Dziewczęta z SP Samborowo w finale ogólnopolskim Turnieju 'Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku'

Sport 20.04.2018

Uczennice z SP Samborowo ponownie Mistrzyniami Województwa Warmińsko-Mazurskiego Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-12! W nagrodę  dziewczynki wystąpią w Finale Ogólnopolskim XVIII edycji Turnieju, który odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 2 maja w Warszawie. Ponadto drużyna będzie miała okazję z trybun Stadionu Narodowego obejrzeć finał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia.  

 

W grupie eliminacyjnej zawodniczki z Samborowa pokonały 2:1 rówieśniczki z SP2 Dobre Miasto oraz zremisowały z Orlik Burkat 1:1. Uzyskane wyniki pozwoliły awansować do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. 

 

W ćwierćfinale po dwóch bramkach Anny Gliszczyńskiej oraz Kaji Morenc dziewczęta nie dały szans SP Miłki, wygrywając 3:0. Prawdziwy sprawdzian miał czekać drużynę w pófinale, gdzie miały zmierzyć się z UKS Perły Olsztynek. Zespół z Olsztynka uważany był za faworyta i główne pretendentki do I miejsca. Nasze dziewczynki zagrały jednak koncertowo i zwyciężyły aż 5:1! 

 

W finałowej potyczce los skojarzył nas znowu z SP2 Dobre Miasto. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, a do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne były rzuty karne. Samborowianki wykorzystały wszystkie trzy, a rywalki pomyliły się w ostatniej próbie, co oznaczało zwycięstwo w turnieju wojewódzkim!                        

 

Najlepszą bramkarką zawodów została wybrana Patrycja Zimnicka, która przez cały turniej spisywała się bardzo pewnie w bramce, a rywalki tylko cztery razy znalazły sposób, aby ją pokonać! Gratulacje! 

 

Skład SP Samborowo: Kaja Morenc, Michalina Morenc, Wiktoria Reptowska, Paulina Przewoźna, Natalia Piędel, Anna Skierska, Anna Gliszczyńska (SP Tyrowo), Patrycja Zimnicka (SP Idzbark), Dominika Zimnicka (SP Idzbark), Nikola Kawiak (SP Idzbark)

 

Opiekunowie: Arkadiusz Łopatowski i Sławomir Mikołajczyk

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!