Gmina

Centrum Aktywności Lokalnej w Lubajnach już otwarte!

17.11.2019

W Lubajnach miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej. Uroczystość poprzedziła msza święta, której przewodniczył Metropolita Warmiński Arcybiskup Józef Górzyński. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Radna Gminy Ostróda Anna Lewandowska. Obiekt będzie służyć mieszkańcom jako miejsce do realizowania projektów społecznych. Świetlica już podczas otwarcia tętniła życiem. Zorganizowano tam konkurs kulinarny „Mazurski obiad” , w którym udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ostróda.

Centrum Aktywności Lokalnej w Lubajnach już otwarte!

Wizyta u Pary Prezydenckiej laureatów konkursu Bitwa Regionów

14.11.2019

Koło Gospodyń "LUBA" z Lubajn wraz z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem reprezentowało gminę Ostróda na spotkaniu z Parą Prezydencką w Warszawie. Gospodynie zostały przyjęte  w wyniku wygranej w ogólnopolskim konkursie kulinarnym pn. "Smaki Regionów". Dzisiejsza wizyta w Pałacu Prezydenckim pozwoliła Paniom z koła gospodyń zaprezentować roladę „Luba Mazurska”.

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym reprezentacje kół gospodyń wiejskich przygotowują regionalną potrawę według własnej receptury i z rodzimych produktów. Nagrodzone dania zostały przygotowane przez KGW w Gorzykowie (woj. wielkopolskie), KGW w Kłaninie „Ach te baby!” (woj. zachodniopomorskie) oraz KGW „Luba” w Lubajnach (woj. warmińsko-mazurskie).

Link do artykułu na stronie www.prezydent.pl dot. spotkania Pary Prezydenckiej z laureatami konkursu Bitwa Regionów  w dniu 14.11.2019 r.

Wizyta u Pary Prezydenckiej laureatów konkursu Bitwa Regionów
Gmina

Retransmisja XVI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 13 listopada 2019 r. godz. 15:00

13.11.2019

05.11.2019

Zapraszamy na Gminne Obchody Święta Niepodległości 8 listopada 2019r. godz. 12.00  w Samborowie.

Dzieci z przedszkola odwiedziły Urząd Gminy Ostróda

30.10.2019

Wójt Gminy Ostróda każdego dnia przyjmuje wielu gości i interesantów. Tym razem z wizytą pojawili się wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach. Zwiedzili niemal wszystkie pomieszczenia w urzędzie gminy, spotkali się z pracownikami, zadawali mnóstwo pytań, ale radość ze spotkania z Wójtem była największa. Pozdrawiamy najmłodszych mieszkańców gminy.

Dzieci z przedszkola odwiedziły Urząd Gminy Ostróda
Gmina

Retransmisja XV Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 30 października 2019 r. godz. 9:00

30.10.2019

Apel Ku Czci Pomordowanych

29.10.2019

W Zawadach Małych odbył się uroczysty Apel ku czci pomordowanych jeńców. W styczniu 1945 roku hitlerowcy rozstrzelali w pobliskim lesie 120 więźniów konwojowanych z obozu koncentracyjnego w Działdowie. Na cmentarzu w Zawadach Małych znajduje się pomnik i obelisk, upamiętniający ofiary tego straszliwego mordu. W tegorocznej uroczystości udział wzięły rodziny pomordowanych więźniów, liczni zaproszeni goście, a także poczty sztandarowe związków kombatanckich, placówek oświatowych oraz ochotniczych straży pożarnych. Na zakończenie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach zaprezentowali patriotyczny program artystyczny.

Apel Ku Czci Pomordowanych

Zmiana kursów autobusów podmiejskich w gminie Ostróda

28.10.2019

Według informacji umieszczonych na stronie www.lipnicki.pl informujemy, że od dnia 04.11.2019 r. zmianie ulega kursowanie autobusów podmiejskich w gminie Ostróda. Zostanie uruchomiona również nowa linia autobusowa na trasie Ostróda (Jana Pawła II) – Glaznoty przez Ornowo, Brzydowo, Kraplewo, Dziadyk, Ryn, Bednarki, Pietrzwałd, Wysoka Wieś, Klonowo, Wygoda. W miejsce dotychczas funkcjonujących linii Warlity – Ostrowin oraz Samborowo – Zwierzewo zostaje utworzona linia Zwierzewo – Ostrowin przez Ostródę.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.lipnicki.pl.

Zmiana kursów autobusów podmiejskich w gminie Ostróda