Sprzątanie Świata

16.09.2016

Podaj dalej…drugie życie odpadów- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna, 23 akcja „Sprzątanie Świata – Polska” 2016, której finał przypadł na 16-17 - 18 września. Akcja, jak co roku była koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”.

Sprzątanie Świata
Szkoła Podstawowa w Durągu

Podaj dalej…drugie życie odpadów.

12.09.2016

Uczniowie klasy IIA pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przygotowali z okazji zbliżającej się Akcji Sprzątania Świata przedstawienie słowno- muzyczne. Zachęcano uczniów oraz lokalną społeczność do ograniczenia wytwarzania odpadów, zmniejszenia konsumpcjonizmu, zwrócenia uwagi na otaczająca przyrodę.

Podaj dalej…drugie życie odpadów.

07.09.2016

W dniu 07.09.2016 r. w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis”. Uczniowie klas III chętnie włączyli się do w.w akcji zainicjowanej w 2012 r. przez byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia tożsamości.

GMINNE DOŻYNKI W PIETRZWAŁDZIE

03.09.2016

Poczet Sztandarowy Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, Pan Rafał Jarema - dyrektor gimnazjum oraz nauczyciele Pani Wioletta Ojrzyńska i Pani Dorota Bierć wzięli udział w obchodach Gminnego Święta Plonów, które odbyło się w dniu 03 września 2016 roku w Pietrzwałdzie.

GMINNE DOŻYNKI W PIETRZWAŁDZIE

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

31.08.2016

1 września o godzinie 8.00 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział we mszy świętej w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła .

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

31.08.2016

29.08.2016

zajęcia w czasie wakacji

28.08.2016

Ostatnie zajęcia w czasie wakacji w ramach Wolontariatu Studenckiego odbyły się pod hasłem „Zakręcony Świat przygody. Kto tak, jak ja umie rysować, śpiewać, opowiadać, tańczyć bawić się, ćwiczyć, rozmawiać…..”

zajęcia w czasie wakacji

Ogród Dydaktyczny

24.08.2016

W czasie tegorocznych wakacji  2016r. , jak zawsze każdego roku szkolnego Ogród Dydaktyczny dopieszczali Pracownicy w osobach Pan T. Szóstek, Pani A. Stanisławska, Pani M. Ławnicka.

Ogród Dydaktyczny

15 sierpnia

15.08.2016

W związku z Dniem Wojska Polskiego 15 sierpnia 2016r. Dyrektor Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu Pani Grażyna Lipińska w imieniu całej Społeczności złożyła wszystkim Żołnierzom, Pracownikom i ich Rodzinom życzenia