Szkoła Podstawowa w Durągu

Kolorowy świat plastyki

18.06.2019

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu również w II półroczu roku szkolnego 2018/2019 odbywały się zajęcia rozwijające talenty „ Kolorowy świat plastyki”. Celem zajęć było rozwijanie zdolności manualnych, rozbudzenie zainteresowań i wrażliwości plastycznych oraz kultywowanie tradycji rękodzielniczych. Młode artystki poznały różne sposoby wykorzystywania dostępnych materiałów, przygotowywały ozdoby i dekoracje tematyczne.  Spotkania zachęcały uczennice do różnorodnych form aktywności poprzez ich samodzielną, twórczą pracę podczas zajęć.

Kolorowy świat plastyki
Szkoła Podstawowa w Durągu

BEZPIECZNI PODCZAS WAKACJI...

14.06.2019

W dniu 13 czerwca 2019 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z mł. asp. Cezarym Paplińskim - funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Celem spotkania było przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa i sposobów uniknięcia zagrożeń podczas zbliżającego się letniego wypoczynku. Policjant omówił z uczniami zasady ruchu drogowego (bezpieczne poruszanie się po drogach: pieszo, rowerem, na rolkach, zapinanie pasów bezpieczeństwa), zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Poruszył temat cyberprzemocy i stosowania przez nieletnich używek. Poinformował o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Pod koniec spotkania funkcjonariusz wręczył uczniom klasy czwartej karty rowerowe.

BEZPIECZNI PODCZAS WAKACJI...
Szkoła Podstawowa w Durągu

Bezpieczna woda - gazetka

14.06.2019
Bezpieczna woda - gazetka
Szkoła Podstawowa w Durągu

Bal klasy ósmej

14.06.2019
Bal klasy ósmej
Szkoła Podstawowa w Durągu

Karty rowerowe w rękach uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu!

13.06.2019

Uczniowie klasy IV na lekcjach techniki przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Zapoznali się z zasadami ruchu drogowego, poznali znaki drogowe pionowe i poziome, nauczyli się jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drogach oraz w jaki sposób przygotować się do jazdy. Następnie chętni uczniowie przystąpili do egzaminu teoretycznego oraz praktycznego. 13 czerwca 2019r. otrzymali karty rowerowe. Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do sprawnego oraz bezpiecznego przebiegu egzaminu serdecznie dziękujemy!

Karty rowerowe w rękach uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu!
Szkoła Podstawowa w Durągu

Uczniowie klasy VII na wycieczce w Toruniu.

12.06.2019

12 czerwca 2019r. uczniowie klasy VII spędzili czas w mieście Mikołaja Kopernika. Zwiedziliśmy katedrę św. Janów- miejsce chrztu wielkiego astronoma, mauzoleum królewny Anny Wazówny w kościele pw. Najświętszej Marii Panny, Ratusz Staromiejski, pomnik i dom Mikołaja Kopernika, Zamek Krzyżacki, mury obronne, Ratusz Staromiejski, Krzywą Wieżę. Odwiedziliśmy Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Podróżników im. Tony,ego Halika oraz wiele innych atrakcji na Toruńskiej Starówce. Zapoznaliśmy się z metodami produkcji lizaków i cukierków w Manufakturze Cukierków. Po całodniowym zwiedzaniu odpoczywaliśmy nad Wisłą na Bulwarze Filadelfijskim.

Uczniowie klasy VII na wycieczce w Toruniu.
Szkoła Podstawowa w Durągu

Szkolna Akademia Przyszłości

09.06.2019

W ramach projektu ,,Szkolna Akademia Przyszłości”-rozwijanie kompetencji kluczowych uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Durągu eksperymentowali w czasie zajęć.

Najbardziej uczniom spodobały się doświadczenia:

 

 

 

1.,,Samopompujący się balon”

2.,,Domowy wulkan”

3,,Bańkowe konstrukcje”i wiele innych

 

Szkolna Akademia Przyszłości
Szkoła Podstawowa w Durągu

OGÓLNOPOLSKA AKCJA : „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. POBIJAMY REKORD W CZYTANIU !

