obrazek news
Szkoła Podstawowa w Durągu

Wigilia szkolna - fotorelacja

22.12.2022
Wigilia szkolna - fotorelacja
obrazek news
Szkoła Podstawowa w Durągu

Gminny konkurs „ Boże Narodzenie w tradycji polskiej”- nasze sukcesy.

21.12.2022

Celem konkursu było: kultywowanie tradycji świątecznej, rozwijanie uzdolnień i umiejętności plastycznych, integracja ze społecznością lokalną.

Gminny konkurs „ Boże Narodzenie w tradycji polskiej”- nasze sukcesy.
obrazek news
Szkoła Podstawowa w Durągu

Piernikowe dni

20.12.2022

Młodzież z klas 4-7 realizowała projekt kulinarny związany z tradycjami bożonarodzeniowymi. Zajęcia kulinarne były prowadzone w ramach techniki i plastyki. Podczas praktycznej działalności uczniowie kształtowali prawidłowe nawyki zachowań,  uwzględniali niezbędne wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto projekt wspierał integrację społeczną uczniów oraz dawał możliwość twórczej ekspresji. Dodatkowo uczniowie kultywowali tradycję świąteczną, rozwijali uzdolnienia i umiejętności plastyczne.

Piernikowe dni
obrazek news
Szkoła Podstawowa w Durągu

Mikołajki

11.12.2022

Samorząd Uczniowski I Rada Rodziców zorganizowali Mikołajki dla szkolnej społeczności. Mikołaj i pomocnicy wręczyli słodycze małym i dużym uczestnikom mikołajkowej imprezy. W klasach uczniowie wymienili się upominkami.

Mikołajki
obrazek news
Szkoła Podstawowa w Durągu

Mikołajki u Maluchów

11.12.2022

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

 

Dzisiaj, 6 grudnia już od rana najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyczekiwali św. Mikołaja.  O dziwo przyjechał samochodem, chyba dlatego że na dworze nie było dużo śniegu. Na plecach dźwigał olbrzymi worek.  Zmęczony usiadł na ławce i postawił swój ogromny worek obok. Odpoczął chwileczkę i przywitał się z dziećmi. Każda klasa zaśpiewała wybraną piosenkę a zadowolony Mikołaj wręczył wszystkim prezenty.  Wszystkie dzieci cieszyły z odwiedzin św. Mikołaja i otrzymanych upominków. Pożegnaliśmy  miłego gościa, życząc mu dużo zdrowia i  zapraszając go do odwiedzin w przyszłym roku.

Mikołajki u Maluchów
obrazek news
Szkoła Podstawowa w Durągu

Andrzejki

11.12.2022

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…

         W naszej szkole co roku podtrzymujemy tradycje związane z ludowym zwyczajem wróżenia w wigilię św. Andrzeja. Pamiętając, że wróżenie to tylko zabawa, przystąpiliśmy do wspólnego odkrywania tajemnic przyszłości. Wypowiadając czarodziejskie słowa „Hokus - pokus, czary – mary” rozpoczęliśmy dzień wróż. Każdy chciał się dowiedzieć, co go czeka w niedalekiej przyszłości. Przybyłe z dalekiej krainy wróżki, przepowiedziały dzieciom, co przyniesie im los. Dużą atrakcją wspólnej zabawy okazał się taniec z czarodziejską miotłą oraz zaczarowany pociąg. Zmęczeni ale z uśmiechami na twarzach udaliśmy się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Dzień ten dostarczył uczniom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Andrzejki
Szkoła Podstawowa w Durągu

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

28.11.2022

W dniu 24 listopada uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki, duże i małe, brązowe i kolorowe, ale wszystkie ukochane i wyjątkowe. Wszyscy uczniowie obejrzeli filmy o misiach, o historii powstania tego święta oraz wykonali przepiękne prace plastyczne, w tym misiowe opaski na głowę. Maluchy z klas 0-1 (w towarzystwie pacynki Misia Uszatka) wysłuchały fragmentu książki Cz. Janczarskiego: „ Miś Uszatek i Przyjaciele”. Wspólnie bawiły się przy piosence: „ Miś pluszowy”. To był dzień pełen uśmiechu, życzliwości i świetnej zabawy.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
obrazek news
Szkoła Podstawowa w Durągu

Gminny konkurs „ Boże Narodzenie w tradycji polskiej”.

28.11.2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu biorą udział w konkursie gminnym  „ Boże Narodzenie w tradycji polskiej”.

Celem konkursu jest: kultywowanie tradycji świątecznej, rozwijanie uzdolnień i umiejętności plastycznych, integracja ze społecznością lokalną.

Do szkoły wpłynęły prace następujących artystów:

Amelki Raduszewskiej z klasy 0, Moniki Rydel, Malwiny Jasińskiej, Aleksandra Sulborskiego, Daniela Rogozińskiego z klasy 2, Huberta Rogozińskiego również z klasy 2, Mai Pasierowskiej, Miłosza Tomaszewskiego, Zuzanny Szczepańskiej z klasy 3, Leny Kugler i Roksany Barkowskiej z klasy 4, Antoniny Stanisławskiej z klasy 5, Michała Raduszewskiego z klasy 7, Patrycji Gutferskiej, Zuzanny Kaczyńskiej i Aleksandry Winiarek  z klasy 8 oraz wspólna praca Moniki Rydel i Jakuba Rydla(klasa 2 i klasa 7).

Twórcom życzymy powodzenia!

Prace konkursowe zostaną sprzedane, podczas kiermaszu dobroczynnego, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na świąteczna pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

Gminny konkurs „ Boże Narodzenie w tradycji polskiej”.
obrazek news
Szkoła Podstawowa w Durągu

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

24.11.2022

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Klub Ośmiu w naszej szkole zaprosił uczniów, nauczycieli i pracowników, na kiermasz zabawek i słodkości, które przynieśli uczniowie. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta, babeczki, pizzerki, a uczniom zarówno tym starszym, jak też młodszym dziękujemy, że podzielili się swoimi zabawkami, książkami, pluszakami. Na przerwach można było dokonać zakupu, starsi w podziękowaniu mogli otrzymać jednorazowo „niepytajkę”, a młodsi zakładki do książki, czy tez koronę Smerfa ;-) Celem KIERMASZU, było uzbieranie pieniążków na cele charytatywne. Jesteśmy dumni i bardzo szczęśliwi, gdyż udało się uzbierać sporą sumę pieniążków, które zostały przeliczone w obecności wolontariuszy i został spisany protokół z przeprowadzonej akcji. W najbliższym czasie wolontariusze podejmą decyzję, na co uzbierana kwota zostanie przeznaczona, jest wiele pomysłów, wielu potrzebujących…. A Święta tuż tuż, więc każdego potrzebującego ucieszy Nasza POMOC!!! Rodzice, nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły pokazaliście że macie ogromne serca, w tak szczególnym Dniu Życzliwości  Bardzo DZIĘKUJEMY ❤️❤️❤️

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
obrazek news
Szkoła Podstawowa w Durągu

Prawa dziecka w Durągu.

24.11.2022

Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu realizowali projekt dotyczący praw człowieka ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyła się także nasza szkoła. Klasa VIII w ramach działań projektowych(WOS) przygotowała gry, zabawy, filmy, konkursy dla najmłodszych uczniów z klas 0-III.

Prawa dziecka w Durągu.