Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

Oświata 01.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Dzisiaj uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2022/2023.

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023, która połączona była ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. Gospodarzami spotkania byli Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Dyrektor Szkoły Beata Kucharczuk. W uroczystości uczestniczyli: Proboszcz Parafii Najświętszej Trójcy w Brzydowie Ks. Roman Wiśniewski, przedstawiciele gminnych władz samorządowych, kierownicy i dyrektorzy placówek oświatowych, kulturalnych, Gminnego Ośrodka Pomocy, nauczyciele, pracownicy szkoły, a przede wszystkim uczniowie i ich rodzice.

W swoich przemówieniach Wójt Gminy Ostróda wraz  oraz Dyrektor Szkoły nawiązali do 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć o tym dniu niech będzie dla uczniów motywacją do wysiłku i pracy oraz podkreśla wartość, jaką jest czas pokoju, który umożliwia rozwój każdemu dziecku. Gospodarze życzyli wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom sukcesów, a rodzicom satysfakcji z osiąganych przez ich pociechy celów.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Wójt Gminy Ostróda dokonał uroczystego pasowania na ucznia. Na pamiątkę uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.