Eliminacje rejonowe LZS w piłce halowej mężczyzn

Sport 05.03.2017

W sobotę na ostródzkiej hali MOS zostały rozegrane eliminacje rejonowe LZS w piłce halowej mężczyzn. Gminę Ostróda w tym turnieju reprezentował Płomień Turznica. Po zaciętych pojedynkach nasi reprezentanci zajęli III miejsce. Innym przedstawicielem Gminy Ostróda była Paka Samborowo, która rywalizowała w Ornecie. Po długich zmaganiach drużyna z Samborowa także zajęła III pozycję.

W ostródzkim turnieju wystartowały 4 zespoły. W pierwszym pojedynku Płomień Turznica zmierzył się z reprezentantami Gminy Iława. Po twardym spotkaniu lepszy okazał się Płomień, który wygrał 2:1 po bramkach Patryka Mejki i Oskara Goszczyńskiego. W dwóch kolejnych meczach przeciwnikami drużyny z Turznicy byli przedstawiciele Gminy Lubawa - Lider Złotowo i Constract Lubawa. W obu pojedynkach minimalnie lepsi okazali się rywale. Płomień z Liderem Złotowo przegrał 0:1,  natomiast z Constractem Lubawa 1:2. Jedyną bramkę w tym meczu z Constractem zdobył Oskar Goszczyński. Drużyny, które znalazły się na podium otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Skład Płomienia Turznica: Ireneusz Tyszer, Oskar Goszczyński, Patryk Mejka, Artur Napiórkowski, Bartosz Solis, Michał Solis, Radosław Teliszewski, Karol Narojczyk, Jarosław Koszewski

Wyniki poszczególnych spotkań:

Płomień Turznica 2:1 Gm. Iława

Lider Złotowo 1:1 Constract Lubawa

Gm. Iława 0:7 Constract Lubawa

Płomień Turznica 0:1 Lider Złotowo

Lider Złotowo 6:0 Gm. Iława

Constract Lubawa 2:1 Płomień Turznica

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Constract Lubawa - AWANS

II miejsce Lider Złotowo - AWANS

III miejsce Płomień Turznica

IV miejsce Gmina Iława

W niedzielę Paka Samborowo rywalizowała w Ornecie. Po widowiskowch meczach ostatecznie zawodnicy Paki również zakończyli zmagania na III pozycji. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek o 3 miejsce, w którym decydowały rzuty karne. Fenomenalna postawa bramkarza Samborowa przesądziła o tym, że puchar za III miejsce pojechał do Samborowa.

Skład Paki Samborowo: Ireneusz Tyszer, Łukasz Goździejewski, Tomasz Całka, Sebastian Opaliński, Daniel Kaczorowski, Franciszek Lichtański, Konrad Manista