Oświata

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie świętowała nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

28.12.2023
Uczniowie zaprezentowali jasełka, kolędy oraz przepiękny taniec aniołów. Ksiądz proboszcz Roman Wiśniewski pobłogosławił wszystkich, życząc tym samym wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt. Życzenia uczniom oraz pracownikom szkoły złożyła Pani Dyrektor.

Po wspaniałym występie, wszyscy uczniowie wspólnie z wychowawcami, udali się do klas na wigilie.
Oświata

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu spotkali się, aby uczcić świąteczny czas podczas wyjątkowej Wigilii Szkolnej

27.12.2023

Mieszkańcy Durąga i okolic, rodzice, babcie i dziadkowie, przyjaciele szkoły, uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu spotkali się, aby uczcić świąteczny czas podczas wyjątkowej Wigilii Szkolnej. Wydarzenie to stało się niezapomnianym doświadczeniem pełnym radości i wspólnoty.

Wigilia Bożego Narodzenia w Szyldaku

27.12.2023

Kolejną szkołą, która wspólnie świętuję wigilię Bożego Narodzenia jest szkoła w Szyldaku. Ta tradycja wspólnego kolędowania całej społeczności szkolnej sięga roku 2007. Piękne jasełka przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III, wprowadziły uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i wszystkich przybyłych gości w niepowtarzalny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Wigilia Bożego Narodzenia w Szyldaku

Dziewczynka z zapałkami

22.12.2023
W ZPS w Tyrowie od rana był pełen niespodzianek. Po szkole wędrował Mikołaj z zastępem elfów. Obdarowywał upominkami grzecznych nauczycieli i pracowników placówki.

Kolejną atrakcją były występy artystyczne. Najpierw pięknie zaprezentowały się przedszkolaki. Ich występy zawsze wzbudzają wiele emocji. Klasy IV – VIII pod czujnym okiem pana Grzegorza Radomskiego przygotowały inscenizację na podstawie baśni H. CH. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”.
Dziewczynka z zapałkami

Konkurs Literacko – Ekologiczny -Tu jest moja mała czysta ojczyzna

20.12.2023
III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literacko – Ekologicznym „Tu jest moja mała czysta ojczyzna”.

Zuzanna Sadowska z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie zajęła III miejsce w III edycji Konkursu Literacko - Ekologicznego „Tu jest moja mała ojczyzna”.
Organizatorem konkursu był WMODN w Olsztynie, a całą inicjatywę dofinansowano ze środków NFOŚIGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
Konkurs Literacko – Ekologiczny -Tu jest moja mała czysta ojczyzna

Jasełka w Przedszkolu w Samborowie

19.12.2023

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, czas pełen radości i życzliwości dla drugiego człowieka.

Dnia 19 grudnia 2023 roku dzieci z przedszkola w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie przygotowały jasełka dla wszystkich rodziców oraz dyrekcji. Każda grupa przygotowała tematyczne przedstawienie. „Sówki” oraz „Rybki” zatańczyły taniec z lampionami do piosenki Enya- Spirit of the Christmas. „Jagódki” wystąpiły przed publicznością z przedstawieniem pt. Świąteczne przygotowanie”.

Jasełka w Przedszkolu w Samborowie
Oświata

Koncert kolęd i pastorałek Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku

18.12.2023

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku dotrzymała danego rok temu słowa i ponownie – w grudniowej, przedświątecznej atmosferze – przygotowała koncert kolęd i pastorałek!

Nieoczekiwany gość w Szkole Podstawowej w Samborowie

13.12.2023
„Akademia pana Kleksa” to jedna z ulubionych lektur uczniów w szkole podstawowej. Daje ogromne pole do wyobraźni. Moich uczniów odwiedził w tym roku… sam pan Kleks! Nasz bohater przeprowadził turniej wiedzy o lekturze i był bardzo zadowolony z odpowiedzi czwartoklasistów. Była też lekcja przędzenia liter oraz kleksografii. Na koniec uczniowie narysowali czapkę Bogdychanów podarowaną Mateuszowi przez doktora Paj – Chi – Wo. Następnie przyszyli do niej guzik, który został zgubiony przez Mateusza. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a moi uczniowie zaprosili pana Kleksa na kolejne lekcje….

Nieoczekiwany gość w Szkole Podstawowej w Samborowie

Nauka pełna energii

13.12.2023

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii” to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Szósty etap programu Być jak Ignacy nosił tytuł „ Energia wiatrowa ”. Idzbarscy naukowcy przeprowadzili doświadczenia i wykonali w grupach modele wiatraków.

Nauka pełna energii

Wesołych Świąt!

13.12.2023

Występ świąteczny przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach. Uroczystość miała miejsce w Hotelu Anders, na którą przybyli licznie zaproszeni goście. Dzieci swym profesjonalnym występem wprowadziły wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim za obecność i za zaangażowanie, za piękne życzenia i prezenty.
Wesołych Świąt!