I miejsce Gminy Ostróda w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich

Sport 02.09.2018

Na strzelnicy KS Garda odbyły się Samorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W zawodach wystartowało 15 drużyn, w tym dwie reprezentacje Gminy Ostróda. Nasza pierwsza drużyna w składzie: Robert Horodyłowski, Paweł Fijas, Marcin Ługiewicz "wystrzelała" Mistrzostwo Województwa, minimalnie wyprzedzając Gminę Orneta i Gminę Iława!

Zawodnicy musieli zmierzyć się w dwóch konkurencjach. Pierwszą stanowiło strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu (glock) z postawy stojącej z odległości 25 metrów. W drugiej konkurencji zawodnikom przyszło strzelać do tarczy z karabinu centralnego zapłonu (kałasznikow) z odległości 50 metrów. Nasza turniejowa jedynka bardzo dobrze poradziła sobie w obu zadaniach i zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Gmina Ostróda II zajęła 13 miejsce. W składzie zespołu znaleźli się: Karol Hładyszewski, Janusz Michniewicz i Janusz Wawrzonkowski.

Ponadto prowadzona była klasyfikacja indywiduwalna. Aż siedmiu zawodników uzyskało maksymalną ilość punktów z kałasznikowa i do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka. Wśród strzelających znalazł się reprezentant Gminy Ostróda, Paweł Fijas, który ostatecznie zajął 4 miejsce. Gratulacje!

Po zakończonych zmaganiach drużyny i zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Naszym drużynom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów!