Szkoła Podstawowa w Durągu

Konkurs historyczny „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”

05.04.2017

Uczniowie klasy II a pod opieką p. Anny Dobrowolskiej wzięli udział w konkursie historycznym organizowanym w ramach Projektu „Katyń… ocalić od  zapomnienia”  pt. „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”.

Konkurs historyczny „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”

Obrzędowość Świąt Wielkanocnych- Gminny Konkurs Rękodzieła

03.04.2017

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wykonali prace o tematyce wielkanocnej. Do konkursu można było zgłaszać:

Obrzędowość Świąt Wielkanocnych- Gminny Konkurs Rękodzieła
Szkoła Podstawowa w Durągu

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS III Z PRZEDSTAWICIELAMI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO NR 1 IM. JANA BAŻYŃSKIEGO W OSTRÓDZIE

30.03.2017

Dnia   29.03.1017 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyło się spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, p. Jolantą Demczuk i p. Wiolettą Ewartowską.

WARSZTATY HOTELARSKIE

29.03.2017

Dnia 28.03.2017 r. w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyły się warsztaty hotelarskie dla uczniów klas III, które zorganizowała p. Małgorzata Zajda. Naszymi gośćmi byli p. Sylwia Jursza i p. Alicja Siemianowicz wraz z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie. Celem spotkania było przybliżenie uczniom zawodu hotelarza.

WARSZTATY HOTELARSKIE

Powitanie wiosny w klasie IIA

26.03.2017

W ramach ponownego uzyskania Certyfikatu Szkoły Przyjaznej Środowisku uczniowie klasy IIA Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej wzięli udział w zajęciach terenowych zorganizowanych przy współudziale pana Albina Soboczyńskiego Leśniczego Leśnictwa Durąg oraz członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Durągu.

Powitanie wiosny w klasie IIA

Aleje drzew i ich mieszkańcy

26.03.2017

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w konkursie plastycznym „Aleje drzew i ich mieszkańcy”.

Aleje drzew i ich mieszkańcy

Minuta ciszy

25.03.2017

I zapalę dla Was  świecę

by rozproszyć ciemności

i uczcić  czas z Wami ”

Minuta ciszy

Turniej Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom” -eliminacje gminne

24.03.2017

Dnia 23.03.2017r  w  Gimnazjum w Pietrzwałdzie odbył się Ogólnopolski

Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: ,,Młodzież zapobiega Pożarom”.

Eliminacje gminne  rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.

Turniej Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom” -eliminacje gminne
Szkoła Podstawowa w Durągu

KONKURS „ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY”

23.03.2017

Dnia 22 marca, podczas Targów Edukacyjnych, które odbyły się w ZSZ im. Stanisława Staszica w Ostródzie, pani Małgorzata Zajda odebrała nagrody oraz dyplomy wyróżniania w imieniu uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Zawodowy zawrót głowy”.

KONKURS „ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Gminne „Oscary” rozdane!

23.03.2017

Dnia 22 marca 2017 roku w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyła się uroczystość, podczas której rozdano statuetki i nagrody uczniom oraz nauczycielom, którzy w 2016 roku osiągnęli wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim oraz przyczynili się do promowania i kreowania pozytywnego wizerunku Gminy Ostróda. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie i nauczyciele, którzy otrzymali nagrody z rąk Wójta Pana Bogusława Fijasa i Kierownik Referatu Oświaty Pani Ewy Malinowskiej za następujące osiągnięcia:

Gminne „Oscary” rozdane!