Gminna Gala II Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Oświata 10.06.2020

W Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyła się  uroczysta gala finałowa drugiej edycji Gminnego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście  oraz opiekunowie szkolnych kół  „OŚMIU WSPANIAŁYCH” wraz z uczniami. Najważniejsi w tym dniu byli wolontariusze - osoby, które  poświęcają swój czas na niesienie pomocy innym. Wśród nominowanych znalazły się: Wiktoria Pastuszek z Szyldaka, Martyna Połocka  ze Zwierzewa, Aleksandra Galińska z Lipowa, Julia Marszelewska z Pietrzwałdu, Kinga Kowalska z  Idzbarka, Alicja Skwarnecka z Brzydowa, Michalina Kulesza  z Samborowa, Oliwia Włodarczyk z Tyrowa.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu przez przewodniczącego jury, Grzegorza Kastraua Zastępcę Wójta Gminy Ostróda. Laureatką II Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda została Michalina Kulesza. Statuetkę wręczyła jej Zuzanna Wiśniewska, Laureatka I Edycji Konkursu. Na zakończenie uczennica Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Tyrowie,  Patrycja Wiśniewska, zaśpiewała „Hymn Ośmiu Wspaniałych”.