Finał Orange Cup 2010 im. Marka Wielgusa

Sport 28.09.2010

Drużyna piłkarek Kormorana Brzydowo zajęła V-VIII miejsce w Wielkim Finale Orange Cup XV Turnieju im. Marka Wielgusa, który odbył się w dniach 15-19 września 2010r. w Gdańsku. Na stadionie Lechii o tytuł Mistrza Polski Jedenastolatków i Nagrodę Główną – wyjazd na obóz szkoleniowy w klubie Glasgow Rangers walczyło 16 drużyn dziewcząt i 16 chłopców z całej Polski (mistrzowie turniejów wojewódzkich).

W ciągu dwóch dni rozegranych zostało ponad 70 meczów. Wyłoniły one najlepsze dziecięce drużyny jedenastolatków. Finałowe mecze dostarczyły wielu emocji i były pokazem pięknej gry w wykonaniu młodych piłkarzy. Zobaczyliśmy wiele efektownych zagrań i pięknie zdobytych bramek. Każda z nich przybliżała drużyny do zwycięstwa i zdobycia atrakcyjnej nagrody – wyjazdu do Glasgow Rangers. Najlepszą w kategorii dziewcząt została drużyna UKS Stilon Gorzów, która w Wielkim Finale pokonała UKS Pinczyn. Mecz był popisem drużyny z Gorzowa, dziewczęta zwyciężyły 3:0. Trzecie miejsce na podium zajęły dziewczynki z UKS Kakaesiak Kalisz, które w małym finale pokonały UKS Tęczę SP 12 Bydgoszcz 1:0.

Miejsce V-VIII wywalczyły piłkarki LUKS Kormoran Brzydowo, które zajmując drugie miejsce w grupie awansowały  do ćwierćfinału (rozgrywany systemem pucharowym). W meczu tym przegrały z drużyną Pinczyna i pożegnały się z turniejem. Zawodniczki Kormorana przegrały w całym turnieju tylko dwa mecze – obie drużyny to finaliści, pozostałe wyniki to remis i zwycięstwo, dzięki którym awansowały do finału A (pierwsza ósemka).

Uczestnicy Wielkiego Finału Orange Cup pamiątkowe trofea i dyplomy odebrali z rąk obecnego na stadionie Lechii Stefana Majewskiego, trenera reprezentacji Polski U-23 oraz Andrzeja Zamilskiego, trenera reprezentacji U-21. Obaj trenerzy w zawodniczkach i zawodnikach Orange Cup wypatrywali nowych talentów. Gościem specjalnym Wielkiego Finału Orange Cup w Gdańsku był Josef Kliment, przedstawiciel UEFA.

Podczas Wielkiego Finału powołano też Kadrę U-11, w skład której wchodzą najlepsi młodzi zawodnicy i zawodniczki. Powołania otrzymały dwie piłkarki Kormorana, Paulina Lendzioszek oraz Emilia Nowicka. Jednak wszystkie piłkarki zasługują na słowa pochwały, ponieważ włożyły w mecze bardzo dużo wysiłku i zaangażowania. Ponadto w drużynie połowę składu stanowią młodsze o rok dziewczynki, co dobrze rokuje na kolejny rok.

Skład zespołu: Dominika Dymczyk, Gabriela Gawęda, Paulina Lendzioszek, Julia Chęcińska, Natalia Stachowicz , Ola Szostek, Patrycja  Paszka, Angelika Mastalerczuk,  Agatka Królikowska, Emilka Nowicka. Trener –Jacek Lorenc.

Przygotowania do turnieju odbywały się przez cały rok dzięki projektowi Urzędu Gminy Ostróda : „Popularyzacja piłki nożnej w środowisku wiejskim”.