Ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

OSP 22.09.2009

10 września 2009 roku na terenie gospodarstwa rolnego w Lichtajnach odbyły się ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Ostróda. W ćwiczeniach udział wzięły wszystkie jednostki OSP.

Koncentracja miała na celu doskonalenie współpracy w działaniach ratowniczo-gaśniczych poszczególnych jednostek. W skład ćwiczenia wchodziło m.in. gaszenie budynków inwentarskich oraz działania ratownicze osób poszkodowanych. Jednych z głównych zadań było również podawanie wody na duże odległości. Według oceny, przeprowadzających ćwiczenia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej wypadły one dobrze. Zdobyte umiejętności pozwolą na podniesienie gotowości bojowej jednostek OSP z terenu miasta i gminy Ostróda. Przeprowadzone ćwiczenia cieszyły sie dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lichtajn jak również pobliskich miejscowości.