Premiera teledysku nagranego w Gminie Ostróda

14.05.2021

Dzisiaj rano w Dzień Dobry TVN miała miejsce premiera nowej piosenki Antka Smykiewicza „Nie pieprz, nie sól”. Teledysk został nagrany na terenie gminy Ostróda: w Glaznotach, w Samborowie oraz w Starych Jabłonkach w Hotelu Anders. Dziękujemy za miłą i owocną współpracę.

Premiera teledysku nagranego w Gminie Ostróda

Letni Bieg Sasinów - ZAPRASZAMY

14.05.2021

Zapraszamy na Letni Bieg Sasinów „Dylewski Kwalifikator”, który odbędzie się 23 maja 2021 r. o godz. 900 na Wzgórzach Dylewskich (start: Stara Szkoła Wysoka Wieś 27, 14-100 Ostróda). Wydarzenie przeprowadzone zostanie z zachowaniem reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Bieg  odbędzie się się na dwóch dystansach: 14km oraz „kwalifikator” 23km.. Trasa będzie wymagająca  i przebiegać będzie przez malownicze Wzgórza Dylewskie.

Letni Bieg Sasinów - ZAPRASZAMY

Program stypendiów pomostowych 2021/2022

Program stypendiów pomostowych 2021/2022
Gmina

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący obszarów wysokiego ryzyka wprowadzenia i rozprzestrzenienia się wirusów wysoce zjadliwej grypy ptaków na terytorium Polski

Komunikaty 2021-04-27

W świetle art. 3 decyzji wykonawczej Komisji (UE) 2018/1136 z dnia 10 sierpnia 2018 r. w sprawie środków zmniejszających ryzyko i wzmocnionych środków bezpieczeństwa biologicznego oraz systemów wczesnego wykrywania w związku z ryzykiem stwarzanym przez dzikie ptactwo w odniesieniu do przenoszenia wirusów wysoce zjadliwej grypy ptaków na drób, po zasięgnięciu opinii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu obszarów wysokiego ryzyka wprowadzenia i rozprzestrzenienia się wirusów wysoce zjadliwej grypy ptaków na terytorium Polski

Miedzynarodowy Dzień Strażaka

04.05.2021

Z okazji Dnia Świętego Floriana wszystkim członkom OSP oraz funkcjonariuszom PSP składam szczególne podziękowania za codzienne poświęcenie i bezinteresowną służbę w ochronie mienia i życia ludzkiego. Życzę bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwego powrotu z akcji ratowniczo – gaśniczych. Dziękuję za Waszą niewyczerpaną siłę i wytrwałość.

Z wyrazami szacunku i uznania
Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas

Miedzynarodowy Dzień Strażaka
Gmina

Transmisja XXXIII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 29 kwietnia 2020 r. godz. 10:00

29.04.2021

Gmina

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy, a wizytę w urzędzie umawiaj na podatki.gov.pl

23.04.2021
e-Urząd Skarbowy
Jest budowany etapami do września 2022 r. Już teraz masz dostęp m.in. do zeznań podatkowych w usłudze Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Masz możliwość płatności online na rzecz organów skarbowych, zobaczysz  historię płatności. Możesz również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie złożysz w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań. Swoje sprawy załatwiaj z każdego miejsca 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Wizyta w urzędzie skarbowym
W sytuacjach, gdy nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i chcesz osobiście  udać  się do urzędu skarbowego, umów się i zarezerwuj termin i godzinę swojej wizyty.  Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Szybko i komfortowo załatwisz sprawę, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

21.04.2021
W Urzędzie Gminy Ostróda przy ul. Jana III Sobieskiego 1 w Ostródzie dla mieszkańców gminy przygotowane jest stanowisko do samospisu internetowego. #liczysiękażdy

Termin samospisu umówić należy telefonicznie:
89 676 07 95 – Karolina Rybarkiewicz
89 676 07 50 – Iwona Horodyłowska