Rozstrzygnięcie-Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

19.12.2016

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”, którego celem było zainteresowanie młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych.

Rozstrzygnięcie-Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Szkoła Podstawowa w Durągu

II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Pomoc dla Aleppo”

18.12.2016

Uczniowie klasy IA i IB pod kierunkiem wychowawców wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Pomoc dla Aleppo”. Celem konkursu było stworzenie plakatu zachęcającego do zbiórki środków dla dzieci w Aleppo.

II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Pomoc dla Aleppo”

II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO Z ŻOŁNIERZEM POLSKIM W TLE

16.12.2016

16 grudnia 2016r. odbyła się w naszej szkole II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO Z ŻOŁNIERZEM POLSKIM W TLE. Celem konkursu było:

II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO Z ŻOŁNIERZEM POLSKIM W TLE

15.12.2016

Dnia 15 grudnia 2016 r., w ramach realizacji szkolnego programu profilaktyczno-wychowawczego, odbyło się spotkanie z przedstawicielami z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie: dzielnicowym mł. asp. Cezarym Paplińskim i oficerem prasowym st. asp. Januszem Karczewskim. W spotkaniu uczestniczyli najpierw uczniowie klas pierwszych, później zaś cała społeczność gimnazjum.

WARSZTATY FLORYSTYCZNE W NASZEJ SZKOLE

14.12.2016

Dnia 14.12.2016 r., z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyły się warsztaty florystyczne dla uczniów klas III, które zorganizowała p. Małgorzata Zajda w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego.

WARSZTATY FLORYSTYCZNE W NASZEJ SZKOLE

SZLACHETNA PACZKA

09.12.2016

Szlachetna Paczka to akcja, polegająca na organizacji pomocy materialnej dla rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku jej finał odbył się 9 grudnia 2016 r.

SZLACHETNA PACZKA

Wycieczka Olsztyn

09.12.2016

Uczniowie klasy Ia,Ib, IIa, IIIb 9 grudnia 2016 r. byli na wycieczce w Olsztynie. Celem wyjazdu było poznanie wartości kultury regionalnej , jak również kształtowanie postawy ciekawości poznawczej, kreatywności, gotowości do uczestnictwa w kulturze, podejmowania inicjatyw i pracy zespołowej. Nie zabrakło również chwil na aktywny wypoczynek.

Wycieczka Olsztyn
Szkoła Podstawowa w Durągu

Uczniowie naszego gimnazjum laureatami konkursu literackiego!

06.12.2016

Dnia 6 grudnia odbyły się obchody Jubileuszu 70-lecia działalności Biblioteki Miejskiej w Ostródzie, na które zaproszono: dyrektora – pana Rafała Jaremę, nauczycieli: panią Magdalenę Jankowską i panią Annę Małecką oraz uczniów nagrodzonych w konkursie literackim "Z pamiętnika czytelnika".

Uczniowie naszego gimnazjum laureatami konkursu literackiego!

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

06.12.2016

6 grudnia 2016 r. uczniów Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały od niego słodki upominek.

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE
Szkoła Podstawowa w Durągu

Wymiana Polsko Niemiecka Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu jako przykład dobrej praktyki w naszym województwie.

05.12.2016

Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprosił przedstawiciela naszego Gimnazjum na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na realizację projektów polsko-niemieckich, które odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego 22 listopada br. w godzinach 10:30-13:30. Podczas tego spotkania przedstawiciel Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży, Pan Jarosław Brodowski, Kierownik Referatu Wspierania Wymian Międzynarodowych omówił warunki uczestnictwa PNWM, zasady finansowania oraz korzystania z internetowego systemu składania wniosków.