delegacja szkoły z Sythern z RFN

04.04.2011

W dniach 31 marca - 2 kwietnia 2011r. w Gminie Ostróda przebywała delegacja szkoły z Sythen z RFN. Oprócz dyrektora placówki i nauczycieli, przybyła również grupa uczniów. Szkoła w Sythen od dłuższego juz czasu rozwija kontakty ze Szkołą Podstawową w Brzydowie. Dnia 1 kwietnia 2011r. w SP Brzydowo odbyło się wspólne spotkanie nauczycieli, uczniów, pracowników obu placówek. Uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny.

delegacja szkoły z Sythern z RFN

Akcja pomocy dla polskich szkół na Litwie

31.03.2011

Gmina Ostróda włączyła sie w akcję pomocy dla polskich szkół na Litwie pod hasłem „Z polskiej szkoły dla polskich szkół” zorganizowaną przez Związek Piłsudczyków RP i Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych WSP TWP w Olsztynie. Polska oświata na Litwie jest niedofinansowana, w szkołach brakuje podstawowych środków czystości, kredy, pomocy dydaktycznych.

Akcja pomocy dla polskich szkół na Litwie

spotkanie z opiekunami świetlic wiejskich

02.02.2011

18 stycznia 2011 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miało miejsce spotkanie z opiekunami świetlic wiejskich, podczas którego zostały omówione zasady funkcjonowania placówek.

spotkanie z opiekunami świetlic wiejskich
Oświata

Nadanie Gimnazjum w Durągu imienia "Żołnierza Polskiego"

12.11.2010

10 listopada 2010 roku społeczność szkolna z miejscowości Durąg świętowała wielką uroczystość, a mianowicie nadanie Gimnazjum w Durągu imienia Żołnierza Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godz.10ºº Mszą Świętą z udziałem warty honorowej Wojska Polskiego oraz pocztów sztandarowych  w Kościele pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła w Durągu celebrowaną przez Księdza Dziekana Romana Wiśniowieckiego oraz Proboszcza Parafii Durąg Zbigniewa Błaszkowskiego.

Nadanie Gimnazjum w Durągu imienia "Żołnierza Polskiego"

"Pietrzwałd w oczach najmłodszych

09.11.2010

W szkole Podstawowej w Pietrzwałdzie został zorganizowany konkurs pn. „Pietrzwałd w oczach najmłodszych”.
Laureatką została Alicja Grzeszczak z kl. IIII,
która przedstawiła prace plastyczną
pt.”Wymarzony Pietrzwałd”.
Serdecznie gratulujemy!

"Pietrzwałd w oczach najmłodszych

"STOP-śmieciom do lasu"

02.11.2010

29 października 2010 roku w Szkole Podstawowej w Szyldaku miało miejsce podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego „STOP-śmieciom do lasu”. Nagrody i wyróżnienia dla nagodzonych uczniów i przedszkolaków wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin, Prezes ZUOK Rudno Leszek Rochowicz oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Jagiełek Bożena Przesław. Zebrani goście mieli możliwość obejrzeć specjalnie przygotowany przez dzieci na tą okazję  program artystyczny poświęcony ochronie środowiska. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

"STOP-śmieciom do lasu"

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

15.10.2010

14 października br. w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w  Tyrowie  odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości, Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin wręczył dyrektorom oraz nauczycielom gminnych placówek oświatowych nagrody za  zaangażowanie, pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz za tworzenie dobrej jakości pracy szkół.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

spotkanie z emerytowanymi nauczycielami z terenu Gminy Ostróda

15.10.2010

15 października 2010 roku o godz. 10ºº w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyło się spotkanie Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina z emerytowanymi nauczycielami z terenu Gminy Ostróda, podczas którego  Pan Wójt złożył życzenia zebranym gościom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

spotkanie z emerytowanymi nauczycielami z terenu Gminy Ostróda

15 lat działalności Fundacji Rozwoju Łukta

22.09.2010

W tym roku, Fundacja Rozwoju Regionu Łukta obchodzi 15-lecie swojej działalności. Z tej okazji w Hotelu Masuria zorganizowano galę podsumowującą Jubileusz Fundacji. Oprócz gratulacji i podziękować, które zostały składane na ręce Pani Dyrektor Wandy Łaszkowskiej, zostały wręczone stypendia dla uczniów oraz studentów z terenu Gminy Ostróda wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce.

15 lat działalności Fundacji Rozwoju Łukta

Narada Dyrektorów Placówek Oświatowych

13.09.2010

9 września 2010 roku o godz. 9:00 w Urzędzie Gminy Ostróda odbyła się Narada Dyrektorów Placówek Oświatowych z następującym porządkiem obrad:

Narada Dyrektorów Placówek Oświatowych