Susza - można składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych!

29.06.2018

W związku z wystąpieniem suszy rolniczej informujemy o możliwości  składania wniosków celem oszacowania szkód. Wnioski można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 w Sekretariacie (I piętro, pok. 202) oraz w Referacie Rolnictwa i Gospodarki Przestrzennej (II piętro, pok. 308) Urzędu Gminy Ostróda.

Wszelkich informacji na temat wniosków suszowych udzielamy pod nr tel. (89 )676-07-84.

Wniosek do pobrania

Susza - można składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych!

Pomagamy Nikoli (piknik rodzinny, tańsze bilety na ORF, koncerty)

27.06.2018

Nikola jest uczennicą piątej klasy jednej z ostródzkich szkół podstawowych. Interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną i siatkówką. Niestety od kilku miesięcy walczy z rakiem kości. Nikola potrzebuje stałego, specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji. Pomóżmy Nikoli wrócić do zdrowia i udajmy się 1 lipca na nabrzeże Jez. Drwęckiego na piknik rodzinny i koncert Ostre Dzianie#2 do amfiteatru.
W czasie koncertu oraz wcześniej od godz. 12:00 będą sprzedawane bilety w promocyjnej cenie na Ostróda Reggae Festiwal dla mieszkańców Ostródy i Gminy Ostróda. Cena takiego biletu to 160 zł. Z każdego sprzedanego biletu 5 zł przeznaczone zostanie również na leczenie Nikoli.

Pomagamy Nikoli (piknik rodzinny, tańsze bilety na ORF, koncerty)

Zapraszamy na Arena Festival film & music

25.06.2018

Arena Festival film & music to najmłodszy festiwal muzyki filmowej w Polsce. Jego pierwsza edycja w 2017 roku spotkała się z dobrym odbiorem wśród publiczności. W tym roku druga edycja imprezy odbędzie się w dniach 29, 30 czerwca i 1 lipca w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie.

Zapraszamy na Arena Festival film & music

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym

24.06.2018

W miniony weekend na terenie gminy i miasta Ostróda odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Dwudniowa impreza sprowadziła najlepszych kolarzy w Polsce, ale także kibiców. Było to kolarskie święto na terenie miasta i gminy Ostródy. Pogoda, mimo iż próbowała przeszkodzić, nie pokrzyżowała planów organizatorów i kibiców. Ci drudzy tłumnie dopingowali zawodników w strefie startu oraz na trasie Mistrzostw. Każdy, kto miał przyjemność przejeżdżać przez miejscowości znajdujące się na trasie mógł podziwiać niesamowicie przystrojone Lichtajny, Brzydowo i Ornowo. Mieszkańcom gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za obecność i doping, a miejscowym jednostkom OSP za zabezpieczenie trasy rajdu.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Brzydowie

19.06.2018

W Brzydowie odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Brzydowie. Po mszy przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Brzydowie został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali przybyłym podczas uroczystości.

Uroczystość w Brzydowie była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Brzydowie

Podpisanie umowy ”Inwestycje w odnawialne źródła energii w Gminie Ostróda”

18.06.2018

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania pod nazwą ”Inwestycje w odnawialne źródła energii w Gminie Ostróda”. Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego została  firma JANPOL Sp. z o.o. Koszt zadania inwestycyjnego to: 493 312,36 zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020 wyniesie aż 419 315,51 zł.

Podpisanie umowy ”Inwestycje w odnawialne źródła energii w Gminie Ostróda”

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Idzbarku.

15.06.2018

W Idzbarku odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Idzbarku. Po mszy przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Idzbarku został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali przybyłym podczas uroczystości.

Uroczystość w Idzbarku była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Idzbarku.

Utrudnienia w ruchu podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

15.06.2018

W dniach 23-24 czerwca w związku z organizacją Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym nastąpią utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia w ruchu podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym