17.01.2016

Szkoła Podstawowa w Durągu

POZNAJEMY NIEMIECKIE TRADYCJE ADWENTOWE WOJEWÓDZKI KONKURS NA NIEMIECKI KALENDARZ ADWENTOWY ROZSTRZYGNIĘTY!

10.01.2016

W listopadzie 2015r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu wojewódzkiego organizowanego między innymi przez Instytut Pedagogiczno-Językowy w Elblągu.

31.12.2015

Wolontariusze z Klubu Ośmiu w osobach Zuzanna Grotkowska, Kaja Laskowska, Małgorzata Kapinos, Natalia Wiśniewska, Karolina Drwęcka pod kierunkiem opiekuna Klubu P. Anny Błaszkiewicz,  przeprowadzili audyt początkowy dotyczący naszego Gimnazjum. Uczniowie tzw. Eko-Komitet zostali podzieleni na grupy, w których zbierali informacje dotyczącą poszczególnych obszarów tj.: Informacje ogólne o szkole i klasie szkolnej, toaletach, korytarzy szkolnych, sekretariacie, gabinetu dyrektora, sklepiku, kuchni szkolnej, dojazdy do szkoły/aktywność ruchowa oraz teren przyszkolny. Odpowiedzi na postawione pytania uzyskali poprzez prowadzenie rozmów z pracownikami, nauczycielami i Dyrektorem szkoły.
Eko-Komitet wykorzysta wyniki audytu do wyboru działania lub działań nad którymi chciałby popracować w tym roku szkolnym.

Wigilia w klasie III b

22.12.2015

Dnia 22 grudnia 2015 roku po lekcjach uczniowie klasy III b wraz z panem Marcinem Łasica - wychowawcą klasy, zorganizowali Wigilię klasową. Zebrani podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie degustowali wybrane potrawy wigilijne. W trakcie Wigilii doszła do nas pani Magdalena Jankowska - wychowawca wspierający, która też złożyła życzenia i usiadła przy wigilijnym stole. Na koniec Gimnazjalistów odwiedziła pani Dyrektor Grażyna Lipińska, by złożyć wszystkim świąteczne życzenia.

Wigilia w klasie III b

Wigilia w klasie I a

22.12.2015

22 grudnia 2015r. uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą p. Anną Dobrowolską i wychowawcą wspierającym p. Agnieszką Kocik- Zakrzewską zorganizowali wigilię klasową. Zebrani podzielili się opłatkiem, złożyli życzenia, a następnie, wraz z zaproszonymi gośćmi p. Anną Małecką i Magdaleną Jankowską, zasiedli przy wigilijnym stole. Tego dnia nie mogło również zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd. Świąteczne życzenia złożyła młodzieży i nauczycielom Pani Dyrektor Grażyna Lipińska.

Wigilia w klasie I a

Jasełka, Wigilia

22.12.2015

22 grudnia 2015roku w Gimnazjum im .Żołnierza Polskiego w Durągu w każdej klasie odbyła się Wigilia. Zgodnie z tradycjami pojawiły się na stołach: pierogi z kapustą i z grzybami, barszcz czerwony, makowiec, ryba w galarecie i śledzie. Przy dźwiękach kolędy łamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.

Jasełka, Wigilia

Spotkanie z bajką

21.12.2015

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dnia 21 grudnia 2015 roku, Pani Anna Błaszkiewicz opiekun Klubu Ośmiu zorganizowała przedświąteczne, wieczorne spotkanie z bajką dla dzieci wraz z rodzicami. Została przeczytana świąteczna bajeczka, po czym wolontariuszki pomagały dzieciom w wykonywaniu prac plastycznych, których tematem była świąteczna kartka, a w tle przygrywały nam kolędy. Dzieci podczas spotkania były bardzo radosne, uśmiechnięte i chętne do zabawy. Niezapomnianą myślę atrakcją był występ suczki Tosi oraz jej właścicielki Natalii Wiśniewskiej, która pokazała nam magiczne sztuczki swojego pupila. Na zakończenie wszystkie obecne osoby dostały upominek świąteczny.

Spotkanie z bajką
Szkoła Podstawowa w Durągu

XV Gminny Konkurs Rękodzieła „Boże Narodzenie w Tradycji Polskiej” rozstrzygnięty!

21.12.2015

W gminnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Samborowie 21 grudnia 2015r. rozstrzygnięto konkurs rękodzieła „Boże Narodzenie w Tradycji Polskiej”.

Szkoła Podstawowa w Durągu

22 grudnia 2015 roku - uroczystość szkolna z okazji odejścia na emeryturę Pani Danusi Lewińskiej-kucharki szkolnej

1