Szkoła Podstawowa w Durągu

Wyjazd do Haltern w ramach obchodów tygodnia europejskiego i 175 rocznicy istnienia szkoły średniej w Haltern.

26.05.2019

175 lecie szkoły średniej w Haltern – ten jubileusz był świętowany od 12 do 18 maja w ramach tygodnia europejskiego. Głównym punktem było święto Europy w Joseph-König Gymnasium w piątek 17 maja od 13.30 do 17.30, prezentacja w Auli w sobotę, 18 maja o 11.00 jak również w sobotę 18   maja duża impreza w hali miejskiej miasta Haltern.

Swoje pozdrowienie dla zaproszonych gości i szkół partnerskich przekazali znamienici goście, m.in. Kierownik referatu oświaty, pan Michael Schweers, burmistrz miasta Haltern, pan Bodo Klimpel, i pani minister Sylvia Löhrmann. Ich przemówienia przeplatane były utworami granymi przez orkiestrę nauczycieli i przy wtórach chóru. Wykonano  „ Odę do radości” z 9. Symfonii Ludwika von Beethovena oraz „ Romans Fis-Dur Op. 28 nr 2” Roberta Schumanna.

Fotorelacja ze Święta Szkoły

24.05.2019
Fotorelacja ze Święta Szkoły

ZAJĘCIA Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

13.05.2019

13 maja 2019 roku  odbyły się w klasie trzeciej  zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli  się jak zadbać o własne bezpieczeństwo podczas wypadków i zdarzeń losowych, jak tamować krwotok z nosa, opatrywać rany i urazy kończyn. Poznali i omówili  wyposażenie apteczki pierwszej pomocy. Dzieci miały także  możliwość poćwiczyć resuscytację krążeniowo- oddechową na fantomie. Zajęcia przeprowadziła P. Dorota Bierć – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

ZAJĘCIA Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

10.05.2019

W dniu 10 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole podróżnika- Pana Jana Witkowskiego. W sposób przystępny i bardzo ciekawy opowiadał uczniom o swoich doświadczeniach podczas podróży w najbardziej odległe zakątki świata. Podczas tej nietypowej lekcji geografii Pan Jan zachęcał uczniów do ciągłego kształcenia się, zdobywania wiedzy i umiejętności językowych, czytania, poznawania świata, rozwijania pasji oraz realizowania swoich marzeń.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
Szkoła Podstawowa w Durągu

Przygotowania do wyjazdu w ramach obchodów tygodnia europejskiego i 175 rocznicy istnienia szkoły średniej w Haltern.

10.05.2019

„175 Jahre Höhere Schule in Haltern“ – dieses Jubiläum wird vom 12. Bis zum 18. Mai mit einer Europawoche gefeiert. Höhepunkte sind ein Europafest im Joseph-König-Gymnasium am Freitag, 17. Mai, von 13.30 bis 17.30 Uhr, ein Festakt in der Aula am Samstag, 18. Mai, um 11 Uhr sowie eine große Festveranstaltung in der Seestadthalle….” Tak donoszą  z Haltern…

Szklarnia - fotorelacja

Szklarnia - fotorelacja

Sadzenie kwiatków - fotorelacja

Sadzenie kwiatków - fotorelacja

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

30.04.2019

Maj to miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami. 1 maja obchodzimy Święto Pracy, 2- Dzień Flagi, 3- rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 8- rocznicę zakończenia II wojny światowej. Ponadto 1 maja tego roku świętowaliśmy 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji 30 kwietna 2019r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel, który rozpoczął się od  wciągnięcia flagi narodowej na maszt i odśpiewania hymnu państwowego. Pan Dyrektor podczas swojego wystąpienia przypomniał zebranym o tych jakże ważnych dla nas Polaków wydarzeniach oraz przypomniał symbolikę polskiej flagi. Biel jest symbolem czystości, lojalności, pokory i szlachetności. Czerwień oznacza miłość, dzielność, żarliwość i poświęcenie. Następnie uczennica klasy 3 gimnazjum zapoznała zgromadzonych z genezą polskiej flagi, która jest jedną z ciekawszych w świecie. Na zakończenie uroczystości stworzyliśmy żywą flagę.

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty - fotorelacja

29.04.2019
Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty - fotorelacja

Światowy Dzień Ziemi

14.04.2019

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Działacze apelują do polityków o podjęcie pilnych działań, a politycy wydają apele do społeczności międzynarodowej, by działać wspólnie i bez opóźnień. Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson.
Uczniowie klasy IV i VII Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przygotowali apel dotyczący zbliżającego się święta. Zaprezentowano wiersze o zagrożonych gatunkach oraz krótką historię akcji. Przygotowano dekoracje tematyczne.

Światowy Dzień Ziemi