Gmina Ostróda na II miejscu w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich

Sport 19.09.2020

Na strzelnicy KS Garda odbyły się Samorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W zawodach wystartowało 14 drużyn, w tym dwie reprezentacje Gminy Ostróda. Nasza pierwsza drużyna w składzie: Robert Horodyłowski, Paweł Fijas, Mateusz Szcześniak "wystrzelała" wicemistrzostwo województwa. Zwyciężyła Gmina Biskupiec Pomorski, a podium uzupełniła reprezentacja Gminy Lubawa I.

Zawodnicy musieli zmierzyć się w dwóch konkurencjach. Pierwszą stanowiło strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu (glock) z postawy stojącej z odległości 25 metrów. W drugiej konkurencji zawodnikom przyszło strzelać do tarczy z karabinu centralnego zapłonu (kałasznikow) z odległości 50 metrów. Nasza turniejowa jedynka bardzo dobrze poradziła sobie w obu zadaniach i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Gmina Ostróda II zajęła 13 miejsce. W składzie zespołu znaleźli się: Janusz Wawrzonkowski, Edward Cichorek, Paweł Puklicki

Po zakończonych zmaganiach drużyny i zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.