Dzień Chłopaka w naszej szkole

29.09.2023

29 września 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczennice z Samorządu Uczniowskiego złożyły wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Zdjęcia wkrótce.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

Dzień Głośnego Czytania

29.09.2023
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

27.09.2023

27 września 2023 r. uczennice klasy VII przygotowały krótki apel, aby uczcić 84. rocznicę powstania  Polskiego Państwa Podziemnego. Dziewczęta przypomniały wydarzenia z historii naszego kraju: 1 września i 17 września 1939 r. oraz okoliczności powstania i funkcjonowanie Polskiego Państwa Podziemnego, którego tajne struktury nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju okupowanej Europy. Na zakończenie oddaliśmy hołd wszystkim, którzy poświęcili swoje życie, walcząc o wolną Polskę, a uczniowie klasy ósmej zapalili znicze pod kamieniem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego
Szkoła Podstawowa w Durągu

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2023: Żywe dziedzictwo- tradycje od pokoleń „Durąg nad Dylewką- żywa woda, żywa pamięć” warsztaty terenowe

24.09.2023

W piątek 22 września 2023 r. uczniowie klas siódmej i ósmej naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach terenowych przygotowanych w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 10.00 od spotkania przy cmentarzu w Durągu, koło głazu Weissermel. Uczniowie mogli m. in. wysłuchać informacji o rodzinie Weissermel. Następnie uczestnicy warsztatów udali się do parku, poznali historię założenia dworsko- parkowego w Durągu, a następnie odbyli wędrówkę do grodziska, podziwiając przyrodnicze walory doliny rzeki Dylewki, poznali legendę o Mikołaju z Durąga, wysłuchali historii o średniowiecznych mieszkańcach grodu  nad Dylewką. Po podsumowaniu zajęć, przyszedł czas na piknik, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Durągu.
Warsztaty poprowadzili: Alicja Szarzyńska i Wiesław Skrobot.

Szkoła Podstawowa w Durągu

Konkurs ekologiczny „Ziołowe herbarium”

24.09.2023

Organizatorem konkursu jest Gmina Ostróda, a jego celem m. in. zainteresowanie uczniów różnorodnością roślin występujących w najbliższej okolicy, popularyzacja wiedzy na temat ziół, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród uczniów czy zdobycie umiejętności tworzenia zielnika.

Konkurs, podzielony na dwie kategorie wiekowe, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Ostróda. Do udziału w nim zachęciła naszych uczniów śp. Agnieszka Kocik- Zakrzewska. Tak powstał zespół w składzie:

Antonina Stanisławska, Jowita Matuszka, Magdalena Car, Weronika Spychała.

Dziewczęta przygotowały zielnik obejmujący około 10 gatunków roślin.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w październiku 2023 r.

Konkurs ekologiczny „Ziołowe herbarium”

Sprzątanie Świata w Durągu

24.09.2023

W tym roku mija 30 lat, od kiedy Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii, zaszczepiła Sprzątanie Świata w naszym kraju. Przez ten czas w Akcji wzięło udział ponad 20 milionów Polaków w różnym wieku, różnych zawodów, kobiet, mężczyzn, dzieci  i młodzieży. Łączyło ich jedno – troska o los naszej planety. W roku  jubileuszowym  Akcji Sprzątanie Świata w Polsce!  promowana jest idea nieśmiecenia w naturze, która od samego początku przyświeca Akcji oraz hasło „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Ponadto od tego roku w Akcji na cel wzięte zostały odpady, które często umykają naszym oczom, a które stanowią bardzo duży problem dla środowiska- niedopałki papierosów i kapsle.

W naszej szkole sprzątanie odbyło się 21 września 2023 roku. Zajęcia terenowe poprzedzone zostały krótkim wystąpieniem o tematyce ekologicznej, przygotowanym przez dziewczęta z klasy siódmej.

Sprzątanie Świata w Durągu

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 - fotorelacja

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 - fotorelacja

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 - fotorelacja

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 - fotorelacja

Karta rowerowa

18.06.2023

Uczniowie kasy IV i V przystąpili do egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową. Młodzież musiała wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego, wiedzą z zakresu pierwszej pomocy oraz umiejętnością praktycznej jazdy na rowerze. Świeżo upieczonym kierowcom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

Karta rowerowa

Lekcja matematyki inaczej