Doceń swojego Sołtysa!

Gmina 02.03.2018

Zachęcamy do udziału w plebiscycie, w którym zostanie wybrany Sołtys i Sołtyska Roku! W dzisiejszych czasach Sołtys to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Ponadto w naszym powiecie tradycyjnie razem z Radą Powiatową Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej wybrana zostanie też Sołtyska Roku w gminach z terenu powiatu ostródzkiego. W zeszłym roku tytuł ten w naszej gminie otrzymała Pani Grażyna Ostas Sołtys Sołectwa Turznica.

W Gminie Ostróda jest aż 39 sołectw gdzie władzę sprawują – Sołtysi. Zachęcamy do głosowania na osoby zajmujące to stanowisko w naszej gminie. Aby zagłosować należy wysłać SMS pod numer 71051 o treści: gs.nps.(numer kandydata/ki). Pełna lista Sołtysów z Gminy Ostróda w linku poniżej:

http://ostroda.wm.pl/492303,Docen-swojego-soltysa-Zapraszamy-do-zabawy.html


Plebiscyt trwa do 9 marca 2018 roku, czyli dwa dni przed Dniem Sołtysa, który obchodzimy corocznie 11 marca.