obrazek news
Oświata

Laboratoria Przyszłości

10.12.2021

W ramach programu Rządowego „Laboratoria Przyszłości”  Gminie Ostróda przyznane zostały środki w wysokości 480 000,00 zł na realizację zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech  Polska. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.  Za otrzymane środki placówki będą mogły zakupić m.in. drukarki 3D  z akcesoriami,  mikrokontrolery, kamery, mikrofony, stacje lutownicze.

Laboratoria Przyszłości
obrazek news
Oświata

PRZYJACIEL DZIEDZICTWA KULTUROWEGO WARMII, MAZUR I POWIŚLA

10.12.2021

Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie zdobyła III miejsce i uzyskała Certyfikat „PRZYJACIEL DZIEDZICTWA KULTUROWEGO WARMII, MAZUR I POWIŚLA. MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ” w wojewódzkim konkursie „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy” zorganizowanym przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Stowarzyszenie Gmin „Polskie zamki gotyckie”. Celem konkursu było popularyzacja wśród uczniów-mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego wiedzy na temat osób i miejsc związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie przygotowali przewodnik edukacyjny na temat bohaterów i wydarzeń związanych z walką o polskość regionu. Była to dla nich niezwykle cenna lekcja historii polegająca na odszukaniu śladów z przeszłości – miejsc, obiektów i znaków pamięci narodowej, pozostawionych przez bohaterów minionych wydarzeń.

PRZYJACIEL DZIEDZICTWA KULTUROWEGO WARMII, MAZUR I POWIŚLA
obrazek news
Oświata

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

09.12.2021
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt czy otoczenia. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu Pan Rafał Jarema był w tym roku organizatorem przedsięwzięcia. Wolontariusze wraz z opiekunami poszczególnych Klubów tj.: Durąga, Lipowa, Brzydowa, Pietrzwałdu, Idzbarka, Szyldaka, Samborowa, Zwierzewa i Tyrowa, uczcili ten dzień bezpiecznie i kameralnie we własnym szkolnym gronie. Każda szkoła otrzymała w prezencie od Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa zestaw gier planszowych, które bardzo podobały się wolontariuszom. Życzymy wszystkim Wolontariuszom wielu sukcesów, pomyślności i miłości. Oby to dobro, którym dzielicie się z innymi, powracało do Was zwielokrotnione.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
obrazek news
Oświata

Wysokie miejsca i wyróżnienia w konkursie plastycznym Moja Ojczyzna, moja Polska – Niepodległa 2021

09.12.2021

Uczniowie i przedszkolaki Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie otrzymali wysokie miejsca i wyróżnienia w konkursie plastycznym Moja Ojczyzna, moja Polska – Niepodległa 2021, który zrealizowany został w ramach projektu „WARMIA I MAZURY NA DRODZE KU NIEPODLEGŁOŚCI”. Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, a partnerem Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez promowanie różnych form aktywności uczniów uzdolnionych artystycznie, a także prezentacja ich prac i nagradzanie najlepszych z nich.

Wysokie miejsca i wyróżnienia w konkursie plastycznym Moja Ojczyzna, moja Polska – Niepodległa 2021
obrazek news
Oświata

SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

09.12.2021

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie wzięli udział  w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”  Główne cele kampanii to m.in. kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych, przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku oraz zauważenie ich potrzeb i możliwości. Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi wiadomościami na temat funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku, przyczynami inwalidztwa wzroku, sposobami poruszania się osób niewidomych oraz zasadami pisania pismem Braille'a. Obejrzeli również film: „N JAK NIEWIDOMY, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku”. Była to dla nich wspaniała lekcja tolerancji. Nasza szkoła za udział w akcji otrzymała certyfikat „SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM”.

SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM
obrazek news
Oświata

Ja nie widzę ciebie, ty zobaczysz mnie

05.12.2021

Dzieci z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie brały udział w kampanii społecznościowej z okazji Dnia Białej Laski ,,Ja nie widzę ciebie, ty zobaczysz mnie!,,. Celem zrealizowanych zajęć było: kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niewidzących. Przygotowanie dzieci do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku. Zauważenie ich problemów i zapobieganie wykluczeniu społecznemu. Dzieci rozmawiały na temat znaczenia zmysłu wzroku oraz jak należy właściwie dbać o wzrok. Poznały historię powstania białej laski, jako atrybutu osoby niewidomej. Obejrzały krótki film pt: ,, Jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku,,. Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie za udział w kampanii społecznej "Ja nie widzę ciebie, ty zobaczysz mnie!" otrzymał certyfikat.

Ja nie widzę ciebie, ty zobaczysz mnie
obrazek news
Oświata

Lekcja o Funduszach Europejskich – Szkoła Podstawowa w Szyldaku finalistą akcji edukacyjnej

03.12.2021

"Lekcja o Funduszach Europejskich" wróciła do szkół! Wystartowała szósta edycja akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Konkurs dotyczył opracowania pomysłu na lokalną inwestycję - w szkole lub najbliższym otoczeniu. Zadaniem nauczycieli było sprawdzenie, jakie zmiany byłyby korzystne zarówno dla uczniów, kadry dydaktycznej jak i lokalnej społeczności. Szkoła Podstawowa w Szyldaku przyłączyła się do akcji pisząc pod nadzorem Pani Anny Małeckiej projekt rewitalizacji stawu w pobliżu szkoły na terenie rekreacyjnym w Szyldaku.

Lekcja o Funduszach Europejskich – Szkoła Podstawowa w Szyldaku finalistą akcji edukacyjnej
obrazek news
Oświata

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

30.11.2021

W tym roku rocznica Uchwalenia Konwencji Praw Dziecka wypada w sobotę, jednak społeczność Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 19 listopada. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli tego dnia, ubrani na niebiesko. Kolor niebieski jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. W każdej klasie wychowawcy przypomnieli uczniom o prawach jakie im przysługują. Wykorzystali do tego scenariusze oraz materiały edukacyjne (ulotki, filmiki, piosenki, kolorowanki itp.). Nasza szkoła wraz z przedszkolem została zgłoszona do akcji UNICEF, jako Zespół, który wraz z innymi placówkami świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
obrazek news
Oświata

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie Laureatem Konkursu Narodowego Banku Polskiego

30.11.2021

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie w dniu 30 listopada 2021 roku został ogłoszony Laureatem konkursu Narodowego Banku Polskiego na najlepszy scenariusz zajęć edukacyjnych w kategorii klas I-III pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach”. Celem konkursu było zapoznanie najmłodszych uczniów z tematyką pieniądza i elementami edukacji finansowej. Przesłany przez nauczycielkę Panią Monikę Bąk scenariusz zajęć w klasie II zatytułowany „Grosz do grosza, a będzie kokosza” znalazł się wśród najwyżej ocenionych scenariuszy. Nagrodzony scenariusz Laureat otrzymuje nagrodę w wysokości czterech tysięcy złotych. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie Laureatem Konkursu Narodowego Banku Polskiego
obrazek news
Oświata

Dziś Ty pomagasz, jutro pomoże ktoś Tobie!

26.11.2021

SZOK,  po prostu SZOK!!! I to w najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa! To co zrobiły szkoły i przedszkola z Gminy Ostróda przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zacznijmy od początku! Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka już po raz trzeci zaangażowała się w akcję charytatywną Stowarzyszenia PRO SALUTE z Białegostoku, które wspiera dzieci z dystrofią mięśniową -  Akcję „Łańcuch Dobra”.

Dziś Ty pomagasz, jutro pomoże ktoś Tobie!