Oświata

CERTYFIKAT SZKOLNY OGRÓD DYDAKTYCZNY

30.11.2018

Szkoła Podstawowa w Brzydowie otrzymała Brązowy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego pod hasłem „100. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w szkolnym ogrodzie dydaktycznym”. Certyfikat przyznawany jest przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Szkoła zajęła tym samym trzecie miejsce w trzeciej edycji tego konkursu organizowanego dla szkół i przedszkoli z województwa warmińsko-mazurskiego. Fundatorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Ogród wykonany przez Szkołę w ramach tegorocznej edycji jest już czwartym ogrodem, który powstał w szkole w ramach działań szkoły na rzecz edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Za dotychczasowe działania szkoła otrzymała w roku szkolnym 2017/2018 Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła przyjazna środowisku”.

CERTYFIKAT SZKOLNY OGRÓD DYDAKTYCZNY
Oświata

CERTYFIKAT SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

29.11.2018

Szkoła Podstawowa w Brzydowie za działania w zakresie edukacji patriotycznej i historycznej otrzymała Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Uroczystość wręczenia certyfikatu miała miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

CERTYFIKAT SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU
Oświata

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” - rozwijanie kompetencji kluczowych w klasach I-III w Gminie Ostróda.

21.11.2018

Projekt realizowany jest w szkołach podstawowych Gminy Ostróda w okresie od 01.09.2018 r. do 31.08.2021 r. Projekt został bardzo wysoko oceniony w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i znalazł się w czołówce listy projektów skierowanych do dofinansowania.

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” - rozwijanie kompetencji kluczowych w klasach I-III w Gminie Ostróda.
Oświata

Nadanie im. Józefa Piłsudskiego Szkole Podstawowej w Idzbarku

16.11.2018

Społeczność szkolna Gminy Ostróda świętowała ważną uroczystość, a mianowicie nadanie imienia Józefa Piłsudskiego Szkole Podstawowej w Idzbarku oraz poświęcenie sztandaru szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Świętego Piotra i Pawła w Idzbarku, podczas której Rada Rodziców przekazała sztandar na ręce Pana Dyrektora Grzegorza Kastrau. Następnie dokonano prezentacji sztandaru, który został przekazany przedstawicielom uczniów Szkoły Podstawowej. Zaproszeni goście zaznaczyli swoją obecność, wbijając pamiątkowe gwoździe w drzewiec sztandaru placówki, a uczniowie szkoły zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę uroczystość program artystyczny.

Nadanie im. Józefa Piłsudskiego Szkole Podstawowej w Idzbarku
Oświata

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Tyrowie

16.10.2018

Społeczność szkolna Gminy Ostróda świętowała doniosłą uroczystość, a mianowicie nadanie imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Tyrowie oraz poświęcenie sztandaru szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Tyrowie, celebrowaną przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego Józefa Górzyńskiego, podczas której Rada Rodziców przekazała sztandar na ręce Pani Dyrektor Bożeny Bohdziewicz. Następnie dokonano prezentacji sztandaru, który został przekazany przedstawicielom uczniów Szkoły Podstawowej. Po Mszy Świętej w uroczystym pochodzie zaproszeni goście, uczniowie oraz mieszkańcy udali się na skwer przy budynku Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie, gdzie Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonał uroczystego odsłonięcia kamienia z tablicą upamiętniającą odzyskanie Niepodległości przez Polskę.

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Tyrowie
Oświata

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

12.10.2018

Dzień Edukacji Narodowej to czas podsumowań i podziękowań pracownikom oświaty za ich pracę dydaktyczno - wychowawczą, godną naśladowania postawę i zaangażowanie. Podczas tegorocznych obchodów, w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie spotkali się nauczyciele, pracownicy placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas złożył życzenia wszystkim pracownikom gminnej oświaty oraz podziękował za zaangażowanie w pracę, trud włożony w edukację oraz konsekwencję w nauczaniu i wychowywaniu młodych pokoleń. Podczas uroczystości nauczyciele otrzymali wyróżnienia za całokształt pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2017/2018.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej
Oświata

Uroczyste podsumowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

10.10.2018

W sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku, odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanych przez trzy samorządy: Gminę Ostróda, Miasto Ostróda oraz Powiat, obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia przygotowanej przez uczniów  Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie wraz z nauczycielami inscenizacji pt.  "Hołd ruski". Następnie Wójt Gminy Ostróda – Bogusław Fijas,  Burmistrz Miasta Ostróda – Czesław Najmowicz  oraz Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski wręczyli uczniom nagrody i wyróżnienia w konkursie historycznym i literackim.

Uroczyste podsumowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Oświata

GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZYLDAKU

03.09.2018

W poniedziałek o godz. 12 zabrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej w Szyldaku podczas Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019. W hali sportowej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła  uroczysta Msza Św. w miejscowym Kościele Parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli.

GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZYLDAKU
Oświata

Klub Malucha "Ostoja"

22.08.2018

Informujemy, że na terenie Gminy Ostróda funkcjonuje  Klub Malucha ,,Ostoja’’ w Idzbarku, sprawujący opiekę nad dziećmi do lat 3. Zapisy prowadzone są przez cały rok, w miarę wolnych miejsc.

 

Więcej informacji znajduje się na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia, pod adresem https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/mapa-zlobkow-i-klubow-dzieciecych. Zainteresowani rodzice znajdą tam informację m.in. dotyczące miejsca prowadzenia żłobka/klubu dziecięcego,  dane kontaktowe, godziny otwarcia, wysokość opłat, liczbę miejsc oraz liczbę zapisanych dzieci, a także o tym, czy żłobek/klub dziecięcy jest dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki.

 

Zachęcamy do odwiedzenia w/w strony.

Klub Malucha "Ostoja"
Oświata

„Szkolna Akademia Przyszłości” na obozie przyrodniczym w Kątach Rybackich.

30.07.2018

Dzięki udziałowi w projekcie „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w kl. IV-VI 140 uczniów Szkół Podstawowych z Brzydowa, Tyrowa, Zwierzewa i Szyldaka spędziło niezapomniany tydzień na obozie przyrodniczym w Kątach Rybackich.

„Szkolna Akademia Przyszłości” na obozie przyrodniczym w Kątach Rybackich.