CODE WEEK 2022

Szkoła Podstawowa w Durągu 03.11.2022

            W dniach od 10 do 18 października 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego już po raz drugi włączyli się w akcję Code Week – Europejskiego Tygodnia Kodowania, w ramach której państwa ze wszystkich kontynentów świata rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z kodowaniem.

Uczniowie klas I – III wzięli udział w dwóch wydarzeniach: „Pierwsze kroki programowania blokowego ze Scratem i Angry Birds", podczas którego poznali pierwsze kroki programowania oraz w wydarzeniu "Jesienne Kodowanie", gdzie za pomocą jesiennych kolorowych obrazków zakodowali swoje imię, klasę i nazwę szkoły, do której uczęszczają.

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wydarzeniu "Dziedzictwo kulturowe Europy-łacińskie sentencje zakodowane symbolami", gdzie podczas zajęć z programowania  podejęli wyzwanie odkodowania sentencji łacińskich zapisanych za pomocą symboli, a następnie zakodowania ich w języku polskim.

Ostatnie wydarzenie "Podwodne akwarium" skierowane było do uczniów klas IV i V, których zadaniem było stworzenie podwodnego akwarium według własnego pomysłu. Uczniowie nauczyli się tworzyć własne duszki, zmieniać ich rozmiar, przypisywać konkretne zachowania i wskazywać ich lokalizację.

            W tym roku Polska zajęła zaszczytne 3 miejsce organizując 13224 wydarzeń związanych z kodowaniem.