07.06.2019

           W dniu 7 czerwca 2019 roku wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły  uczestniczyli  w ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam, jak czytam”. W jej  ramach uczniowie ze zgłoszonych szkół w całej Polsce w tym samym czasie (o godzinie 10.00 )  czytali  dla przyjemności. . Każdy uczeń miał ze sobą ulubioną książkę, aby czytać ją po cichu wspólnie z innymi uczestnikami happeningu. Biorąc udział w ogólnopolskiej akcji współtworzyliśmy rekord czytania w jednym momencie. Głównym celem przedsięwzięcia od pierwszej edycji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA : „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. POBIJAMY REKORD W CZYTANIU !
Szkoła Podstawowa w Durągu

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

06.06.2019

            Tegoroczny XVII OTCD zorganizowany został przez Fundację pod hasłem: „SPORTOWCY CZYTAJĄ DZIECIM. WYCHOWANIE PRZEZ SPORT I CZYTANIE”. Hasło nawiązuje do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W dniu 6 czerwca w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze dla klas I-III. Najmłodszym bajki („ Mały pokój z książkami”- Eleanor Farjeon ) czytali  nauczyciele wychowania fizycznego a zarazem z zamiłowania sportowcy:

  1. Pan Piotr Garnusz – trener piłki nożnej Akademii Piłkarskiej w Ostródzie,
  2. Pan Łukasz Błażejewski – trener kajakarstwa Klubu Sportowego „Sokół” Ostróda.

Sportowcy odpowiadali na pytania uczniów dotyczące ww. dyscyplin sportu, opowiadali o początkach swojej przygody ze sportem, zachęcali dzieci do czynnego i bezpiecznego  spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, odkrywania swoich pasji i zainteresowań.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
Szkoła Podstawowa w Durągu

Dzień Dziecka w naszej szkole

02.06.2019

W dniu 31 maja 2019 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Wzorem ubiegłego roku postanowiliśmy zaprosić naszych uczniów oraz ich rodziców do wspólnej zabawy. Rodzice nie tylko włączyli się do uczestnictwa w imprezie, ale pomogli nam w jej organizacji, za co im bardzo dziękujemy. Zaproszenie na nasze radosne święto przyjął także pan Grzegorz Kastrau, Zastępca Wójta Gminy Ostróda, który złożył wszystkim dzieciom życzenia. Imprezę zainaugurował Dyrektor Szkoły, pan Rafał Jarema.

I mali, i duzi bawili się wyśmienicie podczas licznych atrakcji i konkurencji przygotowanych przez naszych nauczycieli i pracowników.

Ci, którzy chcieli wykazać się sprawnością, mogli wziąć udział w licznych konkurencjach:

·        Zawody dla uczniów klas I-III i ich rodziców

·        Turniej sportowy

·        Mecz piłki siatkowej Uczniowie vs Nauczyciele

·        Zabawne konkurencje: kręcenie na kiju, zmiana koszulek na czas, bieg w 3-osobowych nartach, wyścig w workach

·        Pokaz tańca i wspólna zumba

·        Gra w gumę

Zadbaliśmy o rozwój edukacyjny naszych podopiecznych, na których czekały:

·        Zagadki matematyczne ( w ramach projektu „Szkolna Akademia Przyszłości”)

·        Zdrapki ortograficzne

·        Eksperymenty w przyczepie edukacyjnej

·        Gry planszowe

·        Pokaz wozu strażackiego

W ramach profilaktyki uzależnień oraz wspierania rodziny zrealizowaliśmy napisany przez naszego pedagoga i zaakceptowany przez panią Ewę Michalak, Pełnomocnika Wójta d.s. Profilaktyki i Uzależnień, projekt „Rodzina na TAK”. Wśród działań objętych programem wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w slalomie w IT goglach i poznać reakcje organizmu po wielu godzinach przed komputerem, a także podjąć próbę strzału do bramki w alko-goglach imitujących stan upojenia alkoholowego. Uczniowie i rodzice otrzymali ulotki informacyjne oraz mogli obejrzeć tablicę ukazującą liczne środki psychoaktywne, których należy się wystrzegać. Uzyskaliśmy także środki na poczęstunek i upominki.

Ci, którzy chcieli zmienić nieco swój wizerunek, mieli okazję skorzystać ze stanowiska malowania twarzy, a każdy głodny został nakarmiony pysznymi kiełbaskami z grilla, przygotowanymi przez mamy naszych uczniów lub otrzymał napoje, owoce i lody.

Podczas podsumowania, zwycięzcy konkurencji dostali dyplomy i nagrody (sponsorowane ze środków projektu „Szkolnej Akademii Przyszłości oraz Małgorzatę i Cezarego Zajda), a każdy uczeń otrzymał drobny upominek.

Sądząc po radosnych nastrojach i głośnym śmiechu dobiegającym zewsząd, dzień ten zdecydowanie można zaliczyć do udanych i wartych powtórzenia.

Dzień Dziecka w naszej szkole