OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

07.11.2016

Dnia 7 listopada 2016 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość ta ma na celu przyjęcie pierwszaków do grona gimnazjalistów oraz ich wzajemne poznanie się.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Szkolny ogród dla pożytecznych owadów

06.11.2016

W ramach działań proekologicznych prowadzonych w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu uzyskano dofinansowanie z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Ostróda na upominki dla uczniów najaktywniej działających na rzecz ekologii i ochrony środowiska w naszym gimnazjum oraz na zakup roślin, które uatrakcyjniły okolicę, podniosły estetykę i funkcjonalność terenu wokół szkoły.

Szkolny ogród dla pożytecznych owadów

Olimpiada matematyczna

04.11.2016

Dnia 04 listopada 2016 r. dziewięciu uczniów z klas I-III Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu zmagało się z zadaniami "Olimpusa" - olimpiady matematycznej. Czekamy na wyniki i życzymy powodzenia. Szkolnym koordynatorem olimpiady był pan Marcin Łasica. Nauczycielem wspierającym pani Wioletta Ojrzyńska.

Olimpiada matematyczna

Kongres „Laboratorium Wymiany”

04.11.2016

3 i 4 listopada w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie spotkało się 200 nauczycieli i innych organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży szkolnej z Polski i Niemiec na kongresie PNWM „Laboratorium Wymiany”.

Kongres „Laboratorium Wymiany”

02.11.2016

Dnia 2 listopada 2016 w Durągu odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

Szkoła Podstawowa w Durągu

„Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana”

02.11.2016

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji Święta Niepodległości Polski „Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” organizowanym przez Gminne Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Samborowie oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.

„Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana”

Woda na czas - Czas na wodę

02.11.2016

Kontynuując działania zdrowego odżywiania z poprzednich lat uczestniczymy nadal w programie „Woda na czas - Czas na wodę”. W ramach tego programu uczniowie , pracownicy i rodzice korzystają z wody i znają znaczenie jej w organiźmie człowieka.

Woda na czas - Czas na wodę

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

01.11.2016

Jak co roku w październiku biblioteka szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W celu promowania książek i czytelnictwa zorganizowano błyskawiczny konkurs czytania ze zrozumieniem („Ściągaczka” A. Goldnikowej), wystawki książek („Książka o książce”, „Miej serce do czytania”) oraz loterię: „ Wypożyczasz – losujesz!”.

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

DORADZTWO ZAWODOWE NA ZAJĘCIACH ŚWIETLICOWYCH

31.10.2016

W Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, jak co roku, w ramach zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, które prowadzi p. Małgorzata Zajda. W październiku uczniowie klas drugich poznawali wybrane przez siebie zawody, m.in. grupę zawodów gastronomicznych, mechanicznych, a także zawód technika analityka.

DORADZTWO ZAWODOWE NA ZAJĘCIACH ŚWIETLICOWYCH

Cmentarz w Durągu

26.10.2016

Dnia 26.10.2016 roku grupa dziewcząt z klas trzecich w ramach działań wolontarystycznych wraz z opiekunami Panią Anną Błaszkiewicz i Panią Teresą Pieczuro udała się na cmentarz w Durągu celem uporządkowania opuszczonych grobów przed Dniem Wszystkich Świętych. Młodzież bardzo chętnie udzielała się przy owych pracach.

Cmentarz w Durągu