Brązowy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

03.12.2019

Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie otrzymały Brązowy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego pod hasłem „Wsi spokojna, wsi wesoła” – czyli zakątki rustykalne w naszym ogrodzie dydaktycznym. Certyfikat przyznawany jest przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Fundatorem nagród w tym konkursie jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Brązowy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM

15.11.2019
Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski obchodzonego na całym świecie corocznie 15 października, Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu zgłosiła się do udziału w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Akcja ta prowadzona na rzecz integracji osób niewidomych i słabo widzących ze środowiskiem ludzi widzących, objęta została patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Instytutu Pamięci Narodowej, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W wyniku przeprowadzonej kampanii Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu otrzymała „CERTYFIKAT  SZKOŁY  PRZYJAZNEJ  OSOBOM  NIEWIDOMYM”.
CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

04.11.2019

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbył się po raz drugi  Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który patronatem honorowym objął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W zmaganiach recytatorskich udział wzięło 18 uczestników reprezentujących przedszkola i szkoły podstawowe Gminy Ostróda.

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019

W Hotelu  Sajmino w Kajkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej.  W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Zastępca Wójta Grzegorz Kastrau podziękował wszystkim pracownikom szkół za ich zaangażowanie i trud włożonyw codzienną pracę. Wręczył także w imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa nagrody przyznane nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2018/2019. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

STYPENDIA „RÓWNE SZANSE” PRZYZNANE

27.09.2019

Fundacja Rozwoju Regionalnego Łukta przyznała stypendia  „Równe szanse”. Pieniądze otrzymało 6 uczniów oraz 2 studentów z terenu naszej gminy. Wszystkim  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Fundacja przyznaje stypendia w ramach realizacji zadania publicznego, na które otrzymała z gminy Ostróda  środki w wysokości 15 000,00 zł. Wszyscy kandydaci wyróżniali się wysoką średnią ocen, szczególnymi osiągnięciami i aktywną działalnością społeczną. Stypendia przyznawane są od kilku lat i co roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży.

STYPENDIA „RÓWNE SZANSE” PRZYZNANE

10.09.2019

Na zamku w Nidzicy  odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Dyrektor Zespołu Bożena Bohdziewicz i szkolny koordynator ds. promocji zdrowia Bogumiła Jabłonka odebrały z rąk Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” dla Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Tyrowie.  Wyróżnienie to  placówka otrzymała po raz szósty.

GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

02.09.2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2019/2020. Gminna Inauguracji Roku Szkolnego w tym roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Zwierzewie.

GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Oświata

Uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej w Brzydowie imienia Janusza Korczaka

04.06.2019

Początek czerwca był dla społeczności Szkoły Podstawowej w Brzydowie dniem szczególnym,  wyjątkowym i długo wyczekiwanym.  Odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej w Brzydowie imienia Janusza Korczaka, która rozpoczęła się Mszą Świętąw Kościele Św. Trójcy w Brzydowie. Po mszy, w uroczystym przemarszu, prowadzonym przez poczty sztandarowe szkół Gminy Ostróda i Ochotniczą Straż Pożarną w Brzydowie, uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz goście udali się do budynku szkoły.

Konferencja ekologiczna w Samborowie

21.05.2019

W Zespole Szkół w Samborowie odbył się konkurs i konferencja ekologiczna, pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VI-VIII i gimnazjalnych. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Patrycja Zalewska SP Samborowo,
II miejsce - Michalina Kulesza SP Samborowo,
III miejsce – Tomasz Faliński SP Zwierzewo.

Konferencja ekologiczna w Samborowie

Posadzenie i poświęcenie Dębów Pamięci w Brzydowie

25.04.2019

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie odbyła się uroczystość posadzenia trzech dębów Katyńskich. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. koncelebrowaną przez księdza dziekana Romana Wiśniowieckiego oraz proboszcza ks. Romana Wiśniewskiego. Następnie uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na teren Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po Hymnie Państwowym i przemówieniach odczytano modlitwę katyńską, a następnie poświęcono i posadzono 3 Dęby Pamięci w ramach programu patriotyczno-edukacyjnego "Katyń...ocalić od zapomnienia".

Posadzenie i poświęcenie Dębów Pamięci w Brzydowie