Aktualności

Gimnazjum w Ostródzie

"ASY BEZ KASY"

27.10.2016

Kolejna integracja uczniów kl. IB miała miejsce w Olsztynie. W środę (26 X 2016) pojechaliśmy do kina Helios na komedię "Asy bez kasy". Zmęczeni (ciekawe po czym?), ale zadowoleni wróciliśmy do Ostródy. Wyprawa więc się udała.

J. P.

"ASY BEZ KASY"
Gimnazjum w Ostródzie

Szkolna strona www już ruszyła

23.10.2016

Zapraszamy na naszą nową stronę www.gimnazjumdurag.szkolnastrona.pl

Szkolna strona www już ruszyła
Gimnazjum w Ostródzie

OGNISKO INTEGRACYJNE

03.10.2016

Integracja uczniów klas pierwszych, wychowawców i rodziców miała miejsce w Kątnie. Spotkanie tradycyjnie odbyło się 30 IX i  przy ognisku. Początek nie był łatwy, ale najprostsza zabawa w... chowanego rozluźniła atmosferę. Pieczonych  kiełbasek nikomu nie zabrakło. A humory też dopisywały. Planujemy kolejne spotkania.

J.P.

OGNISKO INTEGRACYJNE
Gimnazjum w Ostródzie

DOŻYNKI W PIETRZWAŁDZIE

03.10.2016

                3 września 2016r. Poczet Sztandarowy Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Ostródzie (Weronika Kuc, Klaudia Kempa, Rafał Nejman) wraz z p. Łukaszem Błażejewskim i dyrektorem szkoły – p. Agnieszką Turulską, wzięli udział w obchodach Gminnego Święta Plonów – Dożynkach w Pietrzwałdzie. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw św. Piotra w Okowach w Pietrzwałdzie, po czym wszyscy uczestnicy przeszli w korowodzie dożynkowym na plac obchodów. Złote plony cieszyły oczy i podniebienia, a całość uświetniały muzyka i artystyczne występy.


DOŻYNKI W PIETRZWAŁDZIE
Gimnazjum w Ostródzie

WYPRAWKA DLA ŻAKA

16.09.2016

                16 i 17 wresnia 2016r. członkowie szkolnego "Klubu Ośmiu" młodzieżowego wolontariatu przy Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Ostródzie kolejny raz uczestniczyli w akcji "WYPRAWKA DLA ŻAKA" organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Wolontariusze zbierali do koszy artykuły szkolne oraz pieniądze do puszek. Opiekunowie wraz z wolontariuszami serdecznie dziękują wszystkim klientom sklepu "Stokrotka" przy ul. B. Chrobrego za wsparcie akcji i wielkie serca.


Opiekunki szkolnego wolontariatu:
Elwira Kowalska
Elżbieta Orlikowska 

WYPRAWKA DLA ŻAKA
Gimnazjum w Ostródzie

FINAŁ AKCJI "KILOMETRY DOBRBA"

05.06.2016

Ponad 53 tysiące złotych udało się zebrać Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"
w Olsztynie w ramach akcji "Kilometry Dobra". Zebrane pieniądze zostaną przekazane
na rehabilitację dla kilkuset podopiecznych fundacji.

W niedzielę (5 czerwca 2016r.) wolontariusze naszego Gimnazjum: Weronika Kuc, Sandra Kempa, Klaudia Kempa, Iwona Świłło, Karolina Bugowska, Georgios Lazaris wraz
z Elżbietą Orlikowską i Elwirą Kowalską uczestniczyli w pikniku rodzinnym "Wehikuł czasu" z finałem ogólnopolskiej akcji "Kilometry Dobra" w Olsztynie. Pieniądze zamieniane były na złotówki i przyklejane na metrowe paski taśmy klejącej.

Austriacki rekord nie został pobity, ale w Polsce zebrano około 800tyś. zł. Ponad 53tyś. zł zebrano w Olsztynie, co dało czwarte miejsce wśród polskich miast.

W naszej szkolnej akcji zbierało pieniądze 10 wolontariuszy, zebrali:

1.        Iwona Świłło -                174,81zł

2.        Weronika Kuc -               123,94zł

3.        Sandra Kempa -              189,89zł

4.        Klaudia Kempa -             158,06zł

5.        Oliwia Nowakowska -    148,05zł

6.        Maciej Świłło -                134,84zł

7.        Karol Głowacki -            130,64zł

8.        Georgios Lazaris -           125,73zł

9.        Wiktoria Konatowska -   124,89zł

10.    Karolina Bugowska -         122,15zł

                           Razem:           633,00zł

Chcemy bardzo, bardzo podziękować społeczności szkolnej za wkład złotówkowy w akcji "Kilometry Dobra". To dzięki Wam zostaliśmy wyróżnieni.

Zachęcamy do gromadzenia funduszy na następny rok.

Wolontariusze

 

FINAŁ AKCJI "KILOMETRY DOBRBA"
Gimnazjum w Ostródzie

KONKURS RECYTATORSKI

20.05.2016

11 maja w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie odbyło się "Spotkanie z poezją". Uczennica naszej szkoły - Wiktoria Konatowska -  wygrała. Tydzień później reprezentowała więc Placówki Oświatowe Gminy Ostróda podczas Eliminacj Rejonowych na zamku w Ostródzie. Tam zajęła III miejsce. W tych eliminacjach wzięła udział również Weronika Kuc. W kategorii poezji śpiewanej otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny, gratulujemy!

J.P.

KONKURS RECYTATORSKI
Gimnazjum w Ostródzie

WIELKANOC Z PCK

08.04.2016

Od 18 do 20 marca 2016r. w sklepie Stokrotka na ul. Chrobrego wolontariusze naszego Gimnazjum: Klaudia Arciuch, Ewa Swatowska, Klaudia Kempa, Sandra Kempa, Iwona Świłło, Maciej Świłło, Weronika Kuc, Amadeusz Skierman i Cezary Jaros wzięli udział w akcji "Wielkanoc z PCK". Zbierano żywność, słodycze i pieniądze dla potrzebujących dzieci. Akcji przyświecało przesłanie - Darów moc na Wielkanoc.

Elżbieta Orlikowska

WIELKANOC Z PCK
Gimnazjum w Ostródzie

" HiSTORIA ROJA, CZYLI W ZIEMI LEPIEJ SŁYCHAĆ"

08.04.2016

W tym roku szybciej przywitaliśmy wiosnę, bo 18 marca 2016r. Zgodnie z propozycją młodzieży wybraliśmy się do kina na film pt. "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać". Seans wybrany przez uczniów był trudną, ale potrzebną lekcją historii, potrzebną szczególne dziś, gdy o Żołnierzach Wyklętych " historia głucho milczy".

Edyta Kusiak

" HiSTORIA ROJA, CZYLI W ZIEMI LEPIEJ SŁYCHAĆ"
Gimnazjum w Ostródzie

TARGI EDUKACYJNE POWIATU OSTRÓDZKIEGO

22.03.2016

Jak co roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Targach Edukacyjnych Powiatu Ostródzkiego. Odbyły się one 22 marca 2016r. w "Staszicu". Z niemałym zachwytem przyglądaliśmy się parze, która zatańczyła tango. A piosenki o wiośnie, w wykonaniu chóru z ostródzkiego LO, wprowadziły nas w radosny nastrój. Na koniec uczniowie zapoznali się z ofertami edukacyjnymi  przygotowanymi przez ponadgimnzjalne szkoły.
J.P.

 

TARGI EDUKACYJNE POWIATU OSTRÓDZKIEGO