Dumni z dziedzictwa w szkole przyjaznej środowisku

23.04.2017

Uczniowie klasy IIA w ramach działań zmierzających do uzyskania przez naszą szkołę Certyfikatu Szkoły Przyjaznej Środowisku zaangażowali się w propagowanie zdrowej żywności i przygotowanie zdrowych, smacznych przekąsek.

Dumni z dziedzictwa w szkole przyjaznej środowisku

Egzamin Gimnazjalny 2017 - fotorelacja

23.04.2017
Egzamin Gimnazjalny 2017 - fotorelacja

Geologiczne barwy Ziemi.

17.04.2017

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu ponownie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowego XVIII edycji Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro odbywającego się w 2017 roku pod hasłem: GEOLOGIICZNE BARWY ZIIEMII.

Geologiczne barwy Ziemi.
Gimnazjum w Durągu

Wiosenne porządki w królestwie owadów.

17.04.2017

Uczennice z klasy IIB oraz ich koledzy z klasy IB w wiosenny poranek na zajęciach ekologicznych pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej rozpoczęli porządki w domkach dla owadów przygotowanych ubiegłej jesieni.

Wiosenne porządki w królestwie owadów.

KATYŃSKI DĄB PAMIĘCI

12.04.2017

Dnia 11 kwietnia 2017r. w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Pamięci poświęconego porucznikowi Janowi Batożyńskiemu zamordowanemu w Charkowie w 1940r.

KATYŃSKI DĄB PAMIĘCI
Gimnazjum w Durągu

MIEJSKIE OBCHODY UROCZYSTOŚCI KATYŃSKICH 1940-2017R. 77- ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

08.04.2017

Dnia 7 kwietnia 2017r. Dyrektor naszej szkoły p. Rafał Jarema wraz z p. Anną Dobrowolską wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 77- rocznicę zbrodni katyńskiej w ramach Programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”.

Gimnazjum w Durągu

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 7 kwietnia 2017 r.

08.04.2017

Tematem przewodnim kampanii tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest depresja, a jej najważniejszym celem – doprowadzenie do tego, aby we wszystkich krajach świata jak więcej osób cierpiących na depresję szukało pomocy i ją otrzymywało.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 7 kwietnia 2017 r.

Ruch drogowy

05.04.2017

We wtorek 4 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym.

Ruch drogowy
Gimnazjum w Durągu

Konkurs historyczny „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”

05.04.2017

Uczniowie klasy II a pod opieką p. Anny Dobrowolskiej wzięli udział w konkursie historycznym organizowanym w ramach Projektu „Katyń… ocalić od  zapomnienia”  pt. „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”.

Konkurs historyczny „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”

Obrzędowość Świąt Wielkanocnych- Gminny Konkurs Rękodzieła

03.04.2017

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wykonali prace o tematyce wielkanocnej. Do konkursu można było zgłaszać:

Obrzędowość Świąt Wielkanocnych- Gminny Konkurs Rękodzieła