Wycieczka Olsztyn

09.12.2016

Uczniowie klasy Ia,Ib, IIa, IIIb 9 grudnia 2016 r. byli na wycieczce w Olsztynie. Celem wyjazdu było poznanie wartości kultury regionalnej , jak również kształtowanie postawy ciekawości poznawczej, kreatywności, gotowości do uczestnictwa w kulturze, podejmowania inicjatyw i pracy zespołowej. Nie zabrakło również chwil na aktywny wypoczynek.

Wycieczka Olsztyn
Szkoła Podstawowa w Durągu

Uczniowie naszego gimnazjum laureatami konkursu literackiego!

06.12.2016

Dnia 6 grudnia odbyły się obchody Jubileuszu 70-lecia działalności Biblioteki Miejskiej w Ostródzie, na które zaproszono: dyrektora – pana Rafała Jaremę, nauczycieli: panią Magdalenę Jankowską i panią Annę Małecką oraz uczniów nagrodzonych w konkursie literackim "Z pamiętnika czytelnika".

Uczniowie naszego gimnazjum laureatami konkursu literackiego!

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

06.12.2016

6 grudnia 2016 r. uczniów Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały od niego słodki upominek.

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE
Szkoła Podstawowa w Durągu

Wymiana Polsko Niemiecka Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu jako przykład dobrej praktyki w naszym województwie.

05.12.2016

Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprosił przedstawiciela naszego Gimnazjum na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na realizację projektów polsko-niemieckich, które odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego 22 listopada br. w godzinach 10:30-13:30. Podczas tego spotkania przedstawiciel Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży, Pan Jarosław Brodowski, Kierownik Referatu Wspierania Wymian Międzynarodowych omówił warunki uczestnictwa PNWM, zasady finansowania oraz korzystania z internetowego systemu składania wniosków.

Przetarg

05.12.2016

Dyrektor Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego ogłasza przetarg na dostawę oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowej w Gimnazjum.

Więcej na stronie bip

Przetarg

Konkurs na Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową

05.12.2016

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w Konkursie na Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Gminne Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Samborowie.

Konkurs na Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową

Ogólnopolska Konferencja

03.12.2016

W dniach od 01 do 03 grudnia 2016r. w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja o tematyce „Trudności w pracy wolontariusza” w Katolickim Centrum Kultury „Dobrym Miejscu”.

Ogólnopolska Konferencja
Szkoła Podstawowa w Durągu

Piłka Siatkowa dziewcząt-Ostróda 30.11.2016r.

30.11.2016

30 listopada 2016r. w Gimnazjum nr1. w Ostródzie rozegrany został Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt.

Piłka Siatkowa dziewcząt-Ostróda 30.11.2016r.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

29.11.2016

Główną atrakcją dnia 29 listopada 2016 r. w bibliotece były wróżby andrzejkowe. W pięknie udekorowanej sali bibliotecznej przyszłe losy czytelnikom przepowiadano podczas wróżb z butelką, andrzejkowymi sercami, rzucania kośćmi oraz wróżb numerologicznych.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Konkurs Mentor Roku – I edycja

29.11.2016

Pani Katarzyna Lachowicz-Fydrych wraz z grupą uczniów klasy II A w listopadzie 2016 r. wzięła udział w ogólnopolskim konkursie dla innowacyjnych nauczycieli Mentor Roku. Zadaniem konkursowym było stworzenie przez nauczyciela scenariusza dowolnie wybranej  lekcji z użyciem nowoczesnych technologii i przedstawieniu swojego pomysłu za pomocą prezentacji multimedialnej lub filmu, lub w innej, zupełnie dowolnej formie.

Konkurs Mentor Roku – I edycja