Gminna Gala I Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Oświata 15.03.2019

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie miała miejsce Gminna Gala I Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda. Na uroczystą Galę przybyli nominowani wolontariusze – uczniowie dziewięciu szkół podstawowych wraz z rodzicami i opiekunami oraz zaproszeni goście. Otwarcia Gali dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w wolontariat za ich pracę i wysiłek wkładany każdego dnia w niesienie pomocy innym.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu przez przewodniczącego jury, Pana Grzegorza Kastrau. Laureatką I Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda została uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tyrowie Zuzanna Wiśniewska. W gronie Ośmiu Wspaniałych znaleźli się także: Paulina Dobkiewicz z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie, Wiktor Faltynowski ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku, Zuzanna Zdziebłowska ze Szkoły Podstawowej w Brzydowie, Dominika Sobierajska ze Szkoły Podstawowej w Zwierzewie, Wiktoria Wiktorowicz ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego   w Lipowie, Gabriela Kuliś ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego  w Idzbarku, Wiktoria Butrymowicz ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

Jury dodatkowo przyznało dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Julia Ługiewicz oraz Marta Wilbrandt  z Zespołu  Szkolno - Przedszkolnego w Pietrzwałdzie. Wszyscy nominowani zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami  i nagrodami książkowymi.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy Gali zaśpiewali Hymn Młodych Wspaniałych - „Zmieniaj świat na tak”.  Całej uroczystości przyświecała idea, że tak naprawdę nawet drobne gesty miłości i oddania dla innych zapalają w Alei Gwiazd kolejne światło nadziei, które nie zgaśnie, dopóki serca ludzi będą otwarte i szczerze gotowe do pomagania innym.

Oprawę artystyczną Gali pod hasłem „W stronę gwiazd” przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie pod kierunkiem opiekuna Klubu 8 p. Katarzyny Mikołajczyk. O oprawę graficzną zadbała p. Joanna Krasowska.