Cyberprzemoc

20.03.2018

Dnia 20 marca w Szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z Policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.  Funkcjonariusz pani Ewelina Szczerbowska przedstawiło uczniom klas IV- VII i uczniom Gimnazjum zjawisko Cyberprzemocy. Zjawisko to, coraz częściej występuje wśród młodych ludzi.

Cyberprzemoc

Turniej Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom” -eliminacje gminne

17.03.2018

Dnia 16.03.2018r.  w  Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: ,,Młodzież zapobiega Pożarom”. Eliminacje gminne  rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: I-VI  i  VII Iii i III klasy gimnazjum

Turniej Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom” -eliminacje gminne

XIII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

15.03.2018

W dniu 15 marca zespół muzyczny OPTIMISTAS (działający przy bibliotece szkolnej) uczestniczył w XIII  Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej  SURSUM  CORDA w Ostródzie.

W konkursie brali udział uczniowie klas gimnazjalnych i klas VII  oraz szkół ponadgimnazjalnych.  W tym roku spotkanie miało także charakter patriotyczny w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gratulujemy uczniom udziału i życzymy dalszych sukcesów!

XIII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

07.02.2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka uczennice z kółka muzyczno-artystycznego przeprowadziły zajęcia pt.:„Kubuś Puchatek sportowcem?” w grupie uczniów klasy drugiej.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
Szkoła Podstawowa w Durągu

Iława III etap(parkowy) Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

13.01.2018

12 stycznia 2018r. w Iławie odbył się III etap(parkowy) Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Z terenu Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich na konkurs przyjechali gimnazjaliści ze szkół w Durągu, Grabowie- Wałdykach, Dąbrównie, Prątnicy i Lipowie oraz z terenu Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego uczniowie z Zambrowa. Nasze gimnazjum reprezentowali: Magdalena Sułowska z klasy IIA, Wiktoria Butrymowicz z klasy IIB, Hubert Bursztyka z klasy IIIB oraz Bartłomiej Cudakiewicz również z klasy IIIB. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu biologii, geografii, ekologii i ochrony środowiska i wywalczyli III miejsce.

Szkoła Podstawowa w Durągu

WSPÓLNE ŚPIEWANIE KOLĘD I PASTORAŁEK 21 GRUDNIA 2017 R.

22.12.2017

Nic tak nie przybliża nam świątecznej atmosfery jak kolędy i pastorałki, a wspólne ich śpiewanie integruje ludzi oraz stwarza wyjątkową magiczną atmosferę.  Nic więc dziwnego, że śpiew połączył wszystkich chętnych czytelników, którzy odpowiadając na zaproszenie  przyszli do biblioteki, aby spędzić czas (na przerwach i podczas lekcji) na wspólnym kolędowaniu. Przy akompaniamencie gitar, skrzypiec i dzwonków  śpiewaliśmy  kolędy i pastorałki, które dobrze lub mniej znamy, które lubimy i które dobrze nam się kojarzą, bo są ciepłe, melodyjne, piękne i świąteczne.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE KOLĘD I PASTORAŁEK 21 GRUDNIA 2017 R.

Jasełka szkolne i wigilie klasowe

22.12.2017

Dnia 22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się świąteczne przedstawienia a później klasowe dzielenie się opłatkiem wraz z poczęstunkiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Jasełka szkolne i wigilie klasowe
Szkoła Podstawowa w Durągu

Przedstawienie kukiełkowe „Bajki pani Wandy”

20.12.2017

Dnia 20 grudnia 2017 roku uczniowie klas: IV i I szkoły podstawowej wystawili przedstawienie kukiełkowe zatytułowane: „Bajki pani Wandy”. Całe przedsięwzięcie miało charakter projektu edukacyjnego, który został przygotowany przez panie: Magdalenę Jankowską, Agnieszkę Kocik – Zakrzewską i Teresę Pieczuro. Uczniowie klasy IV własnoręcznie przygotowali plakaty i zaproszenia oraz sami zredagowali ich teksty. Wszyscy też bardzo chętnie wzięli udział w próbach i spotkaniach.

Przedstawienie kukiełkowe „Bajki pani Wandy”

07.12.2017

Dnia 6 grudnia 2017r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który w towarzystwie dwóch uroczych Śnieżynek rozdał wszystkim dzieciom słodkie prezenty. Upominki sprawiły ogromną radość tym, którzy je otrzymali. Organizatorami mikołajkowej niespodzianki byli: pan Dyrektor, członkowie Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków

07.12.2017

Dnia 6 grudnia 2017 roku klasa III pod opieką pani Emilii Kołakowskiej wystawiła przedstawienie pt.: "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków". Spektakl obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i rodzice. Mali aktorzy otrzymali gorące brawa. Wszystkie dzieci przeżywały swój debiut na scenie, a rodzice z wielką radością oglądali swoje pociechy.

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków