Szkoła Podstawowa w Durągu

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „Z ŻOŁNIERZEM POLSKIM W TLE –W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI” III EDYCJA

23.05.2018

23 maja 2018r. odbyła się w naszej szkole III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „Z ŻOŁNIERZEM POLSKIM W TLE –W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Celem konkursu było:

Ciąg dalszy wymiany

20.05.2018

Uczniowie spędzili czas w terminie 13.05.18r.- 19.05.2018r. realizując projekt ekologiczny: „ Żyjemy w zgodzie ze środowiskiem”, śpiewając wspólnie piosenki w języku polskim i niemieckim, układając dialogi o tematyce ekologicznej.  Byli bardzo zainteresowani wykonywaniem instrumentów muzycznych z recyclingu.  Polscy uczniowie uczyli swoich niemieckich partnerów słówek i ich  wymowy w języku polskim .

Ciąg dalszy wymiany

Odnawianie lasu w Nadleśnictwie Olsztynek

17.05.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu oraz uczniowie ze szkoły Joseph-Koning Gymnasium Haltern Nordrhein Westfalien 16.05.2018r. wzięli udział w odnowieniu lasu na terenie Nadleśnictwa Olsztynek. Ze strony polskiej i niemieckiej było po 15 uczniów oraz po 2 opiekunów.

Odnawianie lasu w Nadleśnictwie Olsztynek

Dzień Mamy i Taty w klasie VI

16.05.2018

Uczniowie klasy VI pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przygotowali krótkie wystąpienie związane ze zbliżającym się Świętem Mamy i Taty. 16.05.2018r. rodzice zostali zaproszeni na wspólne spędzenie środowego popołudnia. Młodzież przygotowała wiersze, poczęstunek oraz własnoręcznie wykonane upominki. W spotkaniu uczestniczył również pan Rafał Jarema Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

Dzień Mamy i Taty w klasie VI

Zaczęła się wymiana polsko - niemiecka

14.05.2018

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu od 13.05.2018r. gości piętnastoosobową grupę młodzieży z niemieckiej szkoły Joseph-König Gymnasium  Haltern.

Zaczęła się wymiana polsko - niemiecka

ŚWIĘTA MAJOWE

13.05.2018

Dnia 8 maja 2018r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Majowych. Uczniowie klasy VI pod opieką p. Anny Dobrowolskiej przygotowali krótkie wystąpienie, w którym przypomnieli najważniejsze informacje o ważnych świętach: Święcie Pracy, Dniu Flagi,  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i rocznicy zakończenia II wojny światowej.

ŚWIĘTA MAJOWE

28.04.2018

W dniu 27.04.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu pod opieką nauczycieli porządkowali tereny w okolicy szkoły. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. była walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Podczas zajęć poprzedzających akcję zwrócono szczególną uwagę na ograniczenie odpadów w najbliższej okolicy, na powtórne wykorzystanie plastikowych przedmiotów oraz na ograniczenie użytkowania popularnych reklamówek. Uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przygotowali przedstawienie ekologiczne poruszające problem nadmiernej ilości odpadów w naszym otoczeniu, zachęcali do recyklingu oraz segregacji. Organizatorami Akcji w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu byli: Albin Soboczyński Leśniczy Leśnictwa Durąg, Agnieszka Kocik-Zakrzewska nauczycielka geografii.

Szkoła Podstawowa w Durągu

Gminny Międzyszkolny Turniej „Kocham Cię Polsko”

27.04.2018

Dnia 26 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się Gminny Międzyszkolny Turniej „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było m.in. pogłębienie wiadomości o Polsce, przybliżenie aspektów historycznych, geograficznych, przyrodniczych i kulturowych Polski oraz integracja środowiska Gminy Ostróda w trakcie wspólnej zabawy. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Julia Łyskawa, Julia Kugler, Weronika Car, Iga Muraszko.

Gminny Międzyszkolny Turniej „Kocham Cię Polsko”

NASI GIMNAZJALIŚCI NAJLEPSI!

25.04.2018

24 kwietnia w Samborowie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

NASI GIMNAZJALIŚCI NAJLEPSI!
Szkoła Podstawowa w Durągu

Pierwsza edycja konkursu wojewódzkiego „Ptaki- literackie i fotograficzne impresje”

15.04.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w konkursie fotograficzno- literackim „Ptaki- literackie i fotograficzne impresje”. Naszą szkołę reprezentowały prace wykonane przez Zuzannę Nowak z klasy VII, Wiktorię Spychałę z klasy IIA oraz Annę Gawędę z klasy IIIB. Uczennice miały za zadanie wykonanie albumu przedstawiających różne ptaki z ornitofauny Polski. Komentarzem do każdej fotografii musiał być tekst zaczerpnięty z literatury pięknej (wiersz, fragment prozy lub dramatu), mówiący o ptaku z tej fotografii. Uczennice przygotowując prace konkursowe skorzystały z pomocy pana Albina Soboczyńskiego- leśniczego Leśnictwa Durąg oraz pana Bogdana Brewki- sekretarza, ornitologa Nadleśnictwa Olsztynek Dział Administracyjno- Gospodarczy. Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.