obrazek news
Oświata

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

26.10.2022

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika już po raz trzeci miał przyjemność gościć uczniów szkół podstawowych Gminy Ostróda w ramach zorganizowanego przez szkołę Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Konkurs objęty został patronatem honorowym Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
obrazek news
Oświata

Państwa głosy będą decydować o uzyskaniu wyróżnień.

25.10.2022
Dzisiaj, 25 października rozpoczęło się głosowanie. Zachęcamy do udziału. Państwa głosy będą decydować o uzyskaniu wyróżnień. Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu, Dyrektor Szkoły Rafał Jarema oraz nauczycielka Agnieszka Krzysiak otrzymali nominacje do nagrody w ramach wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego prowadzonego przez „Gazetę Olsztyńską” i „Polska Times”.
Państwa głosy będą decydować o uzyskaniu wyróżnień.
obrazek news
Oświata

Święto szkoły w Tyrowie

21.10.2022

W Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie odbyła się uroczystość przekazania Relikwii Św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tyrowie. Podczas Mszy Świętej w Kościele pw. Świętego Wojciecha w Tyrowie Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Świętego Stanisława Stefan Bronisław Kukowski przekazał relikwię na ręce Dyrektor Bożeny Bohdziewicz, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów. Obchody święta szkoły uświetniła obecność pocztów sztandarowych ze szkół w Samborowie, Brzydowie, Idzbarku i Durągu. Na zakończenie mszy uczniowie kl. V zaprezentowali program artystyczny przybliżający sylwetkę patrona szkoły – Jana Pawła II.

Święto szkoły w Tyrowie
obrazek news
Oświata

Nominacje do nagrody w ramach Plebiscytu Edukacyjnego

20.10.2022
Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu, Dyrektor Szkoły Rafał Jarema oraz nauczycielka Agnieszka Krzysiak otrzymali nominacje do nagrody w ramach wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego prowadzonego przez „Gazetę Olsztyńską” i „Polska Times”. Plebiscyt głosami czytelników nagrodzi szkoły, które zasługują na miano najbardziej przyjaznych uczniom i rodzicom. Plebiscyt wyłoni szkoły, w których kadra pedagogiczna dba o dobrą atmosferę. W plebiscycie uczniowie i ich rodzice docenią starania dyrekcji i wszystkich nauczycieli. Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gazetaolsztynska.pl/nauczyciel
 
 
Gratulujemy wyróżnienia i zachęcamy do oddawania głosów!
Nominacje do nagrody w ramach Plebiscytu Edukacyjnego
obrazek news
Oświata

Pomysł – Działanie – Edukacja w Durągu

19.10.2022

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu Rafałem Jaremą podpisał umowę dotyczącą udziału szkoły w projekcie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Złożony wniosek został pozytywnie rozpatrzony i Szkoła otrzymała dofinansowanie 39 912 euro na realizację projektu „Pomysł – Działanie – Edukacja w Durągu”.

Pomysł – Działanie – Edukacja w Durągu
obrazek news
Oświata

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022

30.09.2022

Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego wspólnie z kilkunastoma tysiącami szkół z całego świata świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego ((ESSD - European School Sport Day). Jest to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek!

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022
obrazek news
Oświata

Przedszkole w Starych Jabłonkach zdobyło I miejsce w akcji „Gorączka Złota” 2022

27.09.2022

Przedszkole Samorządowe w Starych w Starych Jabłonkach wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii Gorączka Złota PCK. Z dumą możemy się pochwalić, że nasze przedszkole zajęło pierwsze miejsce w kategorii przedszkolii zbierając monety 1,2 i 5 groszowe na rzecz PCK. Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje wsparcie dzieci i młodzieży. Oprócz pozyskiwania środków kampania ma także wymiar społeczny, ponieważ większość wolontariuszy w tej kampanii pomaga swoim rówieśnikom.

Przedszkole w Starych Jabłonkach zdobyło I miejsce w akcji „Gorączka Złota” 2022
obrazek news
Oświata

Miej serce i patrzaj w serce - Narodowe Czytanie 2022

12.09.2022

Za nami kolejna odsłona Narodowego Czytania- ogólnopolskiego wydarzenia czytelniczego, podczas którego odczytywane są najznamienitsze dzieła literatury polskiej. To coroczna akcja organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej od 2012 r., do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą.  Również i w tym roku szkoły z Gminy Ostróda nie zawiodły i wyszły naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej.

Miej serce i patrzaj w serce - Narodowe Czytanie 2022
obrazek news
Oświata

Aktywna tablica

02.09.2022

Na realizację Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” Gmina Ostróda otrzymała dotację celową od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego przeznaczoną na zakup pomocy dydaktycznych w wysokości 70.000 zł, tj. po 35.000 zł dla: Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Karola Sembrzyckiego  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pietrzwałdzie. Obecna edycja programu skierowana  jest uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – posiadającymi różnorodne zaburzenia rozwojowe, utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia.

Aktywna tablica
obrazek news
Oświata

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

01.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Dzisiaj uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2022/2023.

 

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023, która połączona była ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. Gospodarzami spotkania byli Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Dyrektor Szkoły Beata Kucharczuk. W uroczystości uczestniczyli: Proboszcz Parafii Najświętszej Trójcy w Brzydowie Ks. Roman Wiśniewski, przedstawiciele gminnych władz samorządowych, kierownicy i dyrektorzy placówek oświatowych, kulturalnych, Gminnego Ośrodka Pomocy, nauczyciele, pracownicy szkoły, a przede wszystkim uczniowie i ich rodzice.

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023