Szkoła Podstawowa w Durągu

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”

27.11.2016

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”, którego celem było zainteresowanie, młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Do konkursu prace wykonały następujące uczennice:

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”

Szkoła Podstawowa w Durągu

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY III B ,,ZRÓBMY POKÓJ”

27.11.2016

Uczniowie klasy III B Gimnazjum im .Żołnierza Polskiego w Durągu we współpracy z Polską Akcją Humanitarną pod opieką: Teresy Pieczuro, Anny Małeckiej, Magdaleny Jankowskiej i Piotra Garnusz rozpoczęli pierwszy etap projektu organizując tydzień pod hasłem ,,Razem dla Pokoju”.

Wszystkim działaniom podejmowanym w ramach całej kampanii towarzyszyć będzie pogłębiona refleksja nad znaczeniem pokoju i jego zagrożeniami.

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY III B ,,ZRÓBMY POKÓJ”
Szkoła Podstawowa w Durągu

Uroczyste wręczenie Międzynarodowych Certyfikatów Zielonej Flagi.

25.11.2016

25.11.2016r. w Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie Międzynarodowych Certyfikatów Zielonej Flagi. Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu już po raz trzeci zdobyło w/w certyfikat.

Uroczyste wręczenie Międzynarodowych Certyfikatów Zielonej Flagi.
Szkoła Podstawowa w Durągu

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS III Z UCZESTNIKAMI WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ Z OSTRÓDY

23.11.2016

16 listopada to Dzień Tolerancji. Z tej okazji dnia 22 listopada 2016 r. do naszej szkoły przybyli goście z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Ostródy. Spotkanie dla uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu przygotowały p. Małgorzata Zajda i p. Katarzyna Lachowicz-Fydrych, opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Gimnazjum w Durągu Mistrzem Tenisa Stołowego w Gminie Ostróda

20.11.2016

Dnia 17 listopada 2016 roku w Samborowie rozegrany został Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

Gimnazjum w Durągu Mistrzem Tenisa Stołowego w Gminie Ostróda

„Żyj w zgodzie z naturą”

20.11.2016

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w konkursie plastycznym „Żyj w zgodzie z naturą”. Celem konkursu było: propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku na łonie natury, kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz postaw proekologicznych i prośrodowiskowych. Do konkursu swoje prace zgłosili:

„Żyj w zgodzie z naturą”
Szkoła Podstawowa w Durągu

Konkurs plastyczny „Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” rozstrzygnięty!

20.11.2016

Paulina Drwęcka uczennica klasy IB Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu zajęła II miejsce w konkursie plastycznym z okazji Święta Niepodległości Polski „Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” organizowanym przez Gminne Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Samborowie oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Ponadto Wiktoria Urbaniak z klasy IA i Sandra Sikorska z klasy IIIA zdobyły wyróżnienia za wykonane prace plastyczne.

szkolny etap Konkursu Języka niemieckiego

18.11.2016

Dnia 18. listopada 2016r. przeprowadzony został szkolny etap Konkursu Języka niemieckiego dla gimnazjalistów Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Olsztynie.

szkolny etap Konkursu Języka niemieckiego

STYPENDIA IKEA FAMILY

16.11.2016

Miło nam poinformować, że Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu po raz drugi korzysta z Funduszu stypendialnego IKEA FAMILY. Fundusz powstał przy współpracy firmy IKEA i Fundacji Świętego Mikołaja w 2012 roku.

STYPENDIA IKEA FAMILY