Gmina

Zapraszamy! Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie – 30 września 2018 r. godz. 13:20

17.09.2018

Ziemniaki na sto sposobów. Smacznie i zdrowo. To wszystko odbędzie się  w niedzielę 30 września br. w Kraplewie, można będzie smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można będzie zobaczyć podczas XI edycji Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie występ Zespołu CHŁOPCY Z PLACU BRONI. Wstęp wolny!

Wydarzenie zostało wpisane w wieloletni Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gmina

Stoisko Gminy Ostróda najlepsze na Dożynkach Wojewódzkich!

16.09.2018

W Olsztynku odbyły się Dożynki Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Gminę Ostróda reprezentowali: Sołectwo Pietrzwałd ze stoiskiem wiejskim (zwycięzcy konkursu na najciekawsze stoisko wiejskie podczas Dożynek Gminnych Smykówko 2018) oraz Sołectwo Lubajny z pięknym wieńcem dożynkowym (zwycięzcy konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas Dożynek Gminnych Smykówko 2018).

Stałym punktem dożynek powiatowych jest konkurs na najciekawsze stoisko oraz najładniejszy wieniec dożynkowy. Według ocen komisji to właśnie stoisko Gminy Ostróda z Sołectwa Pietrzwałd było tym najładniejszym, zaś wieniec Gminy Ostróda z Sołectwa Lubajny otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Stoisko Gminy Ostróda najlepsze na Dożynkach Wojewódzkich!

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Zwierzewie

12.09.2018

W Zwierzewie odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą na sali gminastycznej Szkoły Podstawowej w Zwierzewie. Po mszy przed budynkiem Szkoły Podstawowej wZwierzewie został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali przybyłym podczas uroczystości.

Uroczystość w Zwierzewie była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Zwierzewie

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego

10.09.2018

Zapraszamy do gminy Ostróda na wrześniowe uroczystości związane z 100.rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego
Gmina

Dożynki Gminy Ostróda 2018 – czyli tradycyjnie, kolorowo, smacznie i wesoło!

08.09.2018

W miniony weekend Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw.

Tegorocznym gospodarzem Gminnego Święta Plonów była miejscowość Smykówko.

Gmina Ostróda zajmuje teren o powierzchni ponad 400 km2, gdzie 21 tysięcy hektarów zajmują użytki rolne, zatem jednym z głównych źródeł utrzymania mieszkańców jest rolnictwo. Jestem pełen podziwu dla naszych rolników, bo dają sobie radę, nawet w ekstremalnie trudnych warunkach – mówi Bogusław Fijas, Wójt Gminy Ostróda. Na terenie gminy Ostróda jest ponad 1300 gospodarstw rolniczych. Największe indywidualne gospodarstwo w gminie Ostróda zajmuje powierzchnię ponad 700 ha.

Dziś dożynki są świętem dobrze wypełnionego obowiązku. Przybrały one inny charakter, ale nadal traktuje się je bardzo poważnie i gorliwie się do nich przykłada, darząc szacunkiem każdy zebrany kłos i ziarno. W tym roku Gminne Święto Plonów zagościło w Smykówku.

Dożynki Gminy Ostróda 2018 – czyli tradycyjnie, kolorowo, smacznie i wesoło!
Gmina

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2018!

07.09.2018

W drugą sobotę września odbędzie się święto plonów w Gminie Ostróda. Tegorocznym gospodarzem corocznej imprezy będzie miejscowość Smykówko. Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej wsi. Gminne Święto Plonów rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele w Smykówku, po której odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Podczas imprezy plenerowej będą miały miejsce liczne koncerty i występy m.in. Zespołów Wokalnych z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie oraz Zespołu Folkowego NaRok.

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2018!

Dożynki Sołeckie Lubajny - Zwierzewo 2018

25.08.2018

W sobotę odbyły się Dożynki  Sołeckie Zwierzewo – Lubajny 2018. Święto Plonów rozpoczęła Msza Święta Dożynkowa w Kościele pw. Świętego Benedykta w Lubajnach. Festyn dożynkowy odbył się na placu rekreacyjnym przy kąpielisku nad Jeziorem Szeląg Wielki w Zwierzewie. Moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów zaspokoiła chyba wszystkich uczestników sobotniej imprezy. W programie festynu znalazły się występy, liczne konkurencje sportowo – rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło pogody, dobrych humorów, atrakcji i smacznego jedzenia.

Dożynki Sołeckie Lubajny - Zwierzewo 2018