Drużynowe Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

Sport 15.11.2018

Szkoła Podstawowa w Szyldaku była dziś gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Gminy Ostróda w tenisie stołowym. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepsze jednostki oświatowe w Gminie Ostróda. Wśród dziewcząt najlepsza okazała ze Szkoła Podstawowa w Lipowie, a w kategorii chłopców reprezentacja SP Pietrzwałd. Zwycięzcy dzisiejszych rozgrywek zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

Do sportowej rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn. Mecze stały na bardzo wysokim  poziomie, a wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnymi umiejętnościami, walecznością i determinacją do ostatnich uderzeń małej białej piłeczki. Po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Pietrzwałdzie. Tenisistom trenującym pod okiem Bartosza Szarmacha żadna z drużyn nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki, którzy przebrnęli przez cały turniej bez straty punktów. W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się reprezentantki SP Lipowo. Duet Angelika Baniewicz/Paulina Falęcka zdominowały rozgrywki, odnosząc komplet zwycięstw.

Rozgrywki dziewcząt:

SP Samborowo 3:1 SP Durąg

FINAŁ:

SP Pietrzwałd 3:0 SP Lipowo

Po zakończonych pojedynkach drużyny, które uplasowały się na podium otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy, a pozostałe reprezentacje statuetki i dyplomy. Ekipy nagrodził Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szyldaku, Pan Robert Pestkowski oraz Adrian Sadowski, pracownik Urzędu Gminy w Ostródzie.

Gratulujemy osiągniętych wyników, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!