Cykl Turniejów w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

Sport 13.12.2017

W minionym tygodniu Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Kormoran" Brzydowo zorganizował cykl turniejów halowej piłki nożnej. Zawody były rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: 2009 (dziewczęta i chłopcy), 2007 (dziewczęta i chłopcy) oraz 2004 (chłopcy).

 

Roczniki 2009 i 2007 wystąpiły w turniejach, jednak klasyfikacja zespołów nie była prowadzona. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, uśmiech na twarzach zawodników i zawodniczek oraz jak największa ilość zdobytych bramek przez zespoły.  Każdy mógł poczuć się zwycięzcą, gdyż otrzymał medal wraz ze słodkim poczęstunkiem. 

 

Turnieje odbyły się pod hasłem "Gramy dla Maksa". Maks jest uczniem Szkoły Podstawowej w Szyldaku i walczy z chorobą nowotworową. Zebrane datki zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację tego dzielnego małego wojownika.

 

W kategorii rocznika 2004  - i młodszych pojedynki były już klasyfikowane i zespoły walczyły o jak najwyższe miejsce. Na hali sportowej w Samborowie o zwycięstwo w turnieju walczyło siedem zespołów. Najlepiej poradzili sobie gospodarze, którzy okazali się niegościnni i wygrali wszystkie spotkania. Tuż za nimi uplasowali się piłkarze SP Durąg oraz SP Pietrzwałd, którzy pokonali po rzutach karnych zawodników z Lipowa.

 

Tabela końcowa:

 

I miejsce Szkoła Podstawowa w Samborowie

II miejsce Szkoła Podstawowa w Durągu

III miejsce Szkoła Podstawowa w Pietrzwałdzie

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Lipowie

V miejsce Szkoła Podstawowa w Brzydowie

VI miejsce Szkoła Podstawowa w Szyldaku

VII miejsce Szkoła Podstawowa w Zwierzewie