05.01.2015
Podsumowanie konkursu wojewódzkiego „Stare cmentarze – ginący element krajobrazu Warmii i Mazur” zorganizowanego przez Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe „Sasina”, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Centrum Edukacji Ekologicznej.

05.01.2015

Podsumowanie konkursu wojewódzkiego „Stare cmentarze – ginący element krajobrazu Warmii i Mazur” zorganizowanego przez Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe „Sasina”, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

TROPEM ZAPOMNIANYCH MIEJSC I BUDOWLI

03.01.2015

Ostatnią inicjatywą, jaką podjęliśmy w celu ubiegania się o GEOCERTFIKAT, było zorganizowanie wystawy pt. „Ocalić od zapomnienia”. Głównym celem bowiem certyfikatu jest właśnie zwrócenie uwagi na walory turystyczne najbliższej okolicy poprzez uświadomienie uczniom, nauczycielom, mieszkańcom i turystom istnienia u nas ciekawych naturalnych i antropogenicznych elementów krajobrazu.

TROPEM ZAPOMNIANYCH MIEJSC I BUDOWLI

WYCIECZKA NA KOMISARIAT POLICJI W OSTRÓDZIE

06.12.2014

W listopadzie uczniowie  klas I - III Zespołu Szkół w Lipowie wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Na miejscu dzieci spotkały się z  policjantem - p. Januszem Karczewskim, który oprowadził je po budynku Komisariatu i opowiedział o swojej pracy.

WYCIECZKA NA KOMISARIAT POLICJI W OSTRÓDZIE

TYDZIEŃ BEZ PRZEMOCY

06.12.2014

W środę 19 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci. Czwartek 20 listopada ogłoszony został Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Te wydarzenia skłoniły nas do zorganizowania całego tygodnia przeciw przemocy.

TYDZIEŃ BEZ PRZEMOCY

Wycieczka na komisariat policji w Ostródzie

01.12.2014

W listopadzie uczniowie  klas I - III Zespołu Szkół w Lipowie wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie..

Wycieczka na komisariat policji w Ostródzie

20.11.2014

wyb.1

20.11.2014

wyb.1

PIASKOWNICA PALEONTOLOGICZNA

19.11.2014

Jednym z działań, jakie planowaliśmy w ramach projektu „Co kryje nasza Ziemia?– skarby podziemne i zapomniane perełki” było wykonanie piaskownicy paleontologicznej.

PIASKOWNICA PALEONTOLOGICZNA

EKOLOGICZNE WARSZTATY NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

19.11.2014

„Chcąc dawać innym – musi on sam wiele posiadać, chcąc kształcić innych – musi sam być gruntownie wykształcony, chcąc czynić innych lepszymi – musi sam być dobry” tak pisał Wincenty Okoń w książce Osobowość nauczyciela (Warszawa 1959).

EKOLOGICZNE WARSZTATY NAUCZYCIELI I UCZNIÓW