Gmina Ostróda Piłkarskim Samorządem Roku 2019!

Sport 14.12.2019

Podczas II Piłkarskiej Gali Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zostały ogłoszone wyniki głosowania w kategorii "Piłkarski Samorząd Roku". Przez 12 dni możliwość oddania głosu na swoją kandydaturę mieli internauci poprzez Facebooka. Kolejnymi etapami było przyznanie punktów przez Kapitułę Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz kluby piłkarskie z naszego województwa.  Mimo silnej konkurencji Gmina Ostróda okazała się najlepsza drugi rok z rzędu! Nagrodę odebrał Wójt Bogusław Fijas. 

 

Jest tylko jedna różnica w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy Gmina Ostróda w pojedynkę triumfowała w tej kategorii. Podczas drugiej Gali WMZPN były trzy równorzędne nagrody w kategorii Piłkarski Samorząd Roku. Obok Gminy Ostróda takie same statuetki odebrali przedstawiciele Miasta Elbląg i Gminy Iława.

 

Ponadto w kategorii "Postać Roku A-klasy" bezapelacyjnie zwyciężył Stanisław Kaliszewski, prezes Iskry Smykówko. Prezes Kaliszewski od kilkudziesięciu lat jest związany z klubem, dba o bieżące potrzeby klubu i z sukcesami prowadzi drużynę. W maju tego roku Iskra Smykówko obchodziła 50 - lecie istnienia, a miesiąc później cieszyła się z awansu do A- klasy! 

 

Nominowana w kategorii "Młodzieżowiec Roku" była mieszkanka Samborowa, Oliwia Czarnecka. Młoda Piłkarska we wrześniu zadebiutowała w reprezentacji Polski U-15 kobiet, zdobywając nawet bramkę z reprezentacją Czech. Niestety Oliwii nie udało się zwyciężyć, ale otrzymała wyróżnienie na tle zawodników, którzy występują w zawodowych klubach. 

 

Oprócz poznania zwycięzców przedstawiciele WMZPN wręczyli oficjalne Certyfikaty PZPN dla klubów, które przystąpiły do programu certyfikacji szkółek piłkarskich. Wśród wyróżnionych znalazł się LKS Płomień Turznica, który jako jeden z 28 klubów z województwa i jeden z 692 klubów z całej Polski, bez względu na kolor gwiazdki otrzymał prestiżowy Certyfikat PZPN na poziomie brązowym! Certyfikacją objęty został oddział U-11 - U-12. Cały proces certyfikacji przeprowadził trener drużyny Łukasz Sadowski. 

 

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów!