Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

30.06.2017

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Był to szczególnie ważny moment dla uczniów klas trzecich, kończących naukę w naszej szkole i rozpoczynających  nowy etap swojego życia.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

BEZPIECZNE WAKACJE

26.06.2017

W dniu 20 czerwca 2017 roku  pani pedagog Elżbieta Orlikowska zorganizowała  profilaktyczne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa uczniów podczas letniego wypoczynku.

Zaproszonymi  gośćmi były panie: Anna Skiba – Stradomska – młodszy asystent Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemilogicznej w Ostródzie oraz Bożena Bujakiewicz – podkomisarz Komendy Powiatowej  Policji Ostródzie.

BEZPIECZNE WAKACJE

Piłkarze z Durąga

08.06.2017

Jest moc w piłkarskiej młodzieży z gminy Ostróda. W trzecim etapie rywalizacji w ogólnopolskim turnieju „Piłkarska kadra czeka” piłkarze z Gimmazjum w Durągu wsparci uczniami z pozostałych szkół z GminynOstroda nie mieli sobie równych w finale wojewódzkim. Wygrali w Reszlu i zakwalifikowali się do finału krajowego.

Piłkarze z Durąga

Pobyt w Haltern

06.06.2017

Po długiej , szesnastogodzinnej drodze wczesnym rankiem w niedzielę 21.05.2017r.  przybyliśmy do miasteczka Haltern .

Pobyt w Haltern

Piłkarska Kadra Czeka

06.06.2017

W środę na boisku w Turznicy zostały rozegrane eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka. W rywalizacji wzięły udział cztery zespoły: Gmina Świątki, Gmina Lubawa, Gmina Iława i gospodarze Gmina Ostróda.

Piłkarska Kadra Czeka

DZIEŃ DZIECKA

02.06.2017

Dnia 01 czerwca 2017 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego odbył się Dzień Dziecka, przygotowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego: p. Małgorzatę Zajda, p. Agnieszkę Krzysiak oraz nauczyciela wychowania fizycznego, p. Teresę Pieczuro.

DZIEŃ DZIECKA

Wymiana młodzieży

31.05.2017

Dwunastoosobowa grupa gimnazjalistów i dwoje opiekunów, nauczycieli Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wróciła w dniu 28.05 2017r.  z Haltern am See, Nordreihn Westfalien.

Wymiana młodzieży
Gimnazjum w Durągu

Aleje drzew i ich mieszkańcy- konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

31.05.2017

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie ukazać różnorodność biologiczną środowiska, jakie  stanowią aleje z drzewami.

Aleje drzew i ich mieszkańcy- konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

31.05.2017

W terminie od 10 maja do 17 maja 2017 r. uczniowie klas I A, IB, IIA pod opieką pani  A. Małeckiej i M. Jankowskiej wyjechali na wycieczkę do Zakopanego. Wyjazd był możliwy dzięki uzyskaniu dofinansowania z Fundacji Hotele Polskie Dzieciom, zajęliśmy  II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Pomoc dla Aleppo”.

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

NOCNY MARATON FILMOWY

28.05.2017

Uczniowie klasy IIa pod opieką nauczycieli: pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej i pani Anny Dobrowolskiej wzięli udział w realizacji programu profilaktycznego w formie NOCNEGO MARATONU FILMÓW PROFILAKTYCZNYCH.

NOCNY MARATON FILMOWY