Informacja o zmianie przepisów dotyczących usuwania drzew przez osoby fizyczne

09.06.2017

Zmiana przepisów dotyczących usuwania drzew przez osoby fizyczne, na cele nie związane z działalnością gospodarczą. Zmiana obowiązuje od 17 czerwca 2017 r.

Informacja o zmianie przepisów dotyczących usuwania drzew przez osoby fizyczne
Gmina

Pożar w Nastajkach. Prośba o wsparcie i pomoc dla rodzin poszkodowanych!!!!

08.06.2017

Cztery rodziny straciły dach nad głową. W miejscowości Nastajki w nocy z 6 na 7 czerwca br. wybuchł pożar budynku wielorodzinnego.

Prosimy o wsparcie dla poszkodowanych rodzin
 i wpłacanie darowizn na konto depozytowe z dopiskiem Nastajki:

nr konta: 32 8300 0009 0000 1925 2000 0060

Pożar w Nastajkach. Prośba o wsparcie i pomoc dla rodzin poszkodowanych!!!!
Gmina

Absolutny rekord frekwencji podczas Rajdu Rowerowego Dylewska Góra - Rodzina na TAK -

20.05.2017

Za nami  XVII już edycja Rajdu Rowerowego Dylewska Góra. W tym roku dopisała pogoda, a przede wszystkim frekwencja. Na starcie nad jeziorem Sajmino stanęło blisko 800 rowerzystów. Na trasę wyruszył cały peleton Tour de Gmina Ostróda- od najmłodszych po najstarszych, z kraju jak również z zagranicy. Byli i młodsi i starsi, doświadczeni i nowicjusze. Uczestnicy mieli ok. 23 kilometry  do pokonania w drodze na szczyt najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur. Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.

Gmina

RAJD ROWEROWY DYLEWSKA GÓRA 20 maja 2017r. - start godz. 11:00 - ZAPRASZAMY!

12.05.2017

Zapraszamy na XVII Rajd Rowerowy Dylewska Góra pn. „Rodzina na TAK”!!! Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W poprzednich edycjach rajdu udział wzięło ponad 700 rowerzystów. Rajd Rowerowy „Dylewska Góra” stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego. Zaproście przyjaciół i razem przyjedźcie do Gminy Ostródy.

W celu sprawnej i szybkiej rejestracji rowerzystów zachęcamy do wypełnienia internetowego formularza zgłoszeniowego,
który znajduje się na stronie internetowej

www.superczas.pl/dylewskagora

RAJD ROWEROWY DYLEWSKA GÓRA 20 maja 2017r. - start godz. 11:00 - ZAPRASZAMY!

11.05.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas odwiedził parę małżeńską z terenu Gminy Ostróda Państwa Halinę i Jana Lamparskich ze Smykówka, która została odznaczona  przez Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu Prezydenta medale zostały wręczone przez Wójta Gminy Ostróda. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Sukcesy młodzieży z Gminy Ostróda

10.05.2017

W Centrum Kultury w Ostródzie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Święto poezji”. Gminę Ostróda reprezentowali laueraci eliminacji gminnych, które odbyły się w GCK-B Samborowo 28 kwietnia 2017 r.

Sukcesy młodzieży z Gminy Ostróda

28.04.2017

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Ostróda Nr 28/2017 z dnia 24 marca 2017 r.

w dniu 2 maja 2017 r. Urząd Gminy Ostróda będzie nieczynny.

Wprowadza się dodatkowy dzień pracy dla pracowników
Urzędu Gminy Ostróda – sobota, 20 maja 2017 r.

W dniu 20 maja 2017 r. Urząd Gminy Ostróda będzie czynny w godz. 730 – 1530.

28.04.2017

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo Anna i Bronisław Jędrychowscy z Samborowa,  Państwo Danuta i Eugeniusz Oziero z Samborowa oraz Państwo Danuta i Klaus Sonnack z Zajączek zostały odznaczone w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Gmina

RAJD ROWEROWY DYLEWSKA GÓRA 20 maja 2017r.

24.04.2017

RUSZYŁY ZAPISY na XVI Rajd Rowerowy Dylewska Góra pn. „Rodzina na TAK”!!! Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W poprzednich edycjach rajdu udział wzięło ponad 600 rowerzystów. Rajd Rowerowy „Dylewska Góra” stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego. Zaproście przyjaciół i razem przyjedźcie do gminy Ostródy. Serdecznie zapraszamy.

który znajduje się na stronie internetowej

www.superczas.pl/dylewskagora

RAJD ROWEROWY DYLEWSKA GÓRA 20 maja 2017r.