Wojewódzki Certyfikat Przedszkola i Szkoły Promujacej Zdrowie

03.10.2023

Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach i Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie otrzymały Wojewódzki Certyfikat Przedszkola i Szkoły Promującej Zdrowie. Przyznanie Certyfikatu zostało poprzedzone okresem intensywnej działalności całej społeczności przedszkolnej i szkolnej na rzecz promocji zdrowia.

Wojewódzki Certyfikat Przedszkola i Szkoły Promujacej Zdrowie

Biwak integracyjny

22.09.2023

Od poniedziałku do środy uczniowie klasy 7 z ZPS w Tyrowie wraz z wychowawcą przebywali na biwaku integracyjnym w miejscowości Szeląg. Korzystając z ciepłych dni zażywali kąpieli w jeziorze, grali w badmintona, siatkówkę oraz przemierzali mazurskie knieje. Wieczorami czas spędzali wspólnie przy ognisku, a dodatkową atrakcją była zabawa w chowanego ( przydały się latarki) Wszystko odbywało się przy akompaniamencie odgłosów jeleni, dobiegających z rykowiska.

Biwak integracyjny

Równe Szanse

22.09.2023
W Łukcie już po raz 23 odbyło się uroczyste wręczenie stypendium z Funduszu Stypendialnego "Równe Szanse " edycja 2023/2024.

Fundusz stypendialny "Równe Szanse" współfinansowany jest przez samorządy gmin: Łukta, Ostróda, Miłomłyn, Gietrzwałd, Dąbrówno oraz Morąg. Gmina Ostróda przekazała na ten cel 15.000 zł. W tegorocznej edycji komisja stypendialna przyznała 7 stypendiów uczniom z naszej gminy.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Równe Szanse

Społeczność Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie pamięta!

20.09.2023

18 września 2023 roku społeczność Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie dla upamiętnienia 84 rocznicy zdradzieckiej napaści Związku Sowieckiego na Polskę złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy pamiątkowym obelisku. Uczniowie klasy VII w krótkim wystąpieniu przypomnieli okoliczności tych tragicznych wydarzeń. Minutą ciszy uczcili także pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej i zapalili znicze przy Dębach Pamięci.

Społeczność Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie pamięta!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

18.09.2023

Od kilku lat w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyrowie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Głównym celem obchodów tego dnia jest wspieranie kreatywności ,rozwijanie poczucia własnej wartości, dodawanie odwagi oraz wzmacnianie wiary we własne siły. Są to bardzo ważne aspekty w rozwoju dzieci. Inicjatorem obchodów Dnia Kropki w szkole jest Dorota Grzela. Pozostali nauczyciele chętnie włączają się do akcji.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Sprzątanie Świata

18.09.2023

Dnia 15 września wszyscy uczniowie i przedszkolaki z ZPS w Tyrowie przystąpili do udziału w akcji Sprzątanie Świata. Każdy oddział miał przydzielony obszar, który sprzątał. Po pracy wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek.

Sprzątanie Świata

Wspólnie czytaliśmy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej

13.09.2023
W tym roku placówki oświatowe z terenu Gminy Ostróda po raz kolejny uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2023. Obecnie jest to już 12 edycja.

Wspólnie czytaliśmy ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Powieść wydana w 1888 roku, jest nie tylko ponadczasową historią o miłości, ale też krajobrazem Polski w czasach po powstaniu styczniowym. W liście promującym inicjatywę Prezydent Andrzej Duda tak pisze o dziele Orzeszkowej: ,,To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…)
Wspólnie czytaliśmy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej

Bezpieczni na drodze

11.09.2023
W Przedszkolu Samorządowym Starych Jabłonkach odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przejść przez pasy, bezpiecznie poruszać się na drodze oraz, że należy zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
Na koniec przedszkolaki przypomniały sobie pozycję bezpieczną podczas ewentualnego zaatakowania przez psa.
Bezpieczni na drodze

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.

04.09.2023

Dzisiaj w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/24. Uczestniczyli w niej licznie zebrani zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.

1 WRZEŚNIA 1939 ROKU - PAMIĘTAMY

Społeczność Szkoły w Samborowie uczciła 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września 2023 roku przedszkolaki oraz nauczyciele wraz z pracownikami obsługi i administracji złożyli pod Kamieniem Pamiątkowym w Samborowie wiązankę oraz zapalili znicze, aby uczcić 84 rocznicę napaści na Polskę.
Tego dnia rozpoczęła się II wojna światowa, a życie wielu ludzi zmieniło się na zawsze.
1 WRZEŚNIA 1939 ROKU - PAMIĘTAMY