Gmina Ostróda druga w Wojewódzkich Halowych Igrzyskach Samorządowych o „Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego”

Sport 25.03.2017

Reprezentacja Gminy Ostróda na czele z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem wzięła udział w Wojewódzkich Halowych Igrzyskach Samorządowych o „Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego”, których celem było: propagowanie aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców wsi, integracja samorządów lokalnych oraz popularyzacja kultury fizycznej wśród radnych i pracowników administracji samorządowej.

Gospodarzem imprezy w tym roku była Nidzica. Wśród tegorocznych konkurencji, w których zawodnicy musieli wykazać się dobrą kondycją, znalazł się slalom sprawnościowy, rzuty lotką do tarczy, strzelanie piłką do bramki, przeciąganie liny, czy podnoszenie odważnika. Zawodnicy grali również w szachy, warcaby oraz sportowego brydża. Uczestnikami igrzysk mogli być mieszkańcy gminy, jak również pracownicy zatrudnieni przez samorząd gminny. Reprezentacja Gminy Ostróda zdobyła 6 medali, a w końcowej klasyfikacji zajęła drugie miejsce wyprzedzając 13 innych gmin.

Medaliści Igrzysk:
Artur Wiśniewski 3 – krotny złoty medalista halowych i letnich Igrzysk; odważnik +75 kg i przeciągane liny z ekipą; Emilia Goszczycka, Ewa Piotrowicz, Andrzej Szulc i Kamil Dorosz.

Medal złoty: Małgorzata Wawrowska – tenis stołowy i Aleksandra Wierzbowska – szachy.

Medal srebrny: Mariola Fijas – Trójbój Kadry Samorządowej.

Medal brązowy: Krzysztof Opaliński – szachy.

Miejsce IV; Sztafeta rodzinna –Lucyna, Bartek i Janusz Sadowscy,  Bogusław Fijas i Witold Bojar - Trójbój Kadry Samorządowej. Jonasz Całka - odważnik  75 kg.

Pozostali Reprezentanci zdobywali punkty na miejscach V –XII.

Jak na wszystkich Igrzyskach najwięcej emocji dostarczyła konkurencja w przeciąganiu liny, w której od lat jesteśmy niepokonani!