ATRAKCYJNE DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ W GMINIE OSTRÓDA!

08.08.2017

Cisza, spokój, urokliwe zakątki, kontakt z naturą, to tylko niektóre korzyści płynące z zamieszkania w Gminie Ostróda. Oferujemy atrakcyjne działki budowlane w miejscowości Międzylesie.

ATRAKCYJNE DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ W GMINIE OSTRÓDA!

XXII Ogólnopolski festiwal Muzyki Tanecznej za nami!

31.07.2017

28 i 29 lipca w Ostródzie odbył się XXII Festiwal Muzyki Tanecznej. Na koncerty ponad 200 wykonawców przybyło ok. 50 tys. fanów z całej Polski.

XXII Ogólnopolski festiwal Muzyki Tanecznej za nami!

Plener artystyczny w Glaznotach na Wzgórzach Dylewskich

13.07.2017

Wzgórza Dylewskie są ważnym elementem strategii rozwoju Gminy Ostróda. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas  wspiera wszelkie działania promujące ten atrakcyjny teren i jest otwarty na rozmaite kreatywne inicjatywy. W dniach 3-13 lipca 2017 r. przy wiejskim kościele gotyckim w Glaznotach odbył się plener artystyczny. Złożyły się na to dwa wydarzenia: plener malarski i plener rzeźby w kamieniu. W przedsięwzięciu wzięło udział 15 malarzy z Iławy, Ostródy i Olsztyna oraz 7 rzeźbiarzy z Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Wieliczki. Wydarzenie zorganizowano w ramach długofalowego projektu „Centrum Kultury Pamięci w Glaznotach”. Plener to kontynuacja działań, w ramach których we wrześniu 2015 r. społecznościom lokalnym zamieszkującym miejscowości Wzgórz Dylewskich udostępniono kamienny Krąg Wspólnoty Kultur.

Plener artystyczny w Glaznotach na Wzgórzach Dylewskich

Rodzinny Piknik w Zwierzewie

09.07.2017

Sobotni Rodzinny Piknik w Zwierzewie połączony z otwarciem plaży na długo pozostanie w pamięci uczestników. Moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów zaspokoiła chyba wszystkich uczestników sobotniej imprezy.

Rodzinny Piknik w Zwierzewie

Szkolenia dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w ramach projektu

01.07.2017

Zakończono cykl szkoleniowy dla nauczycieli w ramach projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI, którego celem było wyposażenie nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i w umiejętności prowadzenia procesu nauczania opartego na metodzie eksperymentu.

Cykl szkoleniowy obejmował cztery dwudniowe zjazdy. W szkoleniu udział wzięli wszyscy nauczyciele matematyki i przyrody ze szkół objętych projektem (SP w Zwierzewie, Brzydowie, Szyldaku i Tyrowie), w sumie 12 osób.

Szkolenia dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w ramach projektu

GRUNT ROLNY NA SPRZEDAŻ

30.06.2017

Wójt Gminy Ostróda ogłasza I przetarg ustny ograniczony na sprzedaż prawa własności części nieruchomości gruntowej położonej w obrębie Naprom, oznaczonej jako dz. ew. Nr 205, o pow. 1,0100 ha.

GRUNT ROLNY NA SPRZEDAŻ

JUBILEUSZ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

28.06.2017

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 2 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo Henryka i Jan Sobolewscy z Nastajek oraz Państwo Jadwiga i Eugeniusz Cytruk z Lubajn zostały odznaczone w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

JUBILEUSZ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

Zapraszamy do Zwierzewa na Rodzinny Piknik - Sobota nad Szelągiem!

27.06.2017

8 lipca zapraszamy na Piknik Rodzinny - Sobota nad Szelągiem, który odbędzie się w dawnej "Rybaczówce w Zwierzewie". W programie przewidziane są liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, m. in.: pokazy Grupy Specjalnej Płetwonurków RP oraz OSP Gminy Ostróda, warsztaty oraz konkurs wyplatania wianków, konkursy oraz smaczne jedzenie. Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy do Zwierzewa na Rodzinny Piknik - Sobota nad Szelągiem!

Informacja o zmianie przepisów dotyczących usuwania drzew przez osoby fizyczne

09.06.2017

Zmiana przepisów dotyczących usuwania drzew przez osoby fizyczne, na cele nie związane z działalnością gospodarczą. Zmiana obowiązuje od 17 czerwca 2017 r.

Informacja o zmianie przepisów dotyczących usuwania drzew przez osoby fizyczne