Głosujmy na Gminę Ostróda

Sport 22.12.2020

Gmina Ostróda  po raz trzeci z rzędu została nominowana  przez Warmińsko - Mazurski Związek Piłki Nożnej w prestiżowej kategorii "Piłkarski Samorząd Roku". Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej gminy, dlatego prosimy Państwa o wsparcie. Dwie poprzednie edycje zakończyły się zwycięstwem naszej gminy i mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. 

 

GŁOSUJ

 

Aby docenić sportowe działania Wójta Bogusława Fijasa należy wejść w zdjęcie i kliknąć "Lubię to", w innym przypadku głos będzie nieważny. Głosujemy do wtorku 19 stycznia, a zwycięzcę poznamy 23.01.2020 r. podczas Piłkarskiej Gali WMZPN online.

 

Gmina Ostróda - jedna z najbardziej piłkarskich gmin w naszym województwie. Na jej terenie siedzibę ma 5 klubów zrzeszonych w WMZPN: „okręgówkowe” Płomień Turznica i Kormoran Zwierzewo, A klasowe LKS Tyrowo i Iskra Smykówko oraz B klasowa Mewa Smykowo. Wójt Bogusław Fijas to prawdziwy pasjonat sportu. W ostatnich latach doprowadził do mniejszej lub większej modernizacji wszystkich boisk piłkarskich na terenie gminy. W 2020 roku gmina rozpoczęła się budowa hali sportowej w Idzbarku, w Tyrowie został zainstalowany automatyczny system nawadniający, a w Turznicy  powstała nowa szatnia dla zawodników. Ponadto przy boisku sportowym w Zwierzewie powstało mini boisko treningowe. Oprócz infrastruktury Gmina Ostróda dba również o bieżące funkcjonowanie klubów poprzez dotowanie drużyn seniorskich i młodzieżowych. Jest głównym, a czasami nawet jedynym sponsorem.