Zapraszamy na bezpłatne zajęcia fitness

20.09.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas zaprasza wszystkich mieszkańców na kolejny, 6-ty już sezon bezpłatnych zajęć fitness w Gminie Ostróda. Zajęcia realizowane będą od 26 września bieżącego roku. O ewentualnych zmianach w grafiku (miejscowości, terminy) na bieżąco informował będzie instruktor. Prosimy o zabranie ze sobą mat treningowych i wody.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia fitness

Zapraszamy! Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie – 29 września 2019 r.

18.09.2019

Koncerty, targi, kiermasze oraz ziemniaki na sto sposobów. To wszystko odbędzie się  w niedzielę 29 września br. w Kraplewie, można będzie smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można będzie zobaczyć podczas XII edycji Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie występ Zespołu LOMBARD. Ponadto w tym roku wydarzeniem towarzyszącym będą Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego. Wstęp wolny!

Wydarzenie zostało wpisane w wieloletni Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zapraszamy! Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie – 29 września 2019 r.

Dofinansowanie na fotowoltaikę

18.09.2019

Nabór wniosków o dofinansowanie budowy instalacji OZE dla rolników.

Dofinansowanie na fotowoltaikę

Retransmisja XII Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 18.09.2019 r. godz. 10.00

Retransmisja XII Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 18.09.2019 r. godz. 10.00

Konkurs - Smakowity produkt lokalny

14.09.2019

Aktywni mieszkańcy naszej Gminy z Durąga Napromu i Brzydowa zdominowali konkurs na  „IV Smakowity produkt lokalny”- nawiązujący do smaków Warmii i Mazur organizowany przez Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki z siedzibą w Łukcie. W konkursie brały udział  organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, osoby indywidualne, dzieci oraz restauratorzy, których terenem działania są gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Krainy Drwęcy i Pasłęki, tj. Dąbrówno, Grunwald, Jonkowo, Łukta, Miłakowo, Morąg, Ostróda, Świątki. Konkurencja odbywała się w następujących kategoriach: zupy, dania mączne, dania główne, ciasta, dania wegetariańskie, dania małego kucharza. Przy ocenie potraw pod uwagę brane były następujące kryteria: smak, dobór składników, estetyka zaprezentowania potrawy i powiązanie z kuchnią regionu. Oceny dokonało profesjonalne jury, którego przewodniczącym był telewizyjny mistrz sztuki kulinarnej - Karol Okrasa. Poniżej prezentujemy miejsca jakie zajęli w poszczególnych kategoriach przedstawiciele naszej gminy:

Konkurs - Smakowity produkt lokalny

Retransmisja XI Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 13.09.2019 r. godz. 9.00

13.09.2019

Retransmisja XI Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 13.09.2019 r. godz. 9.00

Dożynki Gminy Ostróda 2019 – czyli tradycyjnie, kolorowo, smacznie i wesoło!

07.09.2019

W miniony weekend Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw. Tegorocznym gospodarzem Gminnego Święta Plonów była miejscowość Reszki. Podsumowanie całorocznego trudu lokalnych rolników przyciągnęło do Reszek wielu gości. Gminne Święto Rolników zostało zorganizowane w ramach  bezzwrotnego wsparcia finansowego ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Dożynki Gminy Ostróda 2019 – czyli tradycyjnie, kolorowo, smacznie i wesoło!

KGW „LUBA” Z LUBAJN NA 1 MIEJSCU W KONKURSIE „BITWA REGIONÓW 2019”

07.09.2019

Podczas XXVI Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa” w Olsztynie odbył się konkurs kulinarny skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów 2019”. Koła Gospodyń Wiejskich miały za zadanie przygotować tradycyjną dla danego regionu potrawę. Organizatorem konkursu był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. Do drugiego etapu – Półfinału Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów” z terenu gminy Ostróda zakwalifikowały się następujące koła gospodyń:
•             Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” w Lubajnach,
•             Koło Gospodyń Wiejskich w Pietrzwałdzie.

KGW „LUBA” Z LUBAJN NA 1 MIEJSCU W KONKURSIE „BITWA REGIONÓW 2019”

Komunikat Wójta Gminy Ostróda

06.09.2019
Informuję, że od dnia 9 września 2019 r. firma PTO Lipnicki sp. z o.o.  sp.j. uruchamia dwie nowe linie autobusowe