Gmina Ostróda druga w 58 Finale Turnieju Tenisa Stołowego WMZ LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn

Sport 09.04.2017

Tegoroczny finałowy turniej LZS o Puchar TVP3 Olsztyn odbył się 8 kwietnia  w Działdowie. Jedna ze sztandarowych imprez mniejszych środowisk nadal budzi duże emocje, a fakt powierzenia jej miejscowemu Dekorglassowi był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Gospodarze przygotowali się znakomicie pod względem sportowym, a także organizacyjnym w czym mają duże doświadczenie. Na podium nie mogło zabraknąć reprezentantów Gminy Ostróda, którzy zespołowo zajęli II miejsce w województwie!

Działdowski finał poprzedzono wielostopniowymi eliminacjami i to jest atut tej imprezy, że może w niej wystąpić każdy. W sobotę spotkali się jednak najlepsi – 51 kobiet/dziewcząt i 48 mężczyzn/chłopców z 25 Gmin. W klasyfikacji zespołowej bezkonkurencyjni okazali się pingpongiści Dekorglassu, którzy zwłaszcza w młodszych kategoriach potwierdzili, że praca z narybkiem w tym środowisku przynosi konkretne efekty. Na podium znaleźli się także reprezentanci Ostródy i Lubawy, a tuż za nimi Iława. W tych gminach tenis stołowy w wydaniu masowym funkcjonuje znakomicie poprzez organizowanie cyklów Grand Prix i lig tenisa stołowego. Turniej WMZ LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn jest kwintesencją i podsumowaniem tych działań, a zwycięstwa mają dużą prestiżową wartość.

Miejsca - indywidualne zawodników/czek Gminnego Zrzeszenia LZS W Ostródzie:

Kobiety:

Kategoria IV (1998/77)

VI miejsce  Patrycja Kucharczyk

miejsca VII-VIII Agnieszka Ślazińska, Marzena Dias

Kategoria V (1977/1962)

III miejsce Małgorzata Wawrowska

Kategoria VI (1961 i starsze)

I miejsce  Helena Wnuk

III miejsce  Irena Lipka

IV miejsce Helena Pawlak

V miejsce Teresa Szłykowicz