SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM

14.11.2019

Spotkanie z Panem Dawidem Ratajczakiem, autorem m.in. książki pt: „Jak wytresować kota?” (4części) odbyło się 14 listopada 2019 roku w bibliotece szkolnej.

„ Posiadanie kota daje nam możliwość poczucia się we własnym domu jak gość”.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM

MIĘDYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

12.11.2019

Październik  to miesiąc promocji  czytelnictwa i biblioteki . W tym roku  była to  Strefa luzu! czyli codzienne krzyżówki, rebusy, łamigłówki, malowanki  związane z książką, czytaniem i  pracą bibliotekarza.

MIĘDYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Szkoła Podstawowa w Durągu

„Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” konkurs plastyczny- wyróżnienie!

08.11.2019

Jakub Gawęda uczeń klasy V Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu zdobył wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI w konkursie plastycznym „Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana”. Celem konkursu było: kształtowanie postaw patriotycznych, przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej, kształtowanie szacunku wobec dokonań bohaterów tamtych dni, ochrona przed zapomnieniem wydarzeń i ludzi, promowanie i kształtowanie twórczej postawy wobec sztuki, doskonalenie umiejętności plastycznych. Wręczenie nagród odbyło się 8 listopada 2019r. w Gminnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Samborowie.

„Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” konkurs plastyczny- wyróżnienie!

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

08.11.2019

8 listopada 2019r.  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego, włączając się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”. Następnie uczennice klasy ósmej zapaliły symboliczne znicze pod kamieniem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a uczniowie klasy piątej wraz z koleżanką z klasy ósmej przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości.

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

06.11.2019

Celem tego święta (obchodzonego 5 listopada) jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. W tym  roku to konkurs plastyczny pod hasłem:” Mój ulubiony bajkowy bohater”. Najpiękniejsze prace będą mogli podziwiać uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice w bibliotece szkolnej.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Jesienne porządki na cmentarzu w Durągu

30.10.2019

Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu w ramach wychowania do wartości, kształtowania postaw szacunku wobec innych, rozwijania potrzeby pielęgnowania tradycji regionalnych i rodzinnych wzięli udział w pracach porządkowych na cmentarzu w Durągu. Celem zajęć terenowych było również kształtowanie postaw wolontarystycznych mających na celu pomoc lokalnej społeczności podczas przygotowań do świąt listopadowych.

Jesienne porządki na cmentarzu w Durągu

Bal Wszystkich Świętych

30.10.2019

Dnia 30 października w naszej szkole odbył się bal wszystkich świętych. Atmosferę nieba przybliżyły nam dekoracje i piękne przebrania dzieci. Dzieci miały okazje poznać różnych świętych i ich historię. Na balu nie zabrakło również konkursów. Były też nagrody i słodki poczęstunek. Nasz bal zakończył się tańcami świętych. Uśmiechnięte buzie naszych dzieci świadczą o radosnej zabawie.

Bal Wszystkich Świętych

„Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” konkurs plastyczny

27.10.2019

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu uczniowie z klasy IV, V, VII i VIII wykonali prace plastyczne nawiązujące do walk o odzyskanie niepodległości. Celem konkursu było: kształtowanie postaw patriotycznych, przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej, kształtowanie szacunku wobec dokonań bohaterów tamtych dni, ochrona przed zapomnieniem wydarzeń i ludzi, promowanie i kształtowanie twórczej postawy wobec sztuki, doskonalenie umiejętności plastycznych. Z klasy IV prace wykonali: Patryk Golian, Wiktoria Szypkowska, z klasy V Jakub Gawęda, z klasy VII Hanna Jędrzejewska, z klasy VIII Weronika Car, Iga Muraszko.

Organizator konkursu: Gminne Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Samborowie

Szkolny koordynator konkursu: Agnieszka Kocik-Zakrzewska

Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 8 listopada 2019r. w Samborowie.

„Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” konkurs plastyczny

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

16.10.2019

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca  uczniowie naszej szkoły mieli okazję  wziąć czynnie udział w ćwiczeniach praktycznych  na szkolnych fantomach.

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

„Królewskie pasowanie”

14.10.2019

Dzień 14 października to święto wszystkich pracowników placówek oświatowych. Tegoż dnia w naszej szkole świętowali również uczniowie – pierwszoklasiści. Na dworze królewskim Wielkiego Jaremy Pierwszego miłościwie nam panującego dyrektora, damy dworu – uczennice pierwszej klasy oraz rycerze -  uczniowie, w obecności zaproszonych wybitnych osobistości złożyli uroczyste pasowanie.

„Królewskie pasowanie”