I GMINNY KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ DYNIĘ

27.09.2022

Gmina Ostróda zaprasza do udziału w

„I GMINNYM KONKURSIE NA NAJWIĘKSZĄ DYNIĘ”.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 października 2022 r.

I GMINNY KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ DYNIĘ

27.09.2022

Dyrektor i Producent Festiwalu Piotr Kolaj przekazał na ręce Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa podziękowania za wsparcie 21. edycji Ostróda Reggae Festival 2022.

Transmisja LIV Sesji Rady Gminy Ostróda

26.09.2022
Transmisja LIV Sesji Rady Gminy Ostróda

XIV Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

25.09.2022
Gotowanie „na żywo”, bezpłatne degustacje i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji XIV Mazurskiego Dnia Ziemniaka, który w niedzielę odbył się na terenie "Dworu Kraplewo" w Kraplewie. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia były koncerty Zespołu MEJK oraz RACISOVA. Ponadto o oprawę artystyczną zadbał Zespół „Piątka z Plusem”.  Wydarzenie zrealizowane zostało przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie "Kalendarz imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego 2022 r."
XIV Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

PKO Bieg Charytatywny

24.09.2022
PKO Bieg Charytatywny na stadionie lekkoatletycznym w Ostródzie. Zebrane środki zostaną przekazane na cel charytatywny, którym jest wsparcie psychiatrii i psychologii.
PKO Bieg Charytatywny
Gmina

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 26 września 2022 r. o godz. 14:00 odbędzie się LIV Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023

Gmina Ostróda przekazała dla Strażaków z Ukrainy samochód pożarniczy

23.09.2022
Biorąc pod uwagę trudną sytuację na Ukrainie i potrzeby z tym związane Gmina Ostróda przekazała dla Strażaków z Ukrainy samochód pożarniczy, który do tej pory służył w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Smykówku. W dzisiejsze przedpołudnie spod remizy OSP w Smykówku w drogę w kierunku ukraińskiej granicy wyruszy star. Samochód ciężarowy, który wiele lat służył druhom z gminy Ostróda jedzie właśnie na granicę polsko-ukraińską w Medyce. Tam zostanie przekazany strażakom z miasta Sambor w Obwodzie Lwowskim.
Gmina Ostróda przekazała dla Strażaków z Ukrainy samochód pożarniczy

Odbiór inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej

23.09.2022

Poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski, Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Kierozalski oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonali oficjalnego odbioru robót zadań pn. „Remont drogi w m. Grabin – dz. nr 14/34” oraz „Remont drogi w m. Szafranki – dz. nr 265”.

Odbiór inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 w gminie Ostróda

17.09.2022

W sobotę, w ramach 30. polskiej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa na terenie gminy Ostróda odbyły się warsztaty terenowe „Lubajny-Zwierzewo – skrajobrazowanie czyli powrót do dobra wspólnego. Spacer poznawczy i warsztaty planistyczne dla wszystkich”.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 w gminie Ostróda

Sołtys Sołectwa Wałdowo

16.09.2022

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Januszem Sadowskim podczas LIII Sesji Rady Gminy Ostróda podziękował Pani Marii Sosnowskiej pełniącej od 2008 r. funkcję Sołtysa Sołectwa Wałdowo za wieloletnią pracę na rzecz gminy Ostróda i lokalnej społeczności. Nowym Sołtysem Sołectwa Wałdowo został Pan Sławomir Bachanek.

Sołtys Sołectwa Wałdowo