Gmina Ostróda najlepsza na Litwie!

Gmina 05.09.2017

W miniony weekend delegacja z Gminy Ostróda gościła w rejonie partnerskim Silute na Litwie. Nasi przedstawiciele oprócz spotkania z władzami miasta oraz przedstawicielami innych rejonów partnerskich (m. in. z Turcji, Łotwy, Kołobrzegu i Niemiec) brali udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Gotowania Zupy Rybnej, w których to nasza drużyna Gminy okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce.

W sobotnim konkursie startowało 47 ekip, a wśród nich Gmina Ostróda. Każda drużyna miała za zadanie przygotować 50 litrów zupy rybnej co było nie lada wyzwaniem.

Spośród wszystkich startujących, to właśnie zupa naszej drużyny okazała się być tą najlepszą.

Pogoda nie rozpieszczała, cały dzień uczestnikom i gościom plany próbował pokrzyżować silny deszcz, jednak koniec końców nie przeszkodził temu, aby w porcie litewskiego Silute zjawiło się setki odwiedzających gości, chcących podziwiać zmagania kucharzy, a następnie próbować to, co przygotowano.