Aktualności

Gmina

Zapraszamy do odkrycia smaków regionu warmińsko-mazurskiego na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories

12.10.2017

Tasty Stories, czyli opowiedziane smakiem w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie to nowy, unikatowy projekt kulinarny zainspirowany ludźmi i ich historiami, którzy z pasją tworzą i kreują smaki. Weekend 20-22 października br. w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie w Wysokiej Wsi,  jest zaproszeniem do odkrywania smaków regionu warmińsko-mazurskiego. Przewodnikiem po regionie będzie Łukasz Wojtas Szef Kuchni Restauracji Romantyczna w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Podczas tej podróży kulinarnej spotkamy niezwykłych ludzi – m.in. młynarzy, rybaków oraz producentów owczych serów i doskonałej wołowiny z obszaru objętego programem Natura 2000, jak również posłuchamy historii opowiedzianych smakiem „TASTY STORIES”.  Partnerem wydarzenia jest Gmina Ostróda. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zapraszamy do odkrycia smaków regionu warmińsko-mazurskiego na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories
Gmina

Tłumy gości na Mazurskim Dniu Ziemniaka w Kraplewie

01.10.2017

Ziemniaki na sto sposobów. Smacznie i zdrowo. To wszystko było w niedzielę w Kraplewie, można było smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można było zobaczyć podczas jubileuszowej edycji X Mazurskiego Dnia Ziemniaka, która została wpisana w wieloletni Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Tłumy gości na Mazurskim Dniu Ziemniaka w Kraplewie
Gmina

Miejsce warte uwagi

30.09.2017

Europejskie Dni Dziedzictwa narodziły się w Hiszpanii. Miały one być kontynuacją zainicjowanych rok wcześniej w 1984 roku Dni Otwartych Zabytków we Francji. Wówczas pierwszy raz bezpłatnie udostępniono zwiedzającym obiekty do których dostęp wcześniej był ograniczony. W Polsce w woj.W-M również wytypowano miejsce do wspólnego spotkania. Glaznoty.. I to właśnie w Gminie Ostróda w “Centrum Kultury Pamięci w Glaznotach. Powrót do Kręgu Wspólnoty Kultur”  miało miejsce podsumowanie lipcowego pleneru artystycznego, malarskiego i rzeźby w kamieniu. Podczas spotkania powołana został także Rada Kręgu Wspólnoty Kultur. Ponadto odbyła się promocja książki “Muzeum krajobrazów Wzgórz Dylewskich”. Spotkanie wzbogaciła oprawa muzyczna w postaci minikoncertu we wnętrzu gotyckiego kościoła wiejskiego.

Miejsce warte uwagi
Gmina

Uwaga! Od poniedziałku rozpoczynają się bezpłatne zajęcia fitness!

28.09.2017

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Ostróda  na darmowe zajęcia fitness w Gminie Ostróda. Zajęcia rozpoczną się począwszy od 2 pażdziernika 2017 r.. Prosimy zabrać ze sobą maty do treningu.

Uwaga! Od poniedziałku rozpoczynają się bezpłatne zajęcia fitness!
Gmina

X Mazurski Dzień Ziemniaka - 1 października 2017r.

20.09.2017

Gotowanie „na żywo”, bezpłatne degustacje  i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji X Mazurskiego Dnia Ziemniaka, który w niedzielę 1 października odbędzie się w Kraplewie. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie koncert włoskiego wokalisty MARCO BOCCHINO.  Ponadto o oprawę artystyczną zadbają zespoły wokalne z GCK-B Samborowo, zespół SMASH oraz DJ Kostya. Impreza jest jednym z wydarzeń wpisanych w wieloletni „Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

X Mazurski Dzień Ziemniaka - 1 października 2017r.
Gmina

Wieniec Gminy Ostróda wygrał na Dożynkach Powiatowych

17.09.2017

W niedziele w Ostródzie miały miejsce Dożynki Powiatu Ostródzkiego. Gminę Ostróda reprezentowali: Sołectwo Samborowo ze stoiskiem wiejskim (zwycięzcy konkursu na najciekawsze stoisko wiejskie podczas Dożynek Gminnych Idzbark 2017), Sołectwo Pietrzwałd z pięknym wieńcem dożynkowym (zwycięzcy konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas Dożynek Gminnych Idzbark 2017) oraz zespół wokalny z GCKB Samborowo „Piątka z Plusem”.

Stałym punktem dożynek powiatowych jest konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku o to zaszczytne miano ubiegało się 7 wieńców z poszczególnych gmin.  Według ocen komisji to właśnie wieniec Gminy Ostróda z Sołectwa Pietrzwałd był tym najładniejszym. Serdecznie gratulujemy!

Wieniec Gminy Ostróda wygrał na Dożynkach Powiatowych
Gmina

Gmina Ostróda reprezentowała Woj. Warmińsko-Mazurskie na Dożynkach Prezydenckich

17.09.2017

Najpiękniejszy wieniec województwa warmińsko-mazurskiego - dzieło Sołectwa Lubajny z Gminy Ostróda reprezentował nasz region na Dożynkach Prezydenckich w Spale, które odbyły się w miniony weekend. Jednym z najważniejszych punktów programu uroczystości dożynkowych był konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. W konkursie udział wzięło szesnaście wieńców, a Województwo Warmińsko-Mazurskie reprezentowała Grupa Wieńcowa z Gminy Ostróda – Sołectwo Lubajny z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem na czele, który przyjechał do Spały, aby wesprzeć mieszkańców w tak ważnym wydarzeniu.

Gmina Ostróda reprezentowała Woj. Warmińsko-Mazurskie na Dożynkach Prezydenckich
Gmina

Będzie więcej miejsc parkingowych

15.09.2017

Wychodząc naprzeciw sygnałom od klientów urzędu aktualnie trwa modernizacja parkingu przy budynku Urzędu Gminy Ostróda. W ramach zadania  zostaną wygospodarowane dodatkowe miejsca parkingowe dla mieszkańców. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do poprawy jakości usług świadczonych przez Urząd Gminy Ostróda.

Będzie więcej miejsc parkingowych
Gmina

Dożynki Gminy Ostróda 2017 – czyli kolorowo, wesoło i smacznie!

09.09.2017

W miniony weekend Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw.
Tegorocznym gospodarzem Gminnego Święta Plonów była miejscowość Idzbark.

Na terenie gminy Ostróda jest ponad 1300 gospodarstw rolniczych o powierzchni ponad 1 ha. Kołem zamachowym gminnej gospodarki rolnej są najwięksi rolnicy, którzy gospodarują na powierzchniach od 50 ha wzwyż. Największe indywidualne gospodarstwo w gminie Ostróda zajmuje powierzchnię ponad 700 ha. A rolników posiadających gospodarstwa powyżej 100 ha jest na terenie gminy Ostróda 28. Tyleż samo jest gospodarstw o powierzchni od 50 do 100 ha.

Dożynki Gminy Ostróda 2017 – czyli kolorowo, wesoło i smacznie!