Szkoła Podstawowa w Durągu

XV Gminny Konkurs Rękodzieła „Boże Narodzenie w Tradycji Polskiej” rozstrzygnięty!

21.12.2015

W gminnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Samborowie 21 grudnia 2015r. rozstrzygnięto konkurs rękodzieła „Boże Narodzenie w Tradycji Polskiej”.

Szkoła Podstawowa w Durągu

22 grudnia 2015 roku - uroczystość szkolna z okazji odejścia na emeryturę Pani Danusi Lewińskiej-kucharki szkolnej

1

Próbny Egzamin Gimnazjalny

18.12.2015

W dniach 16 - 18 grudnia 2015 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbył się próbny egzamin gimnazjalny. W środę uczniowie zmagali się z przedmiotów matematycznych i przyrodniczych, w czwartek humanistycznych i języka polskiego, natomiast w piątek z języków obcych.

Próbny Egzamin Gimnazjalny
Szkoła Podstawowa w Durągu

„Rodzina tu wszystko się zaczyna”.

17.12.2015

Konferencja, na której poruszono tematykę:

• Szkoła partnerem rodziny w procesie wychowania .
  • Rodzina w krajobrazie dzisiejszej Kultury.
  • Edukacja prorodzinna w świadomości gimnazjalistów.
  • Jak wychować dobrą matkę, dobrego ojca.
  • Między domem a szkołą, czyli o tym, jak wspierać  ucznia i jego rodzinę.

Dyskusja, odbyła się  na temat : „Jak szkoła wspiera rodziców w procesie wychowania” .

Pani Grażyna Przasnyska Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty podsumowała swoje wystąpienie słowami – „Ważna jest Nauka, ale jeszcze ważniejsze jest WYCHOWANIE”.

„Rodzina tu wszystko się zaczyna”.

Konferencja

16.12.2015

W ramach nadzoru pedagogicznego dyrektorzy spotkali się na konferencji „Od kultury nauczania do kultury uczenia się”, którą zaproponowała Pani Ewa Nosowicz Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli a udział wzięła Pani G. Lipińska – Dyrektor Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu. Podczas spotkania poruszano następującą tematykę:

Konferencja

15.12.2015

Otrzęsiny

14.12.2015

Samorząd Uczniowski przy Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu w humorystyczny sposób przyjął uczniów klas pierwszych do naszej społeczności.

Otrzęsiny

Pamiętaliśmy o stanie wojennym 1981

13.12.2015

Pamiętaliśmy o stanie wojennym 1981