Inwestycje unijne 04.11.2011

Gmina Ostróda pozyskała dofinansowanie do udziału w programie budowy boisk „Moje boisko - Orlik 2012” w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013. 3 listopada br. w Olsztynie została podpisana umowa o dofinansowanie trwającej już  budowy kompleksu sportowego w Samborowie w ramach Programu ,,Moje boisko Orlik 2012".

Będzie to pierwszy taki obiekt na terenie naszej gminy. Zostanie wybudowany nieopodal Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w miejscowości Samborowo. Realizacja tej inwestycji pozwoli na prowadzenie zajęć sportowych dla uczniów oraz imprez sportowo-rekreacyjnych dla całej gminy. Boisko stanie się  miejscem aktywności sportowej, która wypełni czas dzieci, młodzieży, ale i dorosłych nie tylko z Samborowa, ale z terenu całej gminy. W skład kompleksu wejdą: boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30m x 62m;  boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej o wym. 19,1m x 32,1m  oraz budynek sanitarno – szatniowy. W ramach inwestycji zostaną wykonane także przyłącza infrastruktury technicznej oraz dojścia i dojazdy do obiektu.