Szkoła Podstawowa w Durągu

Konkurs plastyczny pt. „Pracowity świat pszczołowatych”

17.03.2019

Organizator Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie

Zadaniem uczniów w pracach plastycznych było ukazanie pszczół miodnych oraz dziko żyjących rodzimych gatunków pszczół. Można było wykonać prace plastyczne ukazujące owady w różnych sytuacjach, np. zbierające pokarm, opiekujące się potomstwem, w przypadku pszczół dziko żyjących - budujące gniazda lub też w przypadku pszczoły miodnej - toczące się w ulu życie.

Konkurs plastyczny pt. „Pracowity świat pszczołowatych”
Szkoła Podstawowa w Durągu

Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu

09.03.2019

Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski przygotowali dla małych i dużych kobiet w naszej szkole życzenia połączone z niespodzianką. 8 marca 2019r. Pan Dyrektor wspólnie z przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego wręczyli słodkie upominki wszystkim naszym Paniom. Również męska część naszej społeczności szkolnej w poszczególnych klasach stanęła na wysokości zadania i uczciła święto swoich koleżanek upominkami oraz życzeniami.

Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu
Szkoła Podstawowa w Durągu

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

01.03.2019

1 marca 2019r. podczas krótkiego apelu uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych, którzy po 1944 roku nie zgadzali się na sowietyzację kraju i komunistyczną władzę, płacąc za swoją postawę często najwyższą cenę. Przypomnieliśmy jak ważna jest pamięć o tych, którzy tak heroicznie walczyli o wolną Polskę. Święto ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych. Podczas apelu młodzież z klas gimnazjalnych zapaliła znicze pod dębami pamięci oraz przy kamieniu pamiątkowym odsłoniętym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W szkole przygotowana została również gazetka ścienna poświęcona Żołnierzom Niezłomnym, na korytarzu umieszczono plakaty informacyjne, a uczniowie klasy VIII  na lekcji historii realizowali projekt poświęcony podziemiu niepodległościowemu.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Szkoła Podstawowa w Durągu

Występ grupy cyrkowej w naszej szkole - fotorelacja

26.02.2019
Występ grupy cyrkowej w naszej szkole - fotorelacja
Szkoła Podstawowa w Durągu

Kampania DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ

22.02.2019
„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Jej organizatorem jest Fundacja Narodowego Dnia Życia we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości zaś ambasadorem aktor Cezary Pazura.
Ponieważ zależy nam na bezpieczeństwie naszych uczniów bez wahania włączyliśmy się do tej akcji.
Rośnie liczba pieszych zabitych w porze jesienno-zimowej. Szybko zapadający zmierzch sprawia, że piesi stają się mniej widoczni dla kierujących, szczególnie na nieoświetlonych drogach. W co czwartym takim wypadku ginie człowiek. Ze względu na miejsce zamieszkania, nasi podopieczni są szczególnie narażeni na takie ryzyko. Stosowanie odzieży ostrzegawczej i odblasków, a także poprawa nawyków pieszych i rowerzystów, mogą zmniejszyć te przerażające statystyki.
W piątek 22 lutego 2019 r. zorganizowaliśmy apel dla uczniów naszej szkoły, na którym przypomnieliśmy jak należy zachowywać się na drodze, aby być bezpiecznym. Uczniowie obejrzeli animacje o tejże tematyce i odpowiadali na pytania związane z właściwym poruszaniem się po zmroku. Każdy z uczniów klas 1-8 otrzymał kamizelkę odblaskową oraz plan lekcji z siedmioma odblaskowymi radami drogowymi na odwrocie przysłane nam przez organizatora kampanii. Na koniec wszyscy uśmiechnięci pozowali do wspólnego zdjęcia.
Zachęcamy wszystkich do BYCIA WIDOCZNYMI i odwiedzenia strony:
Kampania DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ
Szkoła Podstawowa w Durągu

Walentynki

14.02.2019

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu 14 lutego 2019r. z humorem, na wesoło i muzycznie obchodziła święto zakochanych. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali krótką historię święta, przedstawili scenkę humorystyczną dotyczącą zakochanych oraz przygotowali pytania konkursowe. Członkowie koła muzycznego zaprezentowali miłosny, muzyczny repertuar. Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejsza gazetkę ścienną o tematyce walentynkowej. Ponownie wygrali gimnazjaliści z klasy IIIB oraz uczniowie klasy III.

Walentynki
Szkoła Podstawowa w Durągu

PIOSENKI O MIŁOŚCI

14.02.2019

Uczennice z kółka muzyczno-artystycznego działającego przy bibliotece szkolnej przygotowały oprawę muzyczną apelu z okazji walentynek.

PIOSENKI O MIŁOŚCI
Szkoła Podstawowa w Durągu

DZIEŃ NUMERU 112

11.02.2019

W związku z obchodami Dnia Numeru 112 uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły mogli obejrzeć na holu szkoły wystawkę prac plastycznych pod hasłem: „ 112 WYBIERZ ŻYCIE ”. Prace wykonali uczniowie klasy VIII oraz klas IIIa i IIIb (oddziały gimnazjalne).

DZIEŃ NUMERU 112
Szkoła Podstawowa w Durągu

Kolorowy świat plastyki

04.02.2019

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu w I półroczu roku szkolnego 2018/2019 odbywały się zajęcia rozwijające talenty „ Kolorowy świat plastyki”. Celem zajęć było rozwijanie zdolności manualnych, rozbudzenie zainteresowań i wrażliwości plastycznych oraz kultywowanie tradycji rękodzielniczych. Młode artystki poznały różne sposoby wykorzystywania dostępnych materiałów, przygotowywały ozdoby i dekoracje tematyczne.  Spotkania zachęcały uczennice do różnorodnych form aktywności poprzez ich samodzielną, twórczą pracę podczas zajęć.

Kolorowy świat plastyki
Szkoła Podstawowa w Durągu

Dzień Babci i Dziadka

23.01.2019

„U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką”, „Najdroższy dziadku to jest piosenka, którą śpiewają tobie wnuczęta” - te słowa piosenek usłyszeli dziadkowie w czasie uroczystości z okazji Ich święta. Uczniowie klasy: I, II, i III przygotowali specjalny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, odgrywały przygotowaną scenkę teatralną oraz zaprezentowały opracowane układy taneczne. Babcie i dziadkowie otrzymali wraz z życzeniami  skromny, ależ jakże wymowny prezencik w postaci złączonych serduszek. Po występach zaproszeni goście usiedli do wspólnego poczęstunku. Był to mile spędzony czas. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dziadków dały wyraz tego, jak ważne w ich życiu są chwile spędzone z wnukami.

Dzień Babci i Dziadka