DO BETLEJEM NIEDALEKO

18.12.2020
DO BETLEJEM NIEDALEKO
Szkoła Podstawowa w Durągu

Boże Narodzenie w tradycji polskiej.

18.12.2020

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu przygotowali prace związane z Bożym Narodzeniem. Do konkursu włączyli się również dorośli służąc pomocą przy organizacji konkursu oraz podczas wykonywania ozdób, za co serdecznie dziękujemy. Na konkurs w Samborowie zawieźliśmy choinki, wieńce, stroiki, bałwanki, piernikowe chatki. Celem konkursu było kultywowanie tradycji, prezentacja uzdolnień plastycznych.  Artystom życzymy powodzenia oraz miejsc na podium!

Klasa 0: Maja Burzycka, Daniel Rogoziński, Hubert Rogoziński, Kamil Spychała

Klasa 2: Lena Kugler, Marek Raduszewski, Zosia Spychała

Klasa 3: Jowita Matuszka

Klasa 4: Weronika Spychała

Klasa 5: Michał Raduszewski, Grzegorz Wiese

Klasa 6: Patrycja Gutferska

Klasa 8: Julia Kugler

Boże Narodzenie w tradycji polskiej.
Szkoła Podstawowa w Durągu

Konkurs „Dziuple i ich mieszkańcy” rozstrzygnięty!

12.12.2020

Konkurs plastyczny rozpoczął się w ubiegłym roku szkolnym. Organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie. Cele konkursu: zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ptaków i ssaków wykorzystujących dziuple, jako miejsce swojego życia, kształtowanie postawy ekologicznej oraz zwrócenie uwagi na ważność dziuplaków w środowisku przyrodniczym. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów.

Konkurs „Dziuple i ich mieszkańcy” rozstrzygnięty!

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

29.11.2020

W dniu 25 listopada 2020 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Niestety, ze względy na pandemię dzieci nie mogły przyjść do przedszkola ze swoim małym lub dużym puchatym przyjacielem. Za to mogliśmy podziwiać zdjęcia dzieci i ich misiów w GALERII: JA I MÓJ MIŚ, oglądać i sięgać po książki z przygotowanej wystawki. Dzieci tańczyły i śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i opowiadań, wykonywały prace plastyczne.  Na koniec otrzymały Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Żołnierze a Covid

28.11.2020

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają służby medyczne, kombatantów i seniorów. Pobierają wymazy, monitorują i zabezpieczają osoby na kwarantannie . Cel: kształtowanie postaw patriotycznych, szerzenie informacji o działalności żołnierzy Wojska Polskiego, rozwijanie zainteresowań plastycznych. Do konkursu swoje prace zgłosili: Daniel i Hubert z klasy 0 oraz Jowita z klasy 3. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia !

Żołnierze a Covid

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 4-5 listopada 2020

28.11.2020

Jak co roku, choć zupełnie w innej formie ze względu na pandemię, obchodziliśmy Święto Postaci z Bajek. Nauczyciel bibliotekarz i wychowawcy uczniów klas 0-3  przygotowali z tej okazji wiele atrakcji czytelniczych: czytanie fragmentów ulubionych książek oraz ilustrowanie ich treści, bajkowe kolorowanki, rozwiązywanie zagadek literackich, których rozwiązaniem były tytuły przyniesionych do sal lekcyjnych książek. Uczniowie klasy pierwszej wykonywali  z warzyw i owoców wybrane przez siebie postaci z bajek. Uatrakcyjnieniem zajęć były wspólne zabawy muzyczno- rytmiczne przy akompaniamencie gitary. Uczniowie mieli także okazję wypożyczyć nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 4-5 listopada 2020

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

28.11.2020

W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” otrzymaliśmy Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów: książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców: „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz materiał pomocniczy: „Kreatywny alfabet”. Uroczyste wręczenie wyprawek naszym pierwszoklasistom odbyło się 3 listopada po wcześniejszej wizycie w bibliotece, zapoznaniu się uczniów z księgozbiorem oraz z zasadami wypożyczania książek oraz funkcjonowania biblioteki (zwłaszcza podczas pandemii).

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK
Szkoła Podstawowa w Durągu

Konkurs plastyczny z okazji Święta Niepodległości Polski pt.” Moja ojczyzna – z miłości do niepodległości” rozstrzygnięty!

28.11.2020

Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia. Artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Cele konkursu:

• kształtowanie postaw patriotycznych

•przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej

• kształtowanie szacunku wobec dokonań bohaterów tamtych dni

• ochrona przed zapomnieniem wydarzeń i ludzi

• promowanie i kształtowanie twórczej postawy wobec sztuki

• doskonalenie umiejętności plastycznych

01.11.2020