GMINNA GALA IV EDYCJI SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH” GMINY OSTRÓDA

Oświata 03.06.2022

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie miała miejsce niezwykła uroczystość. Po raz czwarty w Gminie Ostróda uhonorowano wolontariuszy – uczniów gminnych szkół. Przy wielkim wsparciu władz samorządowych – Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa i Kierownika Referatu Oświaty Gminy Ostróda Ewy Malinowskiej oraz przy współpracy z Warmińsko – Mazurskim Liderem Młodzieżowego Wolontariatu Jolantą Dakowską zorganizowane zostały eliminacje IV Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda.

Na uroczystą Galę przybyli uczniowie dziewięciu szkół podstawowych wraz z dyrektorami i opiekunami. Wśród nich było siedmiu nominowanych. Galę swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Zastępca Wójta Grzegorz Kastrau, Kierownik Referatu Oświaty Ewa Malinowska, Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi  Joanna Glezman,  Warmińsko – Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu Jolanta Dakowska, Inspektor Referatu Oświaty Izabela Malańkowska oraz wszyscy dyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Ostróda. List do uczestników Gali skierowany przez Prezes Zarządu Fundacji „Świat na Tak” p. Joanna Fabisiak odczytała Jolanta Dakowska.

Wszyscy oczekiwali na chwilę, kiedy przewodniczący konkursowego jury  Grzegorz Kastrau ogłosi wyniki. W gronie nominowanych do Gminnego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” znaleźli się: „Ósemeczka”  ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku,  „Ósemeczka”  ze Szkoły Podstawowej w Brzydowie,  „Ósemeczka”  ze Szkoły Podstawowej w Lipowie, Julia Łyskawa i Izabela Lejmanowicz ze Szkoły Podstawowej w Durągu, „Ósemeczka”  i Amela Błońska ze Szkoły Podstawowej w Tyrowie .

Jury nie wyłoniło w tym roku zwycięzcy. Docenijąc starania wolontariuszy, w jakże trudnym czasie pandemii, przyznało wyróżnienia. Wszyscy nominowani otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Na zakończenie  uczestnicy Gali trzymając się za ręce zaśpiewali Hymn 8 Wspaniałych, wskazując w ten sposób, iż tylko w jedności jest siła.

Oprawę artystyczną Gali przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie pod kierunkiem opiekunów Klubu 8  Katarzyny Mikołajczyk i   Joanny Krasowskiej oraz  Marty Bredłowskiej.