Szkoła Podstawowa w Durągu

Ostródzki Bieg Pamięci Tropem Wilczym-impreza objęta Narodowym Patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy

26.02.2016

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 26 lutego 2016roku młodzież z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięła udział w Biegu będącego hołdem składanym bohaterskim spadkobiercom AK .

Szkolny ogród dydaktyczny

26.02.2016

Za zgodą i z inicjatywy Pani Grażyny Lipińskiej Dyrektora Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu podjęliśmy działania zmierzających do uzyskania Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego. Uczniowie klasy IB na zajęciach ekologicznych w dniu 23 lutego 2016r. pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej oraz pana Albina Soboczyńskiego Leśniczego Leśnictwa Durąg zawieszali budki lęgowe dla ptaków na terenie przyszkolnym.

Szkolny ogród dydaktyczny
Szkoła Podstawowa w Durągu

Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców ,,Przyjaciele Staszica 2016” 24.02.2016r.-Ostróda

24.02.2016

Dnia 24.02.2016r w Ostródzie rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców reprezentujących gimnazja z powiatu ostródzkiego. Do rozgrywek   zgłosiło się 7 drużyn.

Szkoła Podstawowa w Durągu

„Kampania Litter less- Śmieci mniej”

24.02.2016

W ramach „Kampanii Litter less - Śmieci mniej” uczniowie klasy IB Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu na zajęciach ekologicznych w lutym 2016r. zapoznali się z odpadami wytwarzanymi w naszym gimnazjum w ciągu jednego dnia.

„Kampania Litter less- Śmieci mniej”

Wieczorne spotkanie z bajką

23.02.2016

23 lutego odbyło się kolejne "Wieczorne spotkanie z bajką" dla dzieci wraz z rodzicami. Na spotkaniu opowiadaliśmy o lutowych świętach tj.: Walentynkach i Światowym Dniu Kota. Tak jak na każdym  naszym spotkaniu, została przeczytana Bajeczka, tym razem był to "Chory Kotek". Zostały przeczytane również wiersze, których bohaterem był Kot Mleczysław, a czytały zarówno dzieci, mamusie, wolontariuszki oraz Panie opiekunki. Książeczki powędrowały do domu każdego obecnego dziecka.  Nie zabrakło zajęć plastycznych, w których dzieciaki chętnie biorą udział. Na zakończenie każde dziecko otrzymało wybraną przez siebie maskotkę, słodycze, no i oczywiście zdrowe mleczko:) Dzieci na następne spotkanie spróbują napisać przy pomocy rodziców wierszyk o KOCIE. Spotkanie przygotowała i poprowadziła p. Anna Błaszkiewicz, p. Małgorzata Zajda oraz wolontaruszki Kaja Laskowska, Ola Kijek, Zuzia Wróbel.

Wieczorne spotkanie z bajką
Szkoła Podstawowa w Durągu

Ania Gawęda laureatką konkursu powiatowego!

23.02.2016

Dnia 23 lutego 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Czytelniczego, dotyczącego sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. W konkursie plastycznym nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z klas pierwszych i drugich. Wśród laureatów znalazła się Anna Gawęda- uczennica klasy IB, która zajęła III miejsce.

Konkurs wśród uczniów przeprowadziły panie: Magdalena Jankowska i Anna Małecka.

Ania Gawęda laureatką konkursu powiatowego!

Masz wybór, segreguj, odzyskuj- odpady opakowaniowe

22.02.2016

Pani Agnieszka Kocik-Zakrzewska nauczycielka geografii w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu w dniu 22. 02. 2016r. wzięła udział w szkoleniu „Masz wybór, segreguj, odzyskuj- odpady opakowaniowe”, które zorganizowało stowarzyszenie „Tilia” z Torunia. Szkolenie odbyło się z zakresu gospodarowania odpadami opakowaniowymi.

Masz wybór, segreguj, odzyskuj- odpady opakowaniowe

Podsumowanie Roku Kulturalno-Sportowego – w Gminie Ostróda

19.02.2016

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podczas uroczystej gali pn. „Podsumowanie roku kulturalno-sportowego w Gminie Ostróda” 19 lutego br. wyróżnił „Oskarami Gminnymi” osoby które odnosiły sukcesy w dziedzinie sportu i kultury w roku 2015, promując tym samym gminę Ostróda na skalę województwa i całego kraju.

Podsumowanie Roku Kulturalno-Sportowego – w Gminie Ostróda

19.02.2016

Szkoła Podstawowa w Durągu

Laureatki konkursu literackiego „A mój kot…”

17.02.2016

Dnia 17 lutego 2016r. na ostródzkim zamku odbyła się uroczystość podsumowująca konkursy zorganizowane z okazji Światowego Dnia Kota. Uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali szkołę w kategoriach: literackiej i fotograficznej. Wiersze napisało ośmioro uczniów, zdjęcie zrobiła jedna uczennica. Jury wyróżniło dwa teksty : Kai Laskowskiej z klasy II B i Emilii Pawlas z klasy I b. Natomiast III miejsce zajęła Monika Lipińska uczennica klasy II B. Autorom wszystkich prac serdecznie gratulujemy. Konkurs w gimnazjum przeprowadziły panie: Magdalena Jankowska i Anna Małecka.

Laureatki konkursu literackiego „A mój kot…”