Kampania pn. Zdrowe lato

Kampania pn. Zdrowe lato

Podpisaie umów na realizację zadań w Turznicy, Starych Jabłonkach i Durągu

11.07.2019

W Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem i Członkiem Zarządu Województwa Sylwią Jaskulską podpisali umowy na realizację zadań w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” i „Małych Grantów Sołeckich Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Na podpisaniu umów obecni byli również sołtysi: Starych Jabłonek – Helena Boniecka, Turznicy – Grażyna Ostas oraz Durąga – Mariusz Ignatjuk. W ramach pozyskanych środków finansowych realizowane będą następujące zadania:

Podpisaie umów na realizację zadań w Turznicy, Starych Jabłonkach i Durągu

Dofinansowanie dla GCK-B w Samborowie

04.07.2019

Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie Marta Żeberek oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kraina Drwęcy i Pasłęki Wanda Łaszkowska podpisały umowę o powierzenie grantu w zakresie: rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej na realizację projektu pn. Głosem na taśmę- przebudowa budynku i adaptacja pomieszczeń GCK-B w Samborowie w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Całkowita wartość projektu to 45 575,00zł., w tym współfinansowanie ze środków UE w kwocie: 28 999,00zł.

Dofinansowanie dla GCK-B w Samborowie

Zapraszamy!

04.07.2019

Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas zapraszają 12 lipca oraz 16 sierpnia br. na kolejną edycję kampanii pn. "Zdrowe lato". Miejsce spotkań - parking Urzędu Gminy Ostróda (ul. Jana III Sobieskiego 1 w Ostródzie). Startujemy w godz. 13:00 - 17:00. W programie m.in.: pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego oraz medycznego; zabawy z animatorem, konkursy z nagrodami; wata cukrowa oraz naturalne przekąski; pakiet badań profilaktycznych; instruktaż pierwszej pomocy z udziałem PCK; zajęcia fitness oraz porady dietetyka. Więcej informacji na plakacie.

Zapraszamy!

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym

30.06.2019

Na terenie gminy i miasta Ostróda odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Dwudniowa impreza sprowadziła najlepszych kolarzy w Polsce, ale także kibiców. Było to kolarskie święto na terenie miasta i gminy Ostródy. Pogoda, mimo iż próbowała przeszkodzić, nie pokrzyżowała planów organizatorów i kibiców. Ci drudzy tłumnie dopingowali zawodników w strefie startu oraz na trasie Mistrzostw. Każdy, kto miał przyjemność przejeżdżać przez miejscowości znajdujące się na trasie mógł podziwiać niesamowicie przystrojone Lichtajny, Brzydowo i Ornowo. Mieszkańcom gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za obecność i doping, a miejscowym jednostkom OSP za zabezpieczenie trasy rajdu.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym

UTRUDNIENIA W RUCHU

27.06.2019

W najbliższy weekend ( 29 - 30.06.2019) na terenie gminy i miasta Ostródy odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. W związku z tym wydarzeniem przewidywane są utrudnienia w ruchu na trasie wy. Za wszelkie niedogodności w imieniu Głównego Organizatora Mistrzostw Polski przepraszamy.

UTRUDNIENIA W RUCHU
Gmina

Konferencja prasowa Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej World Beach Events Stare Jabłonki

27.06.2019

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej już wkrótce. Od 2 do 7 lipca na czterech boiskach przygotowanych na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej World Beach Events Stare Jabłonki. Poza emocjami sportowymi na kibiców będą czekały liczne atrakcje i wspaniała zabawa. Rodzinny piknik przygotowuje Warmiolandia Miasto Dzieci. Ponadto zbierane będą fundusze na rzecz podopiecznych Fundacja "Przyszłość dla Dzieci". Będzie również możliwość zobaczyć wielu znanych szefów kuchni w akcji w ramach projektu Restauracja z Klasą. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU - WSTĘP WOLNY!

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda

25.06.2019

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się IX sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023, podczas której rozpatrzony został Raport o stanie Gminy Ostróda za 2018 r., a także Rada Gminy Ostróda udzieliła Wójtowi Gminy absolutorium w związku z zatwierdzeniem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2018 r.

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda
Gmina

Retransmisja IX Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 25 czerwca 2019 r., godz. 8.30

24.06.2019

Gmina

Turznica i Stare Jabłonki w programie „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”

24.06.2019

W ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla 2019” dofinansowanie otrzymają dwa sołectwa z terenu Gminy Ostróda - Turznica i Stare Jabłonki.

Turznica i Stare Jabłonki w programie „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”