Gmina

Spotkanie informacyjne na temat Programu „Czyste Powietrze” w Gminnym Punkcie konsultacyjno-informacyjnym

23.07.2021
W dniu dzisiejszym w godzinach między 9.00 a 13.00 przed budynkiem Urzędu Gminy Ostróda, przy ul. Jana III Sobieskiego 1 w Ostródzie odbyło się spotkanie informacyjne na temat Programu „Czyste Powietrze”. Jest to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródła ciepała i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Wójt Gminy Ostróda zaprasza mieszkańców na szczepienia przeciw COVID19

21.07.2021

Wójt Gminy Ostróda zaprasza mieszkańców na szczepienia przeciw COVID19. Harmonogram szczepień jest widoczny na dołączonym plakacie. Wybór punktu, w której świetlicy wiejskiej w danej miejscowości chcielibyśmy się zaszczepić jest dowolny. Proszę pamiętać o dokumencie tożsamości. Do wyboru będą dwie szczepionki: Johnson & Johnson jednodawkowa oraz Pfizer, która wymaga podania drugiej dawki przypominającej w odstępie co najmniej miesięcznym. Szczepienie dotyczy młodzieży od 16 roku życia i dorosłych.

Wójt Gminy Ostróda zaprasza mieszkańców na szczepienia przeciw COVID19

OSP Samborowo z nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym i remizą

19.07.2021

Ochotnicza Straż Pożarna w Samborowie w 2020 roku otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy oraz zakończyła rozbudowę remizy OSP. Z powody pandemii nie było możliwości zorganizowania oficjalnych uroczystości przekazania samochodu i otwarcia remizy. W ubiegłą sobotę odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz otwarcia remizy. Przekazany samochód podwyższa możliwości działań ratowniczych jednostki OSP Samborowo a rozbudowana remiza umożliwia prawidłowe przechowywanie sprzętu ratowniczego. Zakup samochodu udało się zrealizować dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - 330 000,00 zł., Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie - 130 000,00 zł ,Gmina Ostróda - 320 000,00 zł. Środki własne OSP Samborowo 9 000,00 zł  Całkowita wartość zadania wyniosła 789 000,00 zł. Koszt rozbudowy remizy wyniósł prawie 170 000,00 zł który w większości poniosła Gmina Ostróda. Zadanie wsparł Urząd Marszałkowski w Olsztynie kwotą 40 000,00 zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie 15 000,00 zł.

OSP Samborowo z nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym i remizą
Gmina

Pamięci Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów na Kresach wschodnich 1939 - 1947

19.07.2021

W ramach uroczystości w Brzydowie w dniu 10 lipca 2021 r. związanych z odsłonięciem tablicy pamiątkowej w hołdzie pamięci Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów (OUN i UPA) na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w latach 1939 – 1947 Gmina Ostróda przygotowała film:

Gmina

Otwarcie gminnego punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”

15.07.2021

W związku z powstaniem w naszym urzędzie punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”, serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Ostróda na spotkanie informacyjne na temat Programu, które odbędzie się w piątek 23 lipca  2021 r. w godzinach między 9.00 a 13.00przed budynkiem Urzędu Gminy Ostróda,przy ul. Jana III Sobieskiego 1 w Ostródzie. Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje na temat warunków Programu, a także umówić się na wypełnianie wniosku o dofinansowanie. Punkt konsultacyjno-informacyjny czynny jest we wtorki, środy i czwartki w godz. 8.00-15.00 w pokoju nr 110. Konsultacje indywidualne odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym pod numerem: 89 676 07 09.
Gmina

Gmina Ostróda i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie zapraszają na II Mazurskie Pieczenie Chleba w rocznicę Bitwy pod Krechowcami.

15.07.2021

Tu możesz się spisać. #liczysiękażdy

09.07.2021
W Urzędzie Gminy Ostróda można dokonać samospisu internetowego. Zapewniamy pomoc przy spisie.

Tu możesz się spisać. #liczysiękażdy

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

06.07.2021

Zapraszamy do gminy Ostróda na  uroczystości związane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej w hołdzie pamięci Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów (OUN i UPA) na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w latach 1939 – 1947.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Złoty Jubileusz Księdza Zbigniewa Reichelta

04.07.2021

W 50 ROCZNICĘ ORDYNACJI ks. Zbigniewa Reichelta odbyło się dziękczynne nabożeństwo w Kościele Ewangelicko – Metodystycznym w Lipowie. Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Złoty Jubileusz Księdza Zbigniewa Reichelta

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie

03.07.2021

Za nami XX już edycja Rajdu Rowerowego na Wzgórza Dylewskie. W tym roku pomimo nieprzychylnej prognozy pogody na starcie przy Sajmino Family House stanęło blisko 250 rowerzystów. Na trasę wyruszył peleton Tour de Gmina Ostróda- od najmłodszych po najstarszych. Byli i młodsi i starsi, doświadczeni i nowicjusze. Uczestnicy mieli ok. 23 kilometry do pokonania w drodze na szczyt najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur. Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie