Wystarczy niewielu by zmienić wiele

04.04.2023

Już za chwilę największe święto chrześcijańskie - Zmartwychwstanie Chrystusa. Przedszkolaki z Tyrowa z tej okazji chciały sprawić trochę przyjemności pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Szyldaku i wraz z paniami do wcześniej podarowanych kartek z życzeniami dołożyły kosz ze słodkościami

Wystarczy niewielu by zmienić wiele
Oświata

Konkurs „ Wodne afisze – Aktywni Błękitni przyśpieszają w dbałości o wodę”- rozstrzygnięty!

31.03.2023

Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Wody pt. „Wodne afisze – Aktywni Błękitni przyśpieszają w dbałości o wodę”.

Oświata

Gala V Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków - Ośmiu Wspaniałych Gminy Ostróda.

29.03.2023

W Szkole Podstawowej w Zwierzewie odbyła się Gala V Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" Gminy Ostróda. W konkursie wzięło udział siedmioro nastolatków oraz jedna grupa z 8 szkół podstawowych Gminy Ostróda.

Czysta woda – zdrowia doda

22.03.2023

W Światowy Dzień Wody dzieci z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie brały udział w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Czysta woda – zdrowia doda”. Celem przeprowadzonych zajęć było zachęcenie dzieci do picia czystej wody i zobrazowanie ilości cukru w ulubionych przez wszystkich napojach gazowanych, sokach oraz wodach smakowych.

Czysta woda – zdrowia doda

Wyjazd zorganizowany w ramach programu Erasmus+

22.03.2023

Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu mieli okazję zapoznać się z hiszpańskim systemem edukacyjnym. W dniach od 14 do 21 marca 2023 roku, grupa nauczycieli przebywała w hiszpańskiej Granadzie, gdzie obserwowali zajęcia prowadzone w szkole Ave Maria San Isidro.

Wyjazd zorganizowany w ramach programu Erasmus+

Powitanie wiosny z wierszem

22.03.2023

Powitanie wiosny w przedszkolu w Tyrowie w tym roku przebiegło niezwykle uroczyście. Dzieci odnalazły oznaki wiosny w literaturze. Nauczyły się wierszy o tematyce wiosennej i wzięły udział w konkursie recytatorskim "Powitanie wiosny z wierszem". W jury zasiadła m.in. lokalna poetka z Ostródy - Maja Kutryb. Pani Maja wydała debiutancki tomik "Galaktyka myśli", którym obdarowała panie z przedszkola.

Powitanie wiosny z wierszem

Światowy Dzień Wody

22.03.2023

Wtorek, 21 marca, w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku minął pod znakiem ekologii. Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klas III-VIII wzięli udział w Turnieju „Skarb cenniejszy niż złoto – woda”, sprawdzającym ich wiedzę na temat wód. Parę minut po godzinie 8.00 wszystkie klasy połączyły się na Teamsie, by rywalizować ze sobą w quizie w aplikacji Kahoot.

Światowy Dzień Wody

Warsztaty plastyczne Wiosenne przebudzenie

21.03.2023

Dzieci z przedszkola w Tyrowie wzięły dziś udział w warsztatach plastycznych "Wiosenne przebudzenie". Gościem specjalnym, który poprowadził zajęcia był znany ostródzki artysta - Wiesław Reginis. Celem wizyty było budzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci w zakresie malarstwa.

Warsztaty plastyczne Wiosenne przebudzenie
Oświata

Duży sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie

20.03.2023

W dniu 17 marca 2023r. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie ogłosił wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2022/2023. Szkoła Podstawowa w Szyldaku odniosła znaczące sukcesy w trzech konkursach. Tytuł laureata konkursu z języka polskiego otrzymały Amara Ezeobi kl. VIII oraz Laura Żyłka kl. VII, finalistkami zostały Amelia Chodań kl. VII oraz Oliwia Motylska kl. VIII. Tytuł finalisty w konkursie z biologii otrzymały Amara Ezeobi i Oliwia Motylska. Plejadę finalistów zamyka Samuel Ezeobi kl. VII w konkursie przedmiotowym z historii.

Oświata

Uczniowie z Szyldaka i Pietrzwałdu w finale Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej!

20.03.2023

15 marca 2023r. odbył się II etap XXVIII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod tytułem „Drzewo nie umiera nigdy”. Na II etap konkursu stawiło  się 124 uczniów z 31 szkół z terenu 12 gmin okalających Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego i Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, z województwa warmińsko – mazurskiego i pomorskiego.