Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie

11.11.2023

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie
Oświata

Dzień z Niepodległą - Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Szyldaku

10.11.2023

Społeczność szkolna świętowała Dzień Niepodległości. Obchody rozpoczęły się uroczystym apelem, który przybliżył trudną drogę do Niepodległości. Ważne słowa padały z ust uczniów o wolności, pamięci, miłości do Ojczyzny. Jedno jest pewne, jeśli darzysz swój kraj szacunkiem, jesteś jemu oddany i gotowy do obrony, z pewnością jesteś wielkim patriotą. Dopełnieniem uroczystości było oddanie hołdu poległym Polakom. Zapłonął znicz i złożone zostały kwiaty pod Kamieniem Pamięci. Świętowanie zakończył  II Bieg dla Niepodległej, po którym uroczyście wręczono zawodnikom pamiątkowe medale i dyplomy. Dzień ten był pełen emocji, zadumy i dziecięcej radości.

Wizyta lekarza weterynarii w Przedszkolu Samorządowym w Tyrowie

09.11.2023
Do przedszkola w Tyrowie zawitał wyjątkowy gość, a mianowicie Pani Aneta Wójcik, lekarz weterynarii wraz z uroczym pieskiem Dżakim.
Celem wizyty było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw pozytywnych w stosunku do zwierząt.
Wizyta lekarza weterynarii w Przedszkolu Samorządowym w Tyrowie

Śniadanie daje moc

08.11.2023

Uczniowie klas I - V w Zespole Przedszkolno -Szkolny w Tyrowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”. To już kolejny rok w którym promujemy zasady zdrowego odżywania oraz zwiększamy świadomość dzieci na temat roli śniadania.

Śniadanie daje moc

Poznaj Polskę na Sportowo

07.11.2023
Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki zorganizowały eliminacje wojewódzkie Konkursu Wiedzy o piłce nożnej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na Sportowo”. Uczniowie szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego zmierzyli się ze sobą na wiedzę o historii piłki nożnej w drodze do wielkiego finału. W ramach eliminacji szkolnych do rywalizacji na poziomie województwa zakwalifikowała się grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku w składzie: Igor Chodań, Frańciszek Freigin, Wirginia Ezeobi, Jakub Chrostek, Samuel Ezeobi. Po bardzo trudnych i szczegółowych testach Frańciszek Freigin zajął III miejsce na szczeblu wojewódzki. Mimo sukcesu był drobny niedosyt, gdyż zabrakło jednego punktu do eliminacji centralnych.
Poznaj Polskę na Sportowo

SPOTKANIE Z KICIĄ KOCIĄ

06.11.2023

Dzieci z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie zastała ogromna niespodzianka. Zawitała tam ulubiona bohaterka Kicia Kocia znana dzieciom z serii bajek. Zachęcała dzieci do czytania książek - zwłaszcza tych opisujących jej niesamowite przygody. Był też czas na przytulanie i wspólne zdjęcia.

SPOTKANIE Z KICIĄ KOCIĄ

Program edukacyjny - Być jak Ignacy

06.11.2023

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie ruszyły pierwsze etapy programu edukacyjnego "Być jak Ignacy", a wraz z nimi pełną parą koło naukowe "Agenci wiedzy" z klasy drugiej. Zapraszamy do śledzenia pracy, zabawy i nauki uczniów.

Program edukacyjny - Być jak Ignacy

Być jak Ignacy

31.10.2023

Uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie rozpoczęli swoją przygodę z programem edukacyjnym "Być jak Ignacy". To VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Pierwszoklasiści utworzyli swoje koło naukowe pod nazwą "Asy z pierwszej klasy". Pod okiem wychowawczyni p. Moniki Bąk uczniowie wykonali już swoje pierwsze zadanie naukowe.

Być jak Ignacy

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

27.10.2023
Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika już po raz trzeci miał przyjemność gościć uczniów szkół podstawowych Gminy Ostróda na Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej. Konkurs objęty został patronatem honorowym Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.
Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki - Szkoła Pamięta

27.10.2023
Uczniowie z kl. II Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Dzieci wraz z wychowawczynią udały się pod symboliczny kamień upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po krótkim przypomnieniu historii naszego kraju dzieci ustawiły znicz, aby symbolicznym światełkiem upamiętnić ważną dla nas wszystkich rocznicę.
Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki - Szkoła Pamięta