"ASY BEZ KASY"

27.10.2016

Kolejna integracja uczniów kl. IB miała miejsce w Olsztynie. W środę (26 X 2016) pojechaliśmy do kina Helios na komedię "Asy bez kasy". Zmęczeni (ciekawe po czym?), ale zadowoleni wróciliśmy do Ostródy. Wyprawa więc się udała.

J. P.

"ASY BEZ KASY"

Szkolna strona www już ruszyła

23.10.2016

Zapraszamy na naszą nową stronę www.gimnazjumdurag.szkolnastrona.pl

Szkolna strona www już ruszyła

OGNISKO INTEGRACYJNE

03.10.2016

Integracja uczniów klas pierwszych, wychowawców i rodziców miała miejsce w Kątnie. Spotkanie tradycyjnie odbyło się 30 IX i  przy ognisku. Początek nie był łatwy, ale najprostsza zabawa w... chowanego rozluźniła atmosferę. Pieczonych  kiełbasek nikomu nie zabrakło. A humory też dopisywały. Planujemy kolejne spotkania.

OGNISKO INTEGRACYJNE

DOŻYNKI W PIETRZWAŁDZIE

03.10.2016

3 września 2016r. Poczet Sztandarowy Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Ostródzie (Weronika Kuc, Klaudia Kempa, Rafał Nejman) wraz z p. Łukaszem Błażejewskim i dyrektorem szkoły – p. Agnieszką Turulską, wzięli udział w obchodach Gminnego Święta Plonów – Dożynkach w Pietrzwałdzie. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw św. Piotra w Okowach w Pietrzwałdzie, po czym wszyscy uczestnicy przeszli w korowodzie dożynkowym na plac obchodów. Złote plony cieszyły oczy i podniebienia, a całość uświetniały muzyka i artystyczne występy.

DOŻYNKI W PIETRZWAŁDZIE

WYPRAWKA DLA ŻAKA

16.09.2016

16 i 17 wresnia 2016r. członkowie szkolnego "Klubu Ośmiu" młodzieżowego wolontariatu przy Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Ostródzie kolejny raz uczestniczyli w akcji "WYPRAWKA DLA ŻAKA" organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Wolontariusze zbierali do koszy artykuły szkolne oraz pieniądze do puszek. Opiekunowie wraz z wolontariuszami serdecznie dziękują wszystkim klientom sklepu "Stokrotka" przy ul. B. Chrobrego za wsparcie akcji i wielkie serca.

Opiekunki szkolnego wolontariatu:
Elwira Kowalska
Elżbieta Orlikowska

WYPRAWKA DLA ŻAKA
Gimnazjum w Ostródzie

FINAŁ AKCJI "KILOMETRY DOBRBA"

05.06.2016

Ponad 53 tysiące złotych udało się zebrać Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"
w Olsztynie w ramach akcji "Kilometry Dobra". Zebrane pieniądze zostaną przekazane
na rehabilitację dla kilkuset podopiecznych fundacji.

W niedzielę (5 czerwca 2016r.) wolontariusze naszego Gimnazjum: Weronika Kuc, Sandra Kempa, Klaudia Kempa, Iwona Świłło, Karolina Bugowska, Georgios Lazaris wraz
z Elżbietą Orlikowską i Elwirą Kowalską uczestniczyli w pikniku rodzinnym "Wehikuł czasu" z finałem ogólnopolskiej akcji "Kilometry Dobra" w Olsztynie. Pieniądze zamieniane były na złotówki i przyklejane na metrowe paski taśmy klejącej.

Austriacki rekord nie został pobity, ale w Polsce zebrano około 800tyś. zł. Ponad 53tyś. zł zebrano w Olsztynie, co dało czwarte miejsce wśród polskich miast.

W naszej szkolnej akcji zbierało pieniądze 10 wolontariuszy, zebrali:

1.        Iwona Świłło -                174,81zł

2.        Weronika Kuc -               123,94zł

3.        Sandra Kempa -              189,89zł

4.        Klaudia Kempa -             158,06zł

5.        Oliwia Nowakowska -    148,05zł

6.        Maciej Świłło -                134,84zł

7.        Karol Głowacki -            130,64zł

8.        Georgios Lazaris -           125,73zł

9.        Wiktoria Konatowska -   124,89zł

10.    Karolina Bugowska -         122,15zł

Razem:           633,00zł

Chcemy bardzo, bardzo podziękować społeczności szkolnej za wkład złotówkowy w akcji "Kilometry Dobra". To dzięki Wam zostaliśmy wyróżnieni.

Zachęcamy do gromadzenia funduszy na następny rok.

Wolontariusze

FINAŁ AKCJI "KILOMETRY DOBRBA"

KONKURS RECYTATORSKI

20.05.2016

11 maja w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie odbyło się "Spotkanie z poezją". Uczennica naszej szkoły - Wiktoria Konatowska -  wygrała. Tydzień później reprezentowała więc Placówki Oświatowe Gminy Ostróda podczas Eliminacj Rejonowych na zamku w Ostródzie. Tam zajęła III miejsce. W tych eliminacjach wzięła udział również Weronika Kuc. W kategorii poezji śpiewanej otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny, gratulujemy!

KONKURS RECYTATORSKI

WIELKANOC Z PCK

08.04.2016

Od 18 do 20 marca 2016r. w sklepie Stokrotka na ul. Chrobrego wolontariusze naszego Gimnazjum: Klaudia Arciuch, Ewa Swatowska, Klaudia Kempa, Sandra Kempa, Iwona Świłło, Maciej Świłło, Weronika Kuc, Amadeusz Skierman i Cezary Jaros wzięli udział w akcji "Wielkanoc z PCK". Zbierano żywność, słodycze i pieniądze dla potrzebujących dzieci. Akcji przyświecało przesłanie - Darów moc na Wielkanoc.

Elżbieta Orlikowska

WIELKANOC Z PCK
Gimnazjum w Ostródzie

" HiSTORIA ROJA, CZYLI W ZIEMI LEPIEJ SŁYCHAĆ"

08.04.2016

W tym roku szybciej przywitaliśmy wiosnę, bo 18 marca 2016r. Zgodnie z propozycją młodzieży wybraliśmy się do kina na film pt. "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać". Seans wybrany przez uczniów był trudną, ale potrzebną lekcją historii, potrzebną szczególne dziś, gdy o Żołnierzach Wyklętych " historia głucho milczy".

Edyta Kusiak

" HiSTORIA ROJA, CZYLI W ZIEMI LEPIEJ SŁYCHAĆ"

TARGI EDUKACYJNE POWIATU OSTRÓDZKIEGO

22.03.2016

Jak co roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Targach Edukacyjnych Powiatu Ostródzkiego. Odbyły się one 22 marca 2016r. w "Staszicu". Z niemałym zachwytem przyglądaliśmy się parze, która zatańczyła tango. A piosenki o wiośnie, w wykonaniu chóru z ostródzkiego LO, wprowadziły nas w radosny nastrój. Na koniec uczniowie zapoznali się z ofertami edukacyjnymi  przygotowanymi przez ponadgimnzjalne szkoły.

TARGI EDUKACYJNE POWIATU OSTRÓDZKIEGO