROPIE WIOSNY

Energia Przyszłości

07.03.2024

To już ostatni etap w Programie edukacyjnym Być jak Ignacy, "Energia Przyszłości". Wiele się nauczyli, wspaniale się integrowali, bo wspólna praca grupy wzbogaca, o nowe doświadczenia, zabawę i to co jest bardzo niezbędne.

Energia Przyszłości