Gmina Ostróda podczas Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc

Gmina 27.07.2020

Z wielotygodniowym opóźnieniem wystartowała Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc. Najsilniejszy w gminie Ostróda Artur Wiśniewski Sołtys Sołectwa Wirwajdy nowy sezon zaczął od trzeciego miejsca. W kategorii Masters powojował też Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Blisko 200 kilogramów uniesionych nad klatką piersiową było przepustką na podium podczas 1. rundy Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc. Pierwsze w tym roku zawody lokalnych siłaczy odbyły się w urokliwej scenerii jeziora Wigry w Węgorzewie.

Na plaży ośrodka Piękny Brzeg dobrze rywalizację 2020 rozpoczął Artur Wiśniewski z Wirwajd. Startujący w kategorii wagowej do 125 kg siłacz z gminy Ostróda sezon rozpoczął rekordem życiowym. Zakończył rywalizację z wynikiem 192,5 kg, co dało mu III miejsce na podium.

- Jestem zadowolony z tego startu, bo życiówka na początku sezonu dobrze wróży na przyszłość - powiedział Artur Wiśniewski. - Popracuję nad tym, żeby podczas finału, którego gospodarzem i organizatorem będzie Gmina Ostróda 30 sierpnia br. poprawić ten wynik.

Na plaży w Węgorzewie do rywalizacji w kategorii Masters 56+ stanął Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda. I podobnie jak Artur Wiśniewski sezon rozpoczął od ustanowienia rekordu życiowego. "Podbił" sztangę o wadze 80 kg, co dało mu 4. miejsce w inauguracyjnych zawodach.

źródło: www.ostroda.wm.pl