Ziemia w okowach lodu.

22.03.2016

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu geologicznośrodowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro -Ziemia w okowach lodu. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy pisemnej na jeden z podanych tematów:

Ziemia w okowach lodu.
Szkoła Podstawowa w Durągu

Konkurs plastyczny „ Pola tętniące życiem”.

22.03.2016

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w konkursie plastycznym „ Pola tętniące życiem”. Przed przystąpieniem do wykonania prac konkursowych uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami z zakresu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego polskich wsi. Dowiedzieli się o zagrożeniach dla bioróżnorodności biologicznej terenów rolniczych.

Konkurs plastyczny „ Pola tętniące życiem”.

spotkanie Społeczności Gimnazjum

22.03.2016

W przededniu przerwy świątecznej 23 marca 2016r. odbyło się spotkanie Społeczności Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, aby przekazać podziękowania, gratulacje i wyróżnienia dla nauczycieli i uczniów biorących udział w przeróżnych konkursach i zawodach sportowych w miesiącu marcu 2016r.

spotkanie Społeczności Gimnazjum

Minuta Ciszy

I zapalę dla Was  świecę

by rozproszyć ciemności

i uczcić  czas z Wami ”

Minuta Ciszy

Światowy Dzień Wody

21.03.2016

Światowy Dzień Wody zagościł wśród uczniów, nauczycieli i pracowników naszego Gimnazjum.

Światowy Dzień Wody

Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku

14.03.2016

W dniu 14 marca 2016r. na zaproszenie Dyrektor Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Duragu gościły Panie z Zespołu Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku Pani Dorota Linkiewicz wicedyrektor do spraw kształcenia ogólnego i Pani Bożena Urban wicedyrektor do spraw kształcenia zawodowego .

Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku

Halowa Piłka Nożna Kobiet – Iława 2016

13.03.2016

13 marca 2016r. w hali sportowej   w Iławie odbyły się Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej kobiet( runda eliminacyjna).Gmina Ostróda przydzielona została do grupy IV razem z drużynami: Wikielec I, Wikielec II ,Gmina Lubawa .

Halowa Piłka Nożna Kobiet – Iława 2016

Szkolenie

11.03.2016

W dniach 10 – 11 marca 2016r. odbywało się szkolenie dyrektorów w Łodzi w ramach wymiany doświadczeń z nadzoru pedagogicznego. Wizyta w szkole podczas wyjazdu studyjnego miała dać nam częściowo odpowiedź na temat „Nadzoru pedagogicznego dyrektora w koncepcji budzącej się szkoły”.

Szkolenie

Bezpiecznie w Internecie

11.03.2016

W lutym i marcu 2016 r. uczniowie klas I, II i III na zajęciach z informatyki (kl IIIb na godzinie wychowawczej) wzięli udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, której patronem jest Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) – realizatorzy unijnego programu Safer Internet.

Bezpiecznie w Internecie
Szkoła Podstawowa w Durągu

DOBRY ZAWÓD, TWOJĄ SZANSĄ WARSZTATY PRAKTYCZNE PRZYGOTOWUJĄCE DO FINAŁU KONKURSU ZAWODOZNAWCZEGO

11.03.2016

Dnia 11.03.2015 roku uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu pojechali do Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie. Celem wyjazdu był udział w warsztatach praktycznych, przygotowujących do finału Międzyszkolnego Konkursu Prozawodowego „Dobry zawód, Twoją szansą”. Nasze gimnazjum reprezentowali: Mariusz Rogoziński (III a), Grzegorz Machula (III a), Artur Reszka (II b) i Julia Kamińska (I a